Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nekem való lenne a szakma?

Nekem való lenne a szakma?

Figyelt kérdés
Óvodapedagógusra, vagy gyógypedagógusra gondoltam, szeretek gyerekekkel lenni, játszani velük. Viszont kicsit visszatart az, hogy eléggé türelmetlen vagyok, és félek, emiatt mégse lennék jó benne. Igaz,17 éves vagyok, az egyetem végére gondolom még tapasztaltabb, érettebb leszek. Szerintetek jogos a félelmem, vagy megéri így is megpróbálni?

2023. aug. 23. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Olyan nagy élmény filléreket keresni?
2023. aug. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1-es. Nagyon szeretek másokon segíteni, engem ez tesz boldoggá, úgy gondolom ez a legfontosabb:)
2023. aug. 23. 17:06
 3/7 anonim ***** válasza:
23%
LoL
2023. aug. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Úristen, de fiatal, zsenge gondolkozású vagy.
2023. aug. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha szerz egy faszit, aki jól keres akkor vágj bele
2023. aug. 24. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Ne is foglalkozz a sok idióta válaszolóval.

Én is óvodapedagógunak készülök, habár eddig kisgyermekgondozónak tanultam. Szerintem, ha gyerekekkel szeretnél fogalalkozni akkor ez a "legjobb, legkevésbé" leterhelő ága ennek a vonalnak. Az en tapasztalatom az, hogy a bölcsődés korhoz kell a legnagyobb tűrőképesseg es türelem, sokszor a viselekedésbeli problémák, az elmaradottsagok is ott derülnek ki ami méginkább megnehezíti sokszor a munkát. Az óvodában a nehézség sokszor a nagyon magas létszámú csoportokból adódik, de nagyon jó az a korosztály, talán még ott a legfogékonyabbak és a legkönnyebben kezelhetőek.

Igaz, hogy nagyon fontos tulajdonság a türelmesség, de senki sem türelmes a végtelensegig. Ha nagyon bizonytalan vagy kérd ki a környezetedben lévők veleményét is akik jobban ismernek, mert ha tényleg olyan átlagon felülien türelmetlen vagy azt ők is látják. Illetve nyilván kell a türelem ebben a szakmában, de egy bizonyos határozottsagot is igényel, sok olyannal találkoztam aki éppen azért nem volt kompetens, mert nem volt semmi tekintélye a gyerekek között és nem fogadtak szót, egy játszótársnak tekintették őt. Itt jön képbe amit te is említettél: "játszani velük". Sokszor gondolják azt az emberek, hogy csak ott játszunk a gyerekekkel miközben sokkal nagyobb, komolyabb, felelőssegteljesebb munkája van, mint azoknak akik ezt mondják, szóval, ha meg nem jártál utána jobban a dolgoknak, akkor azt feltételezni, hogy csak játszani fogsz velük nagy tévedés :)

Amit többen említettek negatívumként az valóban a fizetés, de ez mindenkinek a saját belátásán múlik, hogy mennyire fontos. Én úgy gondolom, hogy az többet ér, ha olyan munkát végzel amit szeretsz és ahova minden nap szívesen mész be mégha kevesebbet is fizetnek, mint oda ahol lehet hogy több pénzt kapsz (és azt se felejtsük el, hogy pályakezdőként ritka az, hogy bármelyik területen olyan kiemelkedően magas a fizetés).

Illetve, ez még mindig egy olyan munka ami mellett, ha van rá igény bebiszitterkedhetsz is egy kis anyagi kiegészítésként, ha marad még energiád ;)

2023. szept. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

6-os válaszoló vagyok


Még annyit hozzátennék, hogy nagyon nagy szükseg van az óvodapedagógusokra. Az a sok idióta kommentelő nem gondol bele, hogy mi lenne itt, ha nem lennének szakemberek akik a (leendő) gyerekeikkel foglalkoznak.

Ha úgy érzed, hogy ez a te utad ne hagyd, hogy néhány ilyen csökevényes agyú eltántorítson :)


És ezt üzenem mindenkinek aki látja ezt és gondolkozik ezen a szakmán!

2023. szept. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!