Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkáltató- Kifizetés problémá...

Pszicho88 kérdése:

Munkáltató- Kifizetés problémát hogy orvosoljak?

Figyelt kérdés

Üdv!



Adott egy munkahely, ahol a dolgozók nagyon kis része van bejelentve és ők is csak 2-4 órában. Mások alkalmi munkavállalók és napi bejelentésben vannak, ami után 1000Ft- ot fizet a munkáltató.

Alapvető vendéglátóipari szabályok sincsenek betartva, például nincs moslékos hordó, amit időközönként elvisznek, hanem minden a kukába megy. Napi 12-18 órát dolgoznak a dolgozók.

3 napi béremmel maradtak benn, amit nem akarnak kifizetni, mivel szerintük túl gyorsan hagytam ott őket.

Ez nincs így mivel egyik napról a másikra is fölmondhattam volna, de előre jeleztem 2 héttel, ami nagy szó, hisz még be sem vagyunk jelentve. Nem kicsit korrupt a cég, pénzmosás gyanúja áll fenn.

Tulajnak hirtelen jött vagyok a szippantós iparból (nem a pöce) és a vállalkozások vezetése kiadva a családtagoknak.


Igazából nem is ragoznám a dolgot.

Aki mondjuk tapasztalt és karakán egyéniség, az hogyan és mit mondana telefonon egy ilyen szituációban, mikor csak halogatják a dolgot és látszólag nem akarnak fizetni?

A munkafelügyelőségen kívül kik foglalkoznak ilyen dolgokkal?

Mit érdemes mondani ilyenkor és hogy közölni?


Köszönöm.



2018. máj. 2. 13:50
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!