Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Amennyiben nem dolgozok...

Amennyiben nem dolgozok jelenleg, de van szerződésem a következő állásomra, vehetek fel munkanélküli segélyt?

Figyelt kérdés

Igen tudom etikátlan a kérdés, de ha már évek óta levonják a rohadt TB-t amiből szinte semmit nem veszek igénybe, elgondolkodtam hogy jogilag igényelhetem-e a munkanélküli segélyt ebben a helyzetben ?

Munkaszerződésem már van szeptember 1-étől lép életbe, viszont augusztus 10-től nem dolgozok mert akkor jár le a felmondásom az előző munkahelyemen.



2023. aug. 5. 15:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ha nem vagy bejelentve sehova akkor igényelheted a járadékot. Én nem csinálnék ebben az országban ebből lelkiismereti problémát.
2023. aug. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hajrá. Rögtön kérdezd is meg az ügyintézőt, hogy mi a folyamata, ha találsz munkát. Nekem ott helyben adták is a nyomtatványt, amit ki kellett töltetni az új munkáltatóval (ha ott lejár a próbaidőd, vagyis december elején, igényelheted majd a fennmaradó összeg 80%-át).
2023. aug. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Arról van szó, hogy most felmondtál, felmondtak, és már van új munkahely csak szeptember 1-el kezdődik? Vagy már régebb óta munkanélküli vagy, és most jutott eszedbe?


Meg lehet tenni, és nincsenek etikai fenntartásaim. Erre tényleg azt mondanám, hogy ami jár, az jár. Inkább az a fontos, hogy mivel jársz jobban. Ha felmondanak, akkor megint nem tudom, hány nap munkaviszonynak kell lenni ahhoz, hogy kaphass álláskeresésit. Ha most ezt a patront pár napért eljátszod, és utána kirúgnak, akkor bukhatsz rajta, ha legközelebb nem találsz normális munkát gyorsan.

2023. aug. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Utolsó, igen ebben igazad van, de utána is megkapom miután az új munkahelyen dolgozok, csak azt hiszem a 80%-át, legalábbis sok helyen ezt írták.

Innen nézve meg "kár" nem ellőni 3 évente (azt hiszem 3 év munkaviszony után jár ), ha ígyis úgyis megkapod majdnem a teljes összeget.


Csak abban vagyok/voltam bizonytalan, hogy használhatom-e ezt a szolgáltatást úgy hogy a szerződés az új munkahelyen már alá van írva, de csak szeptember 1-től fogok dolgozni, ahogy a szerződésben is szerepel

2023. aug. 6. 16:26
 5/6 A kérdező kommentje:
Plusz infó: én mondtam fel 5 év után, azért hagytam 3 hét szünetet hogy legyen egy kis idő magamra illetve a költözésre
2023. aug. 6. 16:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Most jut eszembe, nem tudom, mert nem emlékszem, hogy milyen papírokat kell bevinni a munkaügyi központba. Lehet, hogy abból már a munkahelyre valamit le kellett adni, és ott tartottak.

De próbálkozz!

2023. aug. 7. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!