Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vajon miért lehet hiányszakma...

Vajon miért lehet hiányszakma a bérszámfejtő Ausztriában?

Figyelt kérdés
Ausztriában minden évben kiadnak egy listát az aktuális hiányszakmákról és a "Personalverrechner" (bérszámfejtő) már évek óta rajta van. Mi lehet ennek az oka? Egy viszonylag rövid (OKJ-jellegű) képzéssel lehet valakiből bérszámfejtő, a tananyag nem is tűnik a leírás alapján olyan vészesnek, a fizetések se rosszak (nettó 2000 eurót simán meg lehet vele keresni évi 14-szer). Én jelenleg a költözésen gondolkodom és szimpatizálok ezzel a szakkal, éppen ezért lep meg, hogy hiány van belőlük. Szerintetek mi lehet az oka?

2023. aug. 1. 09:43
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon repetitiv munka és rosszul fizet
2023. aug. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam, 2000 eurót (vagy akár többet) simán meg lehet keresni az álláshirdetések alapján. Ez jelentősen több, mint amit Ausztriában pl. bolti eladóként, szállodai recepciósként lehet keresni, pedig ezeknél szerintem nyugodtabb, kényelmesebb munkakör.
2023. aug. 1. 10:15
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

2

Ausztriában nem biztos, hogy ez annyira jónak számít, plusz egy kicsit több agykapacitás és lexikális tudás kell hozzá, mint az elárusításhoz

2023. aug. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Az hogy itthon jó bérnek számít valami az nem azt jelenti hogy kint is az.

Arról nem beszélve hogy ha a munkakörülmények jobbak más munkakörben akkor azt fogják az emberek választani

2023. aug. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
15%
akkor menjél rohadni egy íróasztal mögött kétezerért, ha neked megéri. másnak valószínűleg nem éri meg, illetve ennyit nagyjából minden irodai munkával megkeres, akkor meg már választhat bármi mást is, ami egy fokkal érdekesebb.
2023. aug. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
És elfogadják az itthoni okj jellegű végzettséget?
2023. aug. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egy sima irodai asszisztens nem keresi meg a 2000 eurót Ausztriában sem. Az itthoni OKJ-t természetesen nem fogadják el, hiszen teljesen máshogy működik a bérszámfejtés Ausztriában, márcsak az eltéri jogi és adózási környezet miatt is.
2023. aug. 2. 14:26
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden szakmából hiány van itt Ausztriában. Én is kinnt vagyok már 2 éve, hülye voltam hogy nem előbb mentem ki.
2023. aug. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Szia, na pont megtaláltam a kérdésed. Bérszámfejtő vagyok Bécsben. Azért hiányszakma, mert elég bonyolult. Rengeteg kollektív szerződés van, minden kollektív szerződésben másfajta rendeletek. Van ilyen túlóra meg amolyan túlóra, azokat is mind máshogy kell kiszámolni. Viszont mivel hiányszakma, Bécs támogatja a tanulni akarókat és van egy program, aminek keretein belül el lehet végezni a bérelszámoló tanfolyamot és egy cégen belül zajlik a tapasztalati rész. Ha jól dolgozol, a cég felvesz aztán munkavállalónak.
2023. aug. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Jaj és a 2000 euróval keveset mondtál. Kezdő keres olyan 2200 Euro bruttót, kevés tapasztalattal 2500 körül
2023. aug. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!