Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Programozók, ti csináltok...

Programozók, ti csináltok próbafeladatokat ha váltani akartok?

Figyelt kérdés

Én már negyedszer futok bele olyanba, hogy még csak vissza se jeleznek.

Most legutóbb egy kb. 8 órás feladatot adtak be, előtte semmi interjú nem is volt, rögtön ezzel indul a folyamat. Sőt, igazából 12 órás is lett volna ha minden pontot megírok, de ennyit már tényleg nem vagyok hajlandó rászánni.

Azzal nem lenne gondom, ha visszaszólnának, hogy köszönjük, de nem Önt választottuk.

Ráadásul a saját munkahelyemen is azt látom, hogy a főnököm is bekér próbákat, és MEG SEM NÉZI!

Ti hogy vagytok ezzel? Beletörődtök és megírjátok, vagy ez kizáró ok cégkeresésnél?


2023. júl. 5. 15:58
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
40%

Én data scientist vagyok, és a mi szakmábkban ADNAK házi feladatot, jó esetben. Házi feladat nélküli interjúnak semmi értelme nem lenne. Amikor legutóbb felvételiztem, 2 helyre jelentkeztem (helyesebben 2 hely jelentkezett hozzám), és az egyikre 2 napot, a másikra 3 napot készültem. Komoly befektetés, de mind a két helyre felvettek és így én válogathattam.


Én olyan helyre nem mennék, ahol nincs házi feladat. Komolytalan.

2023. júl. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
60%

5. “ És inkább ez, mint amikor 10 perc alatt kódolj le valamit úgy, hogy közben hárman figyelik a megosztott képernyődet. Én olyan helyzetben nem tudok teljesíteni és rontottam már el interjút ilyen miatt. Ellenben egy jól megírt követelmény alapján legyártok egy megvalósítást szép, tiszta kóddal, tesztekkel, mindennel.”


Így. Én sem akarok osztott képernyőn faxkodós leetcode-os feladatokat megoldani. Ezt meghagyom a junioroknak. Inkább dolgozom rajta 2-3 napot, és megmutatom, mire vagyok képes.


A vicc amúgy az, hogy nálunk van egy recruiting Teams csoport, és abban közzéteszik a megoldásokat. 2-3 senior ráugrik és szétszedik. De mindenki olvassa. Így mire jön az új kolléga, mindenki ismeri a keze munkáját, kb. mire lehet tőle számítani. Szóval utólagos haszna is van a házi feladatoknak.

2023. júl. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
52%

#11 ez erdekes, tehat ilyen szintu cegekhez, mint Google vagy Jane Street nem mennel, mert nem adnak hazi feladatot, komolytalanok.

Megkerdezhetem hol dolgozol?

2023. júl. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
35%

13. A Google-nek extra nehéz a felvételi interjú sorozata, de én azért nem mennék oda, mert az én élethelyzetemben a Google túl hajtós lenne.


A data science iparban teljesen általános itt Európában a házi feladat, nagy cégeknél is (én is nagy cégnél dolgozom).

2023. júl. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
79%
Engem is érdekelne, hogy konkrétan melyik cégeknél adnak házi feladatot. Én még csak a 3. munkahelyemen vagyok (Cisco->Cloudera->Oracle), de egyelőre nem találkoztam ilyennel. Akik írták, hogy gyakran kapnak írjanak pár céget légyszi, lassan váltani tervezek és kíváncsi vagyok hol számíthatok ilyenre. Köszönöm.
2023. júl. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Láttam pár helyet ahhol van pár órás tesztfeladat. Egyrészt érthető másrészt meg nagyon nem.


Érthető olyan szempontból hogy szerintem többet lehet így felmérni mint egy random leetcode algoritmizáló programozással aminek sok esetben semmi köze a munkádhoz.


Másrészt viszont órákat eltölteni 1-1 jelentkezésnél nagyon leterhelő és keveseknek van arra ideje hogy 20 helyre aholva beadják a jelentkezésüket mindenhol ilyeneket csináljanak

2023. júl. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
0%
Nem mindegy, hogy milyen munkáról beszélünk. Egy mezei kódernek elég egy osztott képernyős live interjú. Egy architectnek is bőven, egy fehér tábla meg egy filc. De egy data scientist az vagy bemagolt kérdésekről bullshitel alap dolgokat (van egy tucat könyv, amiben fel vannak sorolva a legfontosabb kérdések), de ettől még nem biztos, hogy ténylegesen tudni fog adatokat elemezni. Sokkal jobb ötlet a házi feladat, akkor is, ha sok fáradságba kerül. Akinek nem tetszik, ne menjen data scientistnek.
2023. júl. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
71%
17-es mondasz kérlek pár nagy céget, ahol házi feladatot kapnak a data scientistek? Köszönöm szépen!
2023. júl. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
60%

#16 Ha programozóként 20 helyre kell jelentkezned, akkor vagy csapnivaló programozó vagy, vagy nem tudod jól szűrni, hova is érdemes jelentkezni. Én legutóbb két helyre küldtem CV-t, egyre fekvettek.

De manapság amúgy legtöbbször téged keresnek meg, nem muszáj jelentkezni sem.

2023. júl. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
63%
#11 Ne haragudj a kérdésért de te diszlexiás vagy, vagy esetleg enyhén súlyos értelmi fogyatékos? A kérdező azt kérdezte, hogy programozóknak adnak-e házi feladatot, nem azt hogy data scientisteknek. Ilyen erővel cirkuszi bohócként is leírhatnád a tapasztalataidat, hogy labdákat kell dobálni az égbe meg dudálnia kell az orrodnak, a kérdés szempontjából annyi relevanciája lenne mint a baromságnak amit ideböfögtél.
2023. júl. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!