Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Más is nehezen talál IT-ban...

Más is nehezen talál IT-ban pályakezdőént állást?

Figyelt kérdés

Nemrég fejeztem be az egyetemet (fél éve). Azóta próbálkozom pályakezdő állásokat keresni IT területen. Szoftverfejlesztőként végeztem, és kezdetben ilyen pozíciójú állásokat is kerestem, de sikertelenül. Majd manuális tesztelő pozikat kezdtem nézni, de abból is számtalanszor kudarc.

Legalább már 50-60 helyre adtam be a jelentkezésem, de egyelőre semmi. Tényleg ennyire nehéz mostanában ilyen téren állást találni vagy mi az a tényező (akár bennem is), ami hátráltathat ebben?



2023. jún. 1. 17:53
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Egy évvel korábban nem volt vészes a helyzet, minden 10. jelentkezre jutott egy ajánlat.
2023. jún. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

0 km esként mindig is nehéz volt állást találni, mert gyakornokokat felvenni jóval olcsóbb és kb ugyanazt kapja a munkáltató sok esetben.


Ezért mondogatom hogy ne csak letudja valaki a szakmai gyakorlatot hanem találjon mindenki magának gyakornoki helyet ahhol össze tud szedni legalább fél év gyakorlatot.


Ha máshogy nem megy akkor menj Msc re és vállalj úgy gyakornokságot mellette.


A másik pedig rakd össze rendesen a CV det mert sokan azon buknak el.

2023. jún. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Pályázd meg a nagy cégek friss diplomás programjait.
2023. jún. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én annyira nem találtam Budapesten pályakezdőként munkát, hogy inkább elmentem Ausztriába.

Én jobban jártam.

2023. jún. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly év végén végeztem, ez év elején kezdtem állást keresni. Egy hónap alatt elhelyezkedtem. Szintén szoftverfejlesztő, diploma nélküli szakképesítéssel.


Viszont tény és való tényleg elég sz.r most a piac, a 26 szaktársamból kb 3-4-ről tudok akik vagy elhelyezkedtek, vagy utolsó körös interjúkban vannak.

2023. jún. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a portfoliódra nagyon feküdj rá.


Sokat beszélgettem a teamledemmel és a seniorokkal, mindenki azt mondta az a legütősebb kártya álláskeresésnél, ha van pár kidolgozott, kész munkád amit bárki végig tud kattintgatni, így még a leglaikusabb ember is látja mire vagy képes szakmailag.


Ezzel kapcsolatban még annyi, hogy lehetőleg a sablon tucat portfolió projekteket ha lehet kerüld. Vigyél beléjük kreativitást és ismerd őket annyira, hogy bármikor tudj róluk beszélni.


Nem tudom milyen vonalon mozogsz, de ha webesen akkor ezek kimondottan a todo, weather, calculator appok.


Sok sikert azért az álláskereséshez, drukkolok, hogy valami összejöjjön!

2023. jún. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor érdemes elmenni alkalmi munkákra és közben is lehet pályáznod informatikus állásra
2023. jún. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Volt több gyakornokom is akik már diploma előtt állásajánlatot kaptak. Mondjuk ők nyáron nem a sört vedelték a strandon hanem dolgoztak a gyárban az IT csapat tagjaként.
2023. jún. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nulla tapasztalattal, jelentkezéstől számítva úgy 2 héten belül már be is voltam jelentve és kezdtem a betaulást. Tök hamar lezavarták azt a 3 fordulót.

Annyival lehettem csak előnyben, hogy egy nyugati egyetemen diplomáztam.

Kb nem is voltak kíváncsiak a szakmai tudásomra, ami persze pályakezdőként nincs sok az embernek, de szerintem pont kifogtam azt az időt, amikor veszetten vették fel a multik az embereket. (Tavaly nyár előtt)

Most szerintem nehezebb a dolgod, szinte minden cégnél hiring freeze és leépítés van. Nálunk is globálisan több ezer embert elküldtek, és hónapok óta várunk utánpótlásokra, mert tavaly kiléptek páran és azóta sem jött senki a helyükre..

Szóval ne búslakodj, most sajnos pont ilyen a helyzet.


Próbálkozz adatelemzői pozikkal is. Nincsenek hatalmas elvárások, a legtöbb dolog könnyen betanulható, és könnyen mozoghatsz utána más területre. Énis elsőnek csak adatokat rendszereztem, majd sql-el készítettem report-okat amik konkrétan egész csapatok munkáját tették ki, anélkül nem tudnak létezni, de azóta már python-t is használok.


Én azt vettem észre, hogy kimondottan fejlesztőnek elég nehezen vesznek fel embereket, vagy olyanokat inkább, akik nyomnak a kvótán. Nálunk pl vannak infósok akik könyörögtek a project-ért, de egy hr-es végzettségű csajnak adták a front end-es dolgokat, aki gyűlöli és sose kérte magának. Vagy frissen végzett gyakornok lánynak adták a másikat amitől az egész csapat munkája is függhet, amire szintén több MSc-vel rendelkező is várt volna (akár a jelenlegi munkájukon felül is bevállalni), de nekik maradt a monoton droid feladat, nem kaphatták meg.

Most is, hiring freeze van, fél éve várunk arra, hogy valakiket vegyenek fel mert plusz x fő munkáját látjuk el, de valami csoda folytán mégis felvettek a szomszéd csapatba junior lányokat programozni, akiknek még a változókat is úgy kell elmagyarázni. Abszolút nem a te hibád ha most nem kapsz könnyen állást, a főnököm is megmondta, hogy amikor engem vettek fel, akkor is meg volt adva a külföldiek és a nemek aránya, de végül szopó lett, mert a külfödliek több mint fele nem költözött ide a megadott időn belül és felmondtak.


Szóval szerintem ne ragadj le a fejlesztői poziknál, van azon túl is élet, meg ne keserédj el, mert könnyen meglehet, hogy olyan dolog miatt kosaraznak ki, amiről nem is tehetsz.

2023. jún. 2. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezért fontos, hogy suli alatt minél előbb elmenj gyakornokoskodni valahova, így ha kikerülsz jó eséllyel még mindig ugyanannál a cégnél fogsz dolgozni teljes állásba, ha meg nem akkor lesz 1-2 év tapasztalatod.Legkésőbb 5.félévben szerintem érdemes elmenni dolgozni.
2023. jún. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!