Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Merlegkepes konyvelo okj-val...

Merlegkepes konyvelo okj-val mennyit lehet keresni kezdokent es par ev tapasztalattal? Aki ebben dolgozik mi a velemenye rola, mennyire nehez es idegorlo vagy epp faraszto?

Figyelt kérdés

Epitoiparban es gyarban dolgoztam eddig,de ezeket mar unom..350 es 400ezret nettoban megkerestem eddig.

Gondolkozok egy merlegkepes konyveloi okj-n. Gondolom gyakorlati tudast nem olyan sokat adnak es munkaban kell megtanulni. Alkalmazottkent milyen fizetesre lehet szamitani? Kezdokent milyen fizetesre lehet szamitani Budapesten? Vagyha semmilyen irodai tapasztalatom nincs egy okj-s papirral sem megyek semmire?


2023. szept. 4. 17:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs sok értelme, a helyedben ha érdekelne a számvitel inkább elkezdenék egy pénzügy-számvitel alapszakot, mellette akár diákként is dolgoznék. Amíg nincs szakmába vágó diákmunka vagy gyakornoki hely addig maradna az építőipar. Kényelmesen, saját tempóban néhány év alatt elvegezhető, a vége felé már junior bérekért dolgothatsz valahol, lesznek értékes tapasztalataid és egy értékes diplomád, a mérlegkepes papírt pedig egy különbözeti vizsga fejében hozzádvágják ha van diplomád. Utána meg elkezdhetsz profi könyvelői karriert építeni.
2023. szept. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha elvégzed, utána 3 évig nem adhatsz le önállóan beszámolót, kell leigazolt 3 év tapasztalat. Azt meg elég nehéz megszerezni hivatalosan, hacsak valami ismerős le nem igazolja. Könyvelőirodába nem szívesen vesznek fel gyakornokot, betanulsz, aztán lopod a kuncsaftokat.

Persze nyilván lehetséges, hiszen másoknak is sikerült. Csak az elején nem fogsz ennél többet keresni, mint most, az biztos. Utána meg össze kell szedni a kuncsaftokat.

Ha viszont multihoz mennél könyvelőnek, oda nem is kell a mérlegképes, az csak arra kell, ha te adod le a beszámolót, az meg a főkönyvelőnek van leginkább.

2023. szept. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kelleni nem kell de jól mutat. PSZ szak, mérlegképes papír, 1-2 továbbképzés, ez már senior szint egy multinál. Nekem eszembe se jutna a SufniBiznyák Bt. számláit könyvelgetni Kovácsné Könyvelőirodájában, ha vannak belépő szintű "könyvelő" melók valami multinál.
2023. szept. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!