Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szeretnék alkalmi munkát...

Szeretnék alkalmi munkát vállalni a nyáron Budapesten, de már nem vagyok diák, mivel alkalmi munkákról lenne szó nem tudom hol keresgéljek. Valami ötlet? Mert erre nem a profession való.

Figyelt kérdés

Nem tudom hogyan oldjam meg, fb csoportokat is nézegettem, de a jó munkákra a kiírás pillanatában 100 ember ír, hogy menne és nem lehet velük versenyezni, ha meg én írom ki, hogy munkát keresek senki sem veszi észre.


Mondják, hogy "kopogtassak be" meg "kérdezzek körbe" mindenhol, de nem tudom komolyan gondolják-e, vagy csak azért mondják, hogy mondjanak valamit. Mire gondoltak? A gombszabótól kezdve a vasműszakin át a turkálókon keresztül "mindenhova menjek be" hogy nincs-e ott munka?


Nincs erre valami app vagy gyűjtőoldal, ahol megfelelő a verseny és esetleg nem feltétlenül csak olyanokat keresnek, hogy legyen meg az érettségim? :D


Sürgősen kéne munka, kb napi 10-20 ezer ft között. Könnyű fizikai, vagy más jellegű (nehéz fizikai nem jöhet számításba pl szerelés, takarítás a tűző napon vagy a koszban, azt csinálja az akinek pont megvan az érettségije)


Próbáltam hideghívásokat is ma, de nem sok eredményre vezetett az sem. Fotózásra gondoltam mivel van profi gépem és drónom és felhívtam pár helyet akiket érdekelhet, de többnyire fel sem vették, gondolom nyaralnak, vagy visszautasítottak, hogy nekik most épp nem kell, vagy arra kértek, hogy küldjek emailt amiben leírok meg átküldök mindent, majdnem egy órám belement és semmi választ nem kaptam.


Egy vizisípályára is visszahívtak és az ocsmány nagy bunkóság az volt, hogy utólag mondták meg, hogy hát igazából csikkeket kell szedegetni meg kacsaszart takarítani a pályáról 1400 ftért, az sztem nehéz fizikai munka, de mindegy.


Szóval normálisat szerintetek hol találok? Már szétfolyik az agyam a sok lehúzástól meg hülyeségtől. Ilyen netes adminisztráció, cikkírás, honlapszerkesztés, grafikára is néztem munkákat de 4 érdeklődőből 3 át akart verni a maradék meg csak azon érdeklődött én milyen programokkal csináltam a munkáimat mert mennyire jók. Persze tanár is vagyok 5 percben ingyen. Az is megvolt...


Bármi ötlet? SOS lenne


2023. jún. 28. 00:36
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Hostess munkára is gondoltam, hogy kiraknak valami plázába és akkor tukmálok valami hülyeséget, életbiztosítást, vagy hűségkártyákat, de ilyet se nagyon találok sehol.


Tényleg bármi ötletet elfogadok hol nézzek. A szakmám (tervező, ipari, mérnöki) most gyakorlatilag áll a szabadságolások miatt, de ki kell pótolnom kb 200-250 ezret szeptemberig.

2023. jún. 28. 00:38
 2/19 anonim ***** válasza:

Mondom az ötleteket:


1. Ha pénz kell, ne nagyon válogass. Hamar elmegy a nyár, és nem lesz pénzed.


2. Ha folyton kényelmes munkára vársz, elárulom, az az idő soha nem fog eljönni és így nem lesz pénzed.


3. Ha profession-n jelentkezel, ott 60-110 jelentkezés is befut egy állásra, csak te azt nem látod. Még mindig több esélyed van 10-20 emberből bekerülni valahova (fb állás csoportból) mint várni a sült galambra.


4. Fiatal vagy, bármit meg tudsz csinálni, amit 40+osan már nem biztos, tehát szélesebb a paletta.


5. Dolgozni nem szégyen, pénz nélkül maradni kényelmetlen.


6. Több fb csoport is van hasonló álláskereső címekkel, mindre csatlakozz és jelentkezz. Pl alkalmi munka, beugrós munka, napi meló stb.

