Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közalkalmazottként mennyivel...

Közalkalmazottként mennyivel lehet a bértábla fölé lőni?

Figyelt kérdés

Azért gondolom, hogy egyáltalán lehet, mert az álláshirdetésben kérik a fizetési igény megjelölését. Most, hogyha a bértábla szerint fizetnének, akkor gondolom, ezt nem kérnék. De ha a bértábla szerint történne a fizetés, nekem az is jó lenne. Ez egy olyan munkakör, amit szívesen végeznék, szóval ebben a tekintetben hajlandó lennék a kompromisszumra, viszont nem tudom, mit írjak. Gondolom, 50 ezer forinttal ne lőjem túl. Eddig multinál kb. ennyivel kerestem többet, de ha azt az összeget beírom, biztos, hogy állásinterjúra sem hívnak be. Volt, hogy ezzel a bérigénnyel nem állami cég sem hívott interjúra.

10-20 ezer forinttal írjak többet vagy a bértábla szerinti összeget írjam be? Viszont, ha "keveset" írok, akkor ők nem következtetnek arra, hogy nekem nincs semmi igényem és, hogy nagyon kell a munka? (Ami igaz is, mert konkrétan ezt a munkát nagyon szeretném, de azért nem bármilyen munkát)



2023. szept. 4. 14:06
 1/10 anonim ***** válasza:
46%

Az hogy megkérdezik a bérigényed nem jelenti azt hogy kaphatsz többet annál.


Nálam gyakornokként megkérdezték hogy mi a bérigényem és később rájöttem hogy mindenki fix összeget kapott és ennyi.


Ha van egy szabályozott bértábla amiben kerek perec le van írva h erre ezt kapsz ott nem fogsz többet kapni.

Azért kérdeznek rá hogy tudják hogy mika az emberek elvárásai és mi a minimum amit legközelebb emelni kell

2023. szept. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Bértáblás munkánál mégis minek kérdeznék meg a bérigényed? Ott annyit kapsz, amennyit a jogszabály előír. Nincs alku...
2023. szept. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát na ez az... én se értem. Pedig állami cég közalkalmazottként foglalkoztatna, nem?
2023. szept. 4. 17:25
 4/10 A kérdező kommentje:
#1 nem mondtál semmit.
2023. szept. 4. 17:26
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Pedig állami cég közalkalmazottként foglalkoztatna, nem?"


Nem feltétlenül. Például a NAV-nál is vannak a tisztségviselőkön kívül munkavállalók. Mindegyik a NAV-val áll jogviszonyban. A tisztségviselőre a NAV törvény bértáblája vonatkozik, a munkavállalóra az MT szabályai.


Vagy lásd a Vízműveket. Abban is részvényes az "állam/önkormányzat" valamilyen szinten, mivel Zrt., mégsincs kötelező bértábla náluk.


Tehát mindig az a kérdés, hogy milyen jogviszonyban foglalkoztatna egy cég, vagy szervezet. Azt dönti el, hogy melyik törvény vonatkozik a foglalkoztatásra, van-e kötelező bértábla, vagy nincs.

2023. szept. 5. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk (önkormányzat) pl a bértábla szerinti bér nem érné el a garantált bérminimumot, ezért arra kell kiegészíteni. A garantált bérminimum 199 nettó kb, erre jönnek rá pótlékok, pl nyelvvizsgapótlék. 2 középfokú nyelvvizsgám van, mindkettőre jár nyelvpótlék az illetményalap 60%-a értékében, bruttóban. Ez kemény 227 ezerre emeli a nettómat
2023. szept. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
6:az kemény. Nálunk vannak épìtőparbam segedmunkasok akik 320-370 nettot kapnak 8 órára, attól fuggoen hogy ki mennyire terhelheto. És bejelentve. 227 nettonal többet érdemelnel
2023. szept. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
28%

Nem tudom, hol éltem eddig, de ránéztem a bértáblára és döbbenet. A jelenlegi munkahelyemen sem keresek igazán jól, más multikhoz képest, de még így is kb. a háromszorosát kapom annak, mint amit ott leírnak... Nem is értem, hogy akár több diplomával, több nyelvvizsgával miért dolgoznak éhbérért az emberek. Volt egy szimpatikus állás egy hatóságnál, de ezek után biztos, hogy többé felé se nézek.

Tudnátok legalább valami okot mondani, hogy miért jó állami szférában dolgozni? Mondjuk nyugisabb, kevesebb a munka, korán hazaengednek, ebéd után szundikálsz a nyugiszobában?

2023. okt. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#8

Én diplomázás után majdnem egy évig munkanélküli voltam, nem vettek fel sehova. Sok helyen túlképzettség miatt visszautasítottak. Kb 150-200 helyre adtam be a jelentkezést eredménytelenül.

Dolgoztam közben call centerben, de introvertáltként nem bírtam és ott is csak a bérminimum körül kerestem.

Sokáig kerestem munkát, végül egy önkormányzathoz vettek fel. Ha ez nem lenne, még mindig munkanélküli lennék

2023. okt. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Nem értem a lepontozást (8-as). Azt hiszem nem bántó hangnemben írtam, de akkor átfogalmazom, szerintem diplomásként többet érdemelnek a dolgozók.
2023. okt. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!