Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Programozók, ti csináltok...

Programozók, ti csináltok próbafeladatokat ha váltani akartok?

Figyelt kérdés

Én már negyedszer futok bele olyanba, hogy még csak vissza se jeleznek.

Most legutóbb egy kb. 8 órás feladatot adtak be, előtte semmi interjú nem is volt, rögtön ezzel indul a folyamat. Sőt, igazából 12 órás is lett volna ha minden pontot megírok, de ennyit már tényleg nem vagyok hajlandó rászánni.

Azzal nem lenne gondom, ha visszaszólnának, hogy köszönjük, de nem Önt választottuk.

Ráadásul a saját munkahelyemen is azt látom, hogy a főnököm is bekér próbákat, és MEG SEM NÉZI!

Ti hogy vagytok ezzel? Beletörődtök és megírjátok, vagy ez kizáró ok cégkeresésnél?


2023. júl. 5. 15:58
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
59%
Egy komolyabb ceg sem adott meg hazi feladatot, max akkor csinalnek ilyet, ha kifizetnek.
2023. júl. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
73%

Sok helyen van ilyen, én megírom. A mostani helyemre is úgy vettek fel, hogy az első interjú után volt egy házi feladat.

Szerintem sokkal jobb megoldás ez, mint amikor a technikai interjún kell megosztott képernyővel kódolni vagy amikor az interjún kell kódot elemezni.

2023. júl. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
81%
Sosem találkoztam még ilyennel, mondjuk kkv szinten sosem interjúztam. Ennek mi értelme? Simán megcsináltathatod mással, nem?
2023. júl. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
#2, az egy kicsit más, ha előtte már volt interjú, akkor legalább tudod, hogy egyáltalán szimpatikus-e a cég és a leendő munkatársak
2023. júl. 5. 16:23
 5/30 anonim ***** válasza:
74%

#3 Persze, megcsináltathatod mással, mint ahogy az önéletrajzba is hazudhatsz a tapasztalatról vagy a referenciákról, de ugye ha akarnak belekérdeznek, hogy ezt vagy azt miért így oldottad meg.

Nem csak KKV szinten van ilyen, én már multitól is kaptam hasonlót. És inkább ez, mint amikor 10 perc alatt kódolj le valamit úgy, hogy közben hárman figyelik a megosztott képernyődet. Én olyan helyzetben nem tudok teljesíteni és rontottam már el interjút ilyen miatt. Ellenben egy jól megírt követelmény alapján legyártok egy megvalósítást szép, tiszta kóddal, tesztekkel, mindennel.

2023. júl. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
46%
Még egyszer sem kaptam otthonra feladatot, ott el is köszönnék tőlük.
2023. júl. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
85%

"de ugye ha akarnak belekérdeznek, hogy ezt vagy azt miért így oldottad meg"


Ennek sincs sok értelme, előtte simán elmondhatja, aki megoldotta helyetted, hogy mit miért csinált. Nem csoda, hogy a top cégek nem adnak otthon megoldandó feladatot.

2023. júl. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
60%

Nem, nálam ezek az otthoni több órás házi feladatok és beadandók red flag. Én nem pazarolom a szabadidőmet több órás feladatok megoldására. Ha egy cég nem tudja egy másfél órás interjú keretén belül felmérni hogy az adott illető mennyire van toppon a szakmai kérdésekben és milyen soft skillekkel rendelkezik (kommunikáció, problémamegoldó készség) abból köszönöm nem kérek.


Egyszer interjúztam egy startupnál 3 éves multi tapasztalat után, ahol felmérték az angol tudásomat és volt egy általános interjú rész ahol továbbjutottam. Utána volt egy technikai interjú rész ahol szintén továbbjutottam. Utána volt még egy 3. kör a csapat 4 tagjával ami ilyen ismerkedés jellegű volt, ahol szintén továbbjutottam. Majd még hívtak hogy egy szituációs játék kör hátra van ahol logikai készséget mérnek fel, én erre mondtam hogy elhelyezkedtem máshol köszönöm a lehetőséget (közben folyamatban volt egy másik céggel interjú ahol 2 kör alatt lezongoráztuk az egészet). Még utána hívott a startupból a leendő főnök hogy gondoljam át adnak belépési bónuszt + fűt fát beígért de mondtam hogy köszönöm egyébként sem szimpatikus egy hely ahol a végtelenségig húzzák a kiválasztási processt szóval nem érdekel.

2023. júl. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Huh, köszönöm a tapasztalatokat. Az enyémekkel együtt már egyre biztosabb vagyok benne hogy nem fogok még egyszer ennyit foglalkozni egy beugróval.
2023. júl. 5. 17:07
 10/30 anonim ***** válasza:
40%

Hihetetlen mekkora arca van itt egyeseknek a semmire :D :D :D

Imádom ezt az oldalt :D :D :D

2023. júl. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!