Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 18 évesen hogyan érdemes...

18 évesen hogyan érdemes diákmunkát keresni? Suli mellett mit lehet legjobban csinálni?

Figyelt kérdés

Nemrég töltöttem a 18-at és gondolkodom diákmunkán. Meki és társai gyorséttermek annyira nem szimpik, ezért nem dolgoztam eddig.

Idén kezdem az utolsó gimis évet, lehet mellette nehezebb lenne dolgozni. Érdemes diákszövetkezetet keresni és náluk szerződni és úgy jelentkezni munkákra vagy inkább magamtól csak?

Nyelv tudásom angolból és olaszból is van, viszont papír "csak" egy emelt érettségi van róla. (előrehozott) Munka helyett érdemes lenne inkább a nyelvvizsgákra ráfeküdni és a tanulásra majd?

Esetleg tudtok olyan munkát ami gyerekekkel foglalkozik? (babysitter mellett ) később ilyen téren is szeretnék tanulni, és szeretem nagyon a gyerekeket :))

előre is nagyon köszönöm!



2023. júl. 25. 00:10
 1/4 anonim ***** válasza:
12%

Diakszovetkezetes melok, gyorsettermek lefedik a piac 80%at. Ismerosok/csalad cegenel melo vagy bebiszitt, ha van, kenyelmesebb opciok.


Vagy bedobod magad tinilanykent es osszeszedsz amennyit nem szegyellsz masfele kezimunkával:D

2023. júl. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hogyha nem kényszerülsz munkára, akkor inkább tanulj, szocializálódj. Most vagy abban a korban, hogy bővítsd a jövőbeni lehetőségeid!
2023. júl. 25. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazából nagyon nem szorulok rá, anyukám is azt mondta, hogy a tanulás fontosabb. Esetleg home office-os diákmunka van valahol szerintetek? vagy ilyen lehetőség nem nagyon szokott lenni?
2023. júl. 26. 16:52
 4/4 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a legtöbb diákmunka 16-20 órát minimum igénybe vesz egy héten, ennél lejjebb kevés helyen lehet menni hosszú távon, (olyan van, hogy néha-néha egyetem mellett mondjuk vizsgaidőszakban elnézik, ha nincs meg) gimi mellett ez meg sok. A beosztások is általában úgy néznek ki, hogy nyolc órás műszakok vannak, azt meg heti 5 nap bejárós sulizás mellett, amikor általában az órák bőven délután 2-3-ig tartanak, csak hétvégén tudnád megoldani, akkor meg viszont oda lenne egyből mindkét szabadnapod.

Amiket lehet csinálni, azok alkalmi melók, pl. hostesskedni, karszalagozni valamilyen rendezvényen, és akkor néha-néha tudsz valami kis zsebpénzkiegészítést szerezni vele. Úgyhogy érdemes azért szétnézni a szövetkezeteknél, hátha ilyesmiket találsz.

2023. júl. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!