Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ér engem hátrány ha munkahelye...

Ér engem hátrány ha munkahelyen nem adnak jelenlétit, amit kitölthetek?

Figyelt kérdés

Próbaidőn vagyok, viszont már 1 hónapja vagyok vendéglátásban egy cégnél. 13 dolgozó közül 12 vezeti, egyedül én nem. 3szor kértem a főnökét már, mindig mondta, hogy majd kapok. De aztán láttam hogy hónapokkal előre megirta a többieknek már, szóval én úgyse férek rá, hónapokkal később sem. A többieket megkérdeztem, ugyanazt mondják mint a főnök, hogy nem muszáj vezetni, és örüljek neki, igy nekem legalább kevesebb dolgom van. Törvény szerint utánaolvastam, hogy mindenkinek kell vezetni, mert birság érheti a céget. Engem ez különösebben nem érdekel. Engem a témának az a része érdekel, hogy a jövőben az adózással vagy bármivel kapcsolatban érhet engem hátrány, probléma, ha a munkahelyen mindenki vezeti a jelenlétis lapot egyedül én nem? Még ha többször kérem akkor se adnak? Furