Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem tartjátok igazságtalannak,...

Nem tartjátok igazságtalannak,hogy aki végez az iskolában (egyetemen, középiskolában) az semmilyen életkezdési támogatást nem kap amíg nem talál munkát?

Figyelt kérdés
Pl sok külföldi országban (főleg az északiakban) pénzt kapnak a fiatalok hogy elinduljanak. Nálunk meg semmi.. Ha valaki 2 hónapig nem talál munkát nyáron (ami simán benne van) akkor ott már pénz nélkül hónapokig..

2023. aug. 27. 22:11
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Nem az államtól kell várni a segítséget. Az az idő 50 évvel ezelőtt volt.
2023. aug. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
75%

Egyetemi éveimben már dolgoztam, szerintem nem érdemes úgy továbbtanulni, ha nem érdekel a szakma és kezdesz benne valamit a tanulmányaid során. Ennek köszönhetően mire végeztem, volt 1 biztos állásajánlatom és a diplomamunka védésnél kaptam még egy névjegy kártyát, ha esetleg ahhoz a másik céghez mennék.


Csoporttársaimnál ez volt a jellemző, kizárólag annak voltak nehézségei, aki a tanulmányai során bukdácsolt és csak a kötelező szakmai gyakorlaton vett részt.


Nem érzem úgy, hogy egy ingyenes mozijegy sokat hozzáadott volna a munkahely keresésemhez, bőven elég, hogy az állam fizette a teljes képzést. Gondolj bele, Amerikában mindezt saját zsebből fizetik!

2023. aug. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
76%
Nem, azt tartom igazságtalannak, hogy bizonyos kondíciók mellett rengeteg pénzt hozzávágnak a semmire. Pl. hajlandóságot mutat arra, hogy bérbeadja a nemi szerveit az államnak
2023. aug. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
15%

Nem.


Így is tele a társadalom élősködő potyalesőkkel.

2023. aug. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
10%

Egyáltalán nem tartom igazságtalannak. Az ember amikor leérettségizik, a szülőkkel él, szóval ha utána pár nónapig nincs még munkája, nem okoz problémát. Azon kívül aki nem teljesen elveszett, az hamar munkába tud állni.

Én már 16 évesen is diákmelóztam, gyakorlatilag egész nyáron pénzt kerestem. Aki meg egyetemre jár, annak már az utolsó félévben megvan a munkahelye, hacsak nem "büfé-ruhatár" szakon végzett.


Tojáshéjjal a fenekeden pár hónap munkakeresés nem oszt-nem szoroz, ha meg munkába állsz, ott az SZJA kedvezmény, ami elég nagy segítség. Örültem volna én, ha az én időmben is lett volna!


"Ha a gyerek leérettségizik, kilép az iskola kapun pénzt kap. Abból a pénzből el tud menni albérletbe stb."

Ja, nálunk meg ott az SZJA kedvezmény, ami sokkal jobb.



Tudod, mi az igazságtalan? Hogy a kedves kúrmány ingyen 10 milliókat dobál a gyerekgyárosoknak, ha lefialnak 3 porontyot, ami miatt úgy megugrottak az ingatlanárak, hogy aki nincs benne a kosárban, annak esélytelenné vált a saját ház/lakás.

2023. aug. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
93%

De igen. De hát a kormány meglop, nem támogat. Ezért kell leváltani őket.


Én is ugyan elhelyezkedtem gyakorlaton, de olyan messze volt, hogy esélyem nem volt 3 óra utazást bevállalni nyáron kívül. Úgyhogy diplomaosztó után 3 hónap volt mire találtam valamit.

2023. aug. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 hájaaa ***** válasza:
3%
Felnőtt ember vagy, nehogy már népkonyhára szorulj...Ez már nem a kommunizmus és hagyjuk ezt a "más országban" dumát, munka van bőven, lehet menni dolgozni, és akkor tudsz enni finom ételeket.
2023. aug. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 A kérdező kommentje:

Komolyan 2 kivétellel senki nem tud szöveget értelmezni? Mindenhol egyszeri juttatást adnak. Nem rendszerest. "El kell menni dolgozni stb" nem erre vonatkozik a kérdés.

Egy kis + az államtól.

2023. aug. 28. 10:16
 19/44 anonim ***** válasza:
75%

Az hogy 25 év alatt többet keresnek, mint aki 25 év felett van és ott dolgozik 10 éve nem elég "kis +" ja, azért dolgozni is kell, nem csak potyára adják.


Ezért van annyi semmirekellő fiatal a munkaerőpiacon. Szarnak mindenre, ha 10 helyről kirúgják őket, mert nem csinálnak semmit, elmennek a 11. helyre, mert ott is hülyére kereshetik magukat semmittevéssel adókedvezménnyel.

2023. aug. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
18%
Amúgy eleve nem is értem ezt a sok koldus prolit, aki az államtól várja hogy úton útfélen a két szép szeméért mindenért ingyenpénzeket kapjon.
2023. aug. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!