Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire ajánlott a Commis de...

Mennyire ajánlott a Commis de Rang állás nyári szezonban Ausztriában annak, aki soha nem dolgozott vendéglátásban?

Figyelt kérdés

Egy max. 130 személyes vorarlbergi hotel éttermében kaptam állásajánlatot úgy, hogy irodába jelentkeztem, de nem szabad a pozíció és ezt az állást ajánlották fel. szombat, vasárnap és ünnepnapokon van

meleg konyha 11:30- 14:00 és 18:00 -20:30, de van délutáni étlap is 14:00- 17:00. Hétfőtől péntekig pedig nyitva az étterem 13 órától délutáni étlappal és 18:00 -20:30 vacsora. Szerda este csak a hotelvendégek számára nyitott.

Tudja az éttermi felettes, hogy semmi tapasztalatom nincs, de nekem olyan fura, hogy tárt karokkal várnak így is. Ingyenes, szép, új, mindennel felszerelt szoba a dolgozóknak, amely 3 percre helyezkedik el a hoteltől, és ingyen ellátás 1800 euro netto fizu mellett heti 48 órában az ajánlat, heti 5 napban. Még tálcát sem láttam sosem :) Általánan mennyire nehéz fizikai munka a Commis de Rang? A nyári vorarlbergi szezonban napi csaknem 9 órában mennyire járja le a lábát az ember és mennyire van kifacsarva általában? Tudom, hogy helye, vendégszáma dönti el, de valami fogalmam kell, hogy legyen erről. Tudom, hogy lasszóval fogják manapság a gasztronómiában a dolgozókat, és gondolom az állandó emberhiány miatt több ember helyett kell helytállni, ami stresszessebbé teheti és fárasztóbbá. Nem vagyok fizikai munkához szokva, mondhatni gyengébb a fizikumom, mert irodai munkához vagyok szokva, így is ajánlott? Igazából a fizetés vonz nagyon, és a hely gyönyörű, bár hogy abból mit lehet kiélvezni a két szabadnappal, azt sejtem... 4 hónap alatt keresi meg az ember azt, amit félretesz majdnem tisztán, és egy gyárban ugyanezért a félretett pénzért 11 hónapig dolgozik. Kell, hogy gyanús legyen az, hogy azonnal alkalmaznának tapasztalat nélkül?



2023. jún. 12. 17:52
 1/1 anonim ***** válasza:
Ausztriában dolgozok évek óta mint pincér. Azért vesznek fel bárkit mert nincs ember. Van aki ki se tud nyitni. Az osztrák vendéglátás kemény. Szezonban 6 nap munka néha simán 7. A pénz jó, de amit adnak máshol is megkeresheted kint és még életed is van. Én teljesen kiégtem az évek alatt idén be is fejezem.
2023. júl. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!