Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha nem jelent be a munkáltató,...

Ha nem jelent be a munkáltató, akkor engem is büntethetnek?

Figyelt kérdés
2010. okt. 13. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
igen
2010. okt. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Miért??
2010. okt. 13. 13:44
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
Mert feketemunkás vagy...Mert senki nem fogja elhinni,hogy több hónap után nem voltál kíváncsi a munkaszerződésre..
2010. okt. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Elvileg büntethetnek téged is (ha tudtál róla), de nem szoktak!!! A munkáltatónak szoktak súlyos pénzeket (és esetenként pld. üzlet bezárást x napra) megítélni.
2010. okt. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
2. válaszoló. Attól ,hogy valakivel aláíratnak munkaszerződést, még nem azt jelenti, hogy a munkáltató be is jelenti őt!!! Sokszor találkoztam olyan munkaerővel, (ebben a szakmában dolgozom), hogy aláírták a munkaszerződést, azt hitték, minden rendben van, és mégse volt, mert a munkáltató nem jelentette be az alkalmazottat, ergo járulékot sem fizetett utána).
2010. okt. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

Második vagyok..Utolsónak..

Igen hallottam én is,hogy kap az illető munkaszerződést,és még sincs bejelentve..De ha nem mondogatnák már egy ideje nap mint nap,hogy utána lehet nézni,hogy a cég bejelentette,ha elég ha csak az adóhivatalt felhívom,hogy nézzenek már utána,hogy tényleg alkalmazásban vagyok ennél a cégnél akkor nem tudom miért éri még az embert ilyen meglepetés...

Én amikor új céghez megyek mindig leellenőrzöm a munkaszerződés valódiságát..Csak a Tb-t és az adót nézem...Ennyit mindenki megtehet a maga érdekében..Nem igaz?

2010. okt. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
:) Jaja, így van. Ezt Te és én tudjuk! De sajnos nem mindenki tudja!! :(
2010. okt. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
82%
Viszont ha a munkavállaló bemutatja a munkáltató által cégszerűen aláírt munkaszerződést, akkor a munkavállalót nem büntetik.
2010. okt. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!