Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Programozók, ti csináltok...

Programozók, ti csináltok próbafeladatokat ha váltani akartok?

Figyelt kérdés

Én már negyedszer futok bele olyanba, hogy még csak vissza se jeleznek.

Most legutóbb egy kb. 8 órás feladatot adtak be, előtte semmi interjú nem is volt, rögtön ezzel indul a folyamat. Sőt, igazából 12 órás is lett volna ha minden pontot megírok, de ennyit már tényleg nem vagyok hajlandó rászánni.

Azzal nem lenne gondom, ha visszaszólnának, hogy köszönjük, de nem Önt választottuk.

Ráadásul a saját munkahelyemen is azt látom, hogy a főnököm is bekér próbákat, és MEG SEM NÉZI!

Ti hogy vagytok ezzel? Beletörődtök és megírjátok, vagy ez kizáró ok cégkeresésnél?


2023. júl. 5. 15:58
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
0%
20. A data scientistek is egyfajta programozók.
2023. júl. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

#19 Egyrészt sokszor nem fogod megtudni első körben a fizetést amit kaphatsz, illetve volt hogy később az interjú során kiderültek dolgok amik elég nagy red flagek voltak.


Másrészt kezdőknek pl nem egyszerű állást találni jelenleg és bizony sok helyre be kell adni a jelentkezést.


Arra kevés az esély hogy 20 helyen konkrétan interjúzol is, de elég ha 2-3 ilyen interjún részt veszel, már elmegy több mint 1 napod összesen

2023. júl. 6. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

#22 Egy kezdőnek pláne illik megcsinálni a házi feladatot, hiszen azzal tud bizonyítani, mikor az első vagy max második munkahelyét keresi.


Seniorként meg bocs, de ki tudom szűrni a kiírás alapján meg a cégnek utánakeresve, hogy egyáltalán érdemes-e beküldeni a CV-t vagy felejtős. Az első interjúkörben meg felteszem azokat a kérdéseket, amiből eldöntöm, van-e értelme folytatni. Olyannal még nem találkoztam, hogy kapásból a feladatot küldték, mindig volt előtte legalább egy rövid HR interjú.

2023. júl. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
32%

Pontosan ahogyan a 23. mondja. Jönnek a linkedinről a megkeresések, én meg szépen elbeszélgetek velük az állásról. Az első beszélgetésből már kiderül, hogy nagyjából egymást keressük-e – fizetésben, feladatkörben, kihívásban stb.


Utána többnyire adnak egy feladatot. Ha nem adnak feladatot, az azért gáz, mert akkor alapfokú iskolai vizsgáztatás következik. Ami egy seniornak megalázó / rossz hangvételű, a munkaadónak meg rossz hatékonyságú, mert sok kókler megtanulja leetcode-ról meg egyéb felkészítő kurzusokból a sablon válaszokat, de honnan fog kiderülni, hogy az illető tényleg képes-e szoftvert fejleszteni? Az osztott képernyős kódolási feladatok egy fokkal jobbak, de nagyon kevés az idő.


Engem nem zavar, ha olyan házi feladatot adnak, amivel dolgozni kell. Nem pályázom egyszerre egy tucat állásra, ráérek feladatozni. Olyan kaliberű állásokról beszélek, ahol a bruttó fizetés havi 8-10 ezer euró, ezért igazán megéri beletenni 2-3 nap munkát.

2023. júl. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
75%
Sziasztok, úgy látom még mindig nem írt senki példát, hogy a komoly cégek közül kik adnak házi feladatot. Pár példát írjatok légyszi, kíváncsi vagyok melyek ezek. Köszönöm.
2023. júl. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
0%

Például Allianz: [link]


De a data scientist állásokra gyakorlatilag az összes. Máshogy nem lehet átfogóan tesztelni egy ember képességeit.

2023. júl. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
66%

26-os komoly alatt nyilván nem gyűjtőmultit értettem. De az egyszerűség kedvéért akkor vegyünk mondjuk egy prestigehunt top33-at:


Jane Street

Palantir

Two Sigma

Hudson River Trading

Jump Trading

Renaissance Technologies

Meta

Citadel

Google

Netflix

Databricks

Airbnb

Snowflake

Nvidia

Deepmind

LinkedIn

Five Rings

Roblox

Waymo

IMC Trading

Uber

Stripe

Square

Akuna Capital

SpaceX

Scale AI

Figma

Cruise

OpenAI

GitHub

Spotify

Apple

D.E. Shaw


Akkor ha jól értem ezek mindegyike ad házi feladatot data scientisteknek?

2023. júl. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
0%

Mi a franc az a "gyűjtőmulti"?


Nem tudom, az általad felsorolt cégek közül melyiknél milyen a felvételi folyamat. Én már öreg vagyok ezekhez a cégekhez. Gondolom te sem az Apple-nél tervezel dolgozni magyar mérnökinfós diplomával. 🤭

2023. júl. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom, az általad felsorolt cégek közül melyiknél milyen a felvételi folyamat"


De hát az előbb írtad, hogy data scientist állásoknál az összes komoly cég házi feladatot ad.


"Gondolom te sem az Apple-nél tervezel dolgozni magyar mérnökinfós diplomával"


Tavaly interjúztam velük, sajnos elrontottam az egyik onsite kört, de ha normalizálódik a piac, mindenképpen megpróbálom megint, szimpatikusak voltak.

2023. júl. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
0%
Rendben, akkor túloztam/tévedtem a 26-osban. Vannak olyanok, akik nem adnak házi feladatot. De ettől még széleskörűen elterjedt házi feladatot adni.
2023. júl. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!