2023. jún. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
3: az mennyire igaz. de amúgy én általában "hideghívás" jelleggel szeretek munkát keresni szóval ráirogatok random helyekre, vagy bemegyek random helyekre, hogy kell-e ember és ha a cég úgy áll, hogy már régóta érlelődött és "igen, kéne" én vagyok az egyedüli aki "versenyzik" azért a helyért. És jó eséllyel fel is vesznek. Na ez a balatonon pl működne. De Budapest városában nem tudom hogy működhet. Mondom ahogy írtam, a gombszabótól kezdve a használtruha boltig mindenhova kopogjak be, hogy van-e felvétel?
2023. jún. 28. 06:42
 4/19 anonim ***** válasza:

“Egy vizisípályára is visszahívtak és az ocsmány nagy bunkóság az volt, hogy utólag mondták meg, hogy hát igazából csikkeket kell szedegetni meg kacsaszart takarítani a pályáról 1400 ftért, az sztem nehéz fizikai munka, de mindegy.”


Nem az.


Én amúgy elfelejteném pestet, próbáld meg a balatont valami szezonmunkával

2023. jún. 28. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

3# ez tök jó, de mindenképpen kell hagynod ott nekik egy önéletrajzot, de ezt gondolom viszel, és azt is jobb főninek adni vagy HR-nek. Alkalmazottak esetében nem biztos hogy célba ér az önéletrajzod.

Nekem már adtak önéletrajzot üzletvezetőként, mondtam a főninek, azt mondta nem érdekli döntsem el én mi legyen vele.


A másik meg az hogy nem biztos hogy ráérnek ezzel foglalkozni akkor, elkallódika lapod, mire aktuális lenne, meg nem fognak rá emlékezni csak feldobnak egy új hirdetést.


A semminél jobb azért ha te kilincselsz.

2023. jún. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Igen azt hallottam, hogy alkalmazottak esetében nem biztos, hogy célba ér egy önéletrajz , vagy egy ilyen kérdés, próbálkozás. Tudom.

De amúgy nagyon gáz, hogy ennyire nincs munka és meg sem fizetik.

2023. jún. 28. 07:02
 7/19 anonim ***** válasza:
Nézz szét a giggle.hu-n
2023. jún. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Szia, Jófogáson van sok azonnalfelhívós.

Ez a pályázós felejtős, szeptember, mire elbírálják.:)

2023. jún. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"A gombszabótól kezdve a vasműszakin át a turkálókon keresztül "mindenhova menjek be" hogy nincs-e ott munka?"

Te melyik részen laksz Pesten?

Ha elindulsz a körúton vagy bármely belvárosi részen, akkor társasházanként 5-20 üzlet van, ahol minden negyedikbe ki van írva, hogy keresnek valakit.

De főleg piacon, vagy utcán zöldségesnél tudsz szerintem munkát kérni, ez olyan urban legend.

Hagyd ott a számodat, ha éppen nincsen semmi.

Pékségeknél állandóan keresnek azonnali kezdéssel új munkaerőt, szerintem keveset fizetnek, vagy hát megvan az oka, mért nem marad meg ott senki.

2023. jún. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

De lehet az is, hogy te kínálsz saját szolgáltatást, mint pl. ablakmosás, konnektorszerelés, csillárbekötés, hűtőgépjavítás, kutyasétáltatás, kertgondozás, autógondozás, stb. és nem szórólapozol, hanem valóban ténylegesen megszólítod az embereket, kell-e nekik az a szolgáltatás.

Fitnessben recepciós, stb.

De Marketplacen is sokan hirdetnek, van pl. ez:

[link]

[link]


Erre a 2 hirdetőre emlékszem fejből, de rákereshetsz a többi budapesti pályára is.

2023. jún. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!