Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem tartjátok igazságtalannak,...

Nem tartjátok igazságtalannak,hogy aki végez az iskolában (egyetemen, középiskolában) az semmilyen életkezdési támogatást nem kap amíg nem talál munkát?

Figyelt kérdés
Pl sok külföldi országban (főleg az északiakban) pénzt kapnak a fiatalok hogy elinduljanak. Nálunk meg semmi.. Ha valaki 2 hónapig nem talál munkát nyáron (ami simán benne van) akkor ott már pénz nélkül hónapokig..

2023. aug. 27. 22:11
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
28%
Szar ügynek? De. Igazságtalannak? Nem. Igazságtalan pl akkor lenne, ha az egyetemet el nem végzők meg kapnának.
2023. aug. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
27%
Nem, aki az egyetem elvégzését követően huzamosabb ideig munka nélkül marad az egy szerencsétlen. Az egyetem nem csak a tanulásról és a vizsgázásról szól hanem arról hogy egy olyan általános kompetenciát sajátíts el, mint a csapatmunka, kapcsolatok kialakítása stb... engem az egyetemen nyújtott teljesítményemnek köszönhetően már rendesen ajánlatokkal kerestek meg akár a tanáraim, akár a szakmai gyakorlati helyem vagy akár az egyetemmel szerződésben álló cégek. Szóval ne csak lábat menj lógatni az egyetemre és kettesekkel csúszkálni hanem tegyél azért hogy értékes munkavállaló legyél. Én azt tartanám igazságtalannak, ha más az egyetemi semmittevés után annyi pénzt kapna a semmire, mint aki tudatosan építette a jövőjét az egyetemen és hála a befektetett energiának már konkrét ajánlatokat kap.
2023. aug. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
77%

Nem.


Sok egyetemi képzés végén van kötelező gyakorlat (van ahol máshogy hívják, de nagyon hasonlók), sokat ott maradnak.


Amúgy meg érdemes végzés előtt hónapokkal elkezdeni munkát keresni, mert például egy mulutinál míg végig mennek a körök, addig eltelhet 1-3 hónap.


Közben meg kb minden cégnél úgy számolnak, hogy azt akit felvesznek, annak van egy kötelező felmondási ideje, így simán bemondhatod, hogy te 2 hónap mulva szeretnél kezdeni.


Tehát abszolút nem arról van szó, hogy a nyáron kéne találni munkát. Van rá rengeteg idő.

2023. aug. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:
Oké, a diplomás ne kapjon. De aki középiskola után menne dolgozni? Olaszországban pl minden fiatal a 18. születésnapjára kap több száz euró értékben kulturális "jegyeket" amivel ingyen mehet múzeumba, színházba stb. Finnországban pénzt. Nálunk meg semmit. Engem már nem érint de szomorú hogy máshol jobban megbecsülik a fiatalokat.
2023. aug. 27. 23:34
 5/44 anonim ***** válasza:
81%

4# Nekik meg ott van, hogy egyetem alatt is kereshetnek és kimaxolhatjak az szja visszatérítést.


Érettségikor meg kb még mindenki szüleinél, szülői kasszán van. Még akkor is ha szegény a csalàd.


Szerintem a 25 év alattiak adókedvezménye többet ér mint a fentebb említett kulturalis jegy.

2023. aug. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
73%

#4. "Nálunk meg semmit."


Mondod te. Ezzel szemben a 25 éven aluliak adókedvezménye valóban segítség.

2023. aug. 28. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
97%
Miért, az nem furcsa, hogy Európában asszem itt a legrovidebb a munkanelkuli segély ideje? Három hónap?
2023. aug. 28. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:

Amúgy a kommentelők 90%-a teljesen másról beszél mint amiről a kérdésem szól xd. Az SZJA kedvezmény munka alatt van. De nekem arról szól a kérdésem hogy amíg nem talál munkát, vagy éppen kilép az iskola kapuján..


És őszintén, sokkal jobban örülnék normális fizetéseknek mint az szja visszatérítésnek.

2023. aug. 28. 06:53
 9/44 anonim ***** válasza:
3%

Fiatal vagy, életerős. Ha te nem tudsz szerezni bármilyen munkát egy héten belül, bocs de akkor te egy életképtelen ember vagy. Életképteleneket minek támogasson az állam?

Állj a sarkadra és menj addig árufeltöltőnek vagy bárminek amire felvesznek. Aztán közben kereshetsz más melót ami jobban bejön.

2023. aug. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:

Szóval akkor külföldön minden fiatal életképtelen?🤣


Összekeveritek a segélyből élést azzal,hogy máshol már az előtt minnél jobban segítik a fiatalokat mielőtt munkába állna. Ott vannak a finnek. Európa egyik leggazdagabb, legfejlettebb országa. Ha a gyerek leérettségizik, kilép az iskola kapun pénzt kap. Abból a pénzből el tud menni albérletbe stb. Itt semmi ilyen nincs. Az olaszoknál ingyen mehet be 1 keretösszegig bizonyos helyekre. (500 euróig)Erre meg hasonlókra gondoltam. Nem arra hogy amikor már dolgozik akkor mi van. Az 1 teljesen másik téma.

2023. aug. 28. 07:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!