Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha napi bejelentéssel dolgozta...

Ha napi bejelentéssel dolgoztam és nem mentem máról holnapra be, akkor jogilag mi a kifizetés menete?

Figyelt kérdés

Azt mondták, hogy napi bejelentés, hetente kp-ban kifizettek.

Ma telt volna le egy hét, de annyira kivoltam fáradva, hogy írtam egy SMS-t többet nem megyek. Igaz, hogy kockáztatva lehet bukom a lóvét.

Erről most rohadtul nem kell jó tanács, hogy így meg úgy kellett volna.

Pont ezért utálom a napi bejelentést, igaz hogy a munkáltatónak jobb, de én már többször csináltam olyat hogy nem mentem be.

Munkaszerződésnél sosem. Meg ugye nincs táppénz, szabadság stb. na jó ne is boncolgassuk mert felhúzom magam.


Szóval az egész úgy sz*r ahogy van, de ilyenkor mi a kifizetés menete?

Írtam egy számlaszámot, hogy hova szeretném a ledolgozott napok után a bért kapni. Mivel eddig KP-s volt hetente így senki nem tud igazolni semmit. De nyilván én sem akarnék kib*szni senkivel. Azt tudom, hogy le voltam jelentve megnéztem az ügyfélkapun.

Tegyük fel nem kapok pénzt. Mikor és mit érdemes csinálni?

40.000 Ft-ról van szó. Ami egyébként nem sok, de most rosszul állok sajnos, ezért is keresek olyat ami munkaszerződéses, mert minél hamarabb hitelt akarok felvenni. Ez a napi bejelentés nem opció.



2023. jún. 16. 13:27
 1/2 anonim ***** válasza:
73%

Csak volt valami jelenleti iv vagy valami. Ha korrektek akkor kifizetnek.

Ha nem akkor meg futhatsz a penzed utan.


Ha nem fizetnek ki, akkor erdemes megkeresni es feljelentessel fenyegetni oket, meg hozza hogy tanukkal es ha van jelenleti iv, akkor annak a fenykepevel rendelkezel. Erre valoszinuleg kifizetnek, mert sokba fájhatna nekik ha valoban feljelentened oket

2023. jún. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
volt igen
2023. jún. 16. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!