Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen területre nyargalják...

Milyen területre nyargalják át webfejlesztőként?

Figyelt kérdés

Hosszú évek óta vagyok ezen a területen, de úgy érzem egyszerűen kiégtem benne és sajnos a tudásom sem elég naprakész benne, hogy könnyen találjak másik (jobb) munkahelyet benne...


Például sajnos nincs tapasztalatom egy Vue.js,React vagy Angularral. De eldönteni sem tudom melyiket tanuljam meg. Ezen felül is minden 1000 felé tagolódott. Egyszerűen egy torzszülött lett az egész szakmából ahhoz képest, amibe én 10+ éve beléptem.


Családos ember lettem időközben, kicsi gyerekekkel, akik mellett főleg nem tudom 100 féle keretrendszert és módszert megtanulni.


Mi lehetne nekem a kiút, amiben mégis tudnám hasznosítani a tudásomat valahogyan?


Néztem volna olyan, ami tesztelés, de ott is valahogy egyszerre kérnek fejlesztői és tesztelői tapasztalatot is.


Mit mondanátok?



2023. aug. 7. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen tapasztalatod van jelenleg? Miben írod a kódjaidat? Milyen technológiákat használsz?


Nem lehet hogy a jelenlegi cégeddel van a gond szimplán? Mióta vagy a jelenlegi helyeden?


Az hogy egy álláshirdetésnél felsorolják a világ végét is, nem jelenti azt hogy mindent tudnod kell. Nagyon kevesen dolgoznak úgy hogy minden keretrendszert és technológiát ismernek.


Ami nem vagy nem annyira fejlesztés az az ha elmész scrum masternek vagy business analystnak vagy PM nek. Ezeknél tudod hasznosítani a tudásod, ugyanakkor nem kell programoznod konkrétan.

2023. aug. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1: Köszönöm a válaszod!


Jelenleg Full Stack szerepben vagyok. Körülbelül ezeket használom napi szinten: PHP, WordPress, JS, jQuery, HTML, CSS (és Bootstrap), MySQL.

2023. aug. 7. 20:03
 3/9 anonim ***** válasza:
Saját rendszert kéne fejlesztened, és azt menedzselni. Mellesleg szerintem sem ismer mindenki mindenfélét, csomóan dolgoznak sablongyüjteményekből.
2023. aug. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem emellett a stack mellett simán át tudsz menni más keretrendszert használó szerepkörbe. Ha már ismersz több nyelvet és keretrendszert akkor egy másikat újabbat annyira bonyolult megtanulni. Állást találni 10 év tapasztalattal pedig nem hinném hogy olyan nagy gond lenne.

Nekem az az érzésem hogy a problémád oka az, hogy megragadtál egy pozícióban évekig, nem léptél időben és belefásultál a szituációba. Nem véletlenül mondják hogy 2-3 évente váltani kell, legalább pozíciót ha céget nem is.


A szakma nem hinném hogy torzszülött lenne, el kell fogadni hogy a programozás és a technológia úgy általában folyamatosan változik és bizony a milliós fizetés ára az, hogy lépést kell tartani a változásokkal.


De az első kommentem továbbra is áll, ha teljesen másba szeretnél kezdeni akkor van opció.

2023. aug. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
React felé érdemesebb elmenni, több rá az igény, mint Angularra. Muszáj lenne fejleszteni magad, mert pl jQuery-t már senki sehol nem használ, elavult, lejárt dolog.
2023. aug. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5: Én is a Reacten gondolkodom, de akkor még mindig ott az Angular egy csomó helyen és a Vue.js is. Meg ha minden stimmel(ne), akkor meg mondjuk mongoDB tapasztalatot kérnek.


Nekem ez a bajon, hogy az "ezeket várjuk el:" rész alatt egy olyan hosszú lista van, aminél jó ha 80%, amivel rendelkezem. Néha nem is tudom, hogy létezik-e pont olyan ember, aki azt a stacket tudja...

2023. aug. 8. 09:39
 7/9 anonim ***** válasza:
Persze, kb mindent beleírnak a követelményekbe, aztán igazából a felét se fog kelleni használnod. Legalább is ha amúgy érdekes a job, nem tántorít vissza, hogy mondjuk Angular kell hozzá, jelentkezek.
2023. aug. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
10 eves tapasztalattal nem szabadna szamitania hogy milyen technologiat hasznalsz, normalis esetben 1-2 honap alatt bele kene tudnod tanulni barmibe
2023. aug. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8: igazad lehet. <3 Nem részletezem, de sok magánéleti része is volt ami miatt a szakmai fejlődés a háttérbe szorult. Amióta a kérdést kiírtam el is kezdtem a React tanulását, illetve próbálom magát a JS tudásomat is az alapoktól kicsit újraépíteni magamban, erősíteni. A WordPress nekem a szívem csücske maradt, de jóval kevesebb a specifikus állás csak ezen a téren. Itt jött a másik gondolatom, hogy inkább vagyok a Frontendben erősebb, mint a Backendben. Csak az alap Sitebuild + Bootstrap, jQuery tudás kevés, kell valami modern library.
2023. aug. 10. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!