Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nagyvállalatnál friss próbaidő...

Nagyvállalatnál friss próbaidős alkalmazottként mit kezdjek akkor, ha a csoportvezető nálam butább és még erőszakos is néha? Sajnos a műszakvezetővel együtt nem ütik meg a szintemet, ráadásul az egyiknél még idősebb is vagyok nyolc évvel.

Figyelt kérdés

A munkahelyem sokszor sajnos egy "vidéki kocsma" szellemi szintjével egyenértékű, de az anyagiak nagyjáól renden lennének és a munkaidő is.


Tanácsok javaslatok?



2023. aug. 20. 14:02
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Hát jah, a felelősség az övé, az enyém max a füstje ez van.


Kár, hogy nincs erre is valami "kommandó" mint a manipulált gázórákra.


Mellesleg szerintem pia is van nem csak cigi, láttam / éreztem már erre utaló nyomokat, csak azért ezt jobban rejtik mint a cigit..

2023. aug. 20. 15:24
 12/24 anonim ***** válasza:
84%

Ne ülj be a helyiségbe ahol dohányoznak ha annyira zavar, ilyen egyszerű. Keress másik helyet, ülj be inkább a WC-be, vagy maradj a munkaterületeden. Úgy is ki fognak közösíteni azok alapján amiket leírtál, nem azon fog múlni, hogy passzívan szívod-e velük a cigifüstöt vagy sem.

Egyébként igen, néhányan isznak is valszeg sőt akár még dorgoznak is, ha pörgősen kell dolgozni és éjszakai műszak van. Ahol a vezetőség nem alkalmazza a zéró toleranciát azonalli elbocsájtással, ott ez szokott menni. Ismerek 1-2 ilyen tróger helyet sajnos.

2023. aug. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
80%

1. Otthagyod őket a fenébe.

2. Ha rajtuk kívül minden jó, akkor muszáj megpróbálnod beilleszkedni és minimum nem megutáltatni magad velük, mert felettes lévén kirakathat.

Ha a kezdet ilyen, akkor ott már nem feltétlen fognak befogadni akkor sem, ha jövő héten viszed a kisüstit meg a vízipipát, és beülsz velük kocsmázni - bár ha szó szerint vidéki kocsma színvonalú, akkor ilyen helyekre könnyen be lehet illeszkedni, egy közös sör, néhány vicces anekdota, aztán már ők kínálnak meg a cigijükből. Viszont ha érzik, hogy lenézed őket, mert butábbak meg fiatalabbak, akkor az úgy más tészta.

Munkahelyen ez van, nálunk is vannak hülyék magasabb pozícióban.

2023. aug. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
77%
Esetleg, ha több csoport van, akkor átkérheted magad máshova.
2023. aug. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Nem annyira összetartó ám ez a csapat, vannak tőlem fiatalabbak is akik csak sodródnak, egy tőlem két évvel fiatalabb is ezt ajánlotta.

Van két öreg akik jó fejek, van egy másik aki "némasági fogadalmat tett", ha megszólal is csak szidja a céget meg az egész vezetőséget, de legtöbbször elvonul, keresztrejtvényezik meg alszik. Meg van egy másik öreg is aki enyhén fasiszta-náci és kb mindenkit utál, az is elvonul legtöbbször.


Az öregek átlagosan 3-5 évvel vannak nyugdíj előtt...


Szóval elég vegyes a banda.

Csak akkor van igazából komolyabb együttműködés, ha összeosztják az embereket egy egy munka erejéig az adott munkanapra.

2023. aug. 20. 18:39
 16/24 A kérdező kommentje:

"Ne ülj be a helyiségbe ahol dohányoznak ha annyira zavar, ilyen egyszerű."



Ajtót nem csukják be, mindenhová elterjed a szag..

2023. aug. 20. 18:40
 17/24 anonim ***** válasza:
65%

KÉT lehetöséged van:

1. Türöd a jelenlegi helyzetet és befogod a szád

2. Otthagyod az egészet és keresek normális helyet.


Ha az 1-t választod, akkor meg ne panaszkodj.

2023. aug. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Hát ja kb ennyi...


Csak egy nagy tradíciókkal rendelkező fővárosi közlekedési vállalattól azért többet vártam volna.


Próbálok büszke Magyar munkavállaló és polgár maradni, ha már voltam olyan marha, hogy nem léptem le húsz évvel ezelőtt!

2023. aug. 20. 19:50
 19/24 A kérdező kommentje:

"2. Otthagyod az egészet és keresek normális helyet."


Jópár helyen jártam már (tö szakmában is), kereshetnék szerintem nyugdíjkorhatárig.

2023. aug. 20. 19:52
 20/24 anonim ***** válasza:
55%

Na ebben van tapasztalatom. Gépészmérnökként mentem kórházba épületgépészetre. Ott egy társam volt csak, egy 65 körüli szintén gépészmérnök fószer. A kapa kilógott a szájából, káromkodott összevissza, a vállalati telefont falhoz b.szta, aztán a kezembe nyomta, hogy javítsam meg.

El se hittem, hogy egy mérnök-közgazdász ekkora f.szkalap lehet.


3 hetet se voltam ott, egyszer majdnem orrba is vert "véletlenül" egy cucckicsomagolásakor.


Eljöttem a fenébe onnét.

2023. aug. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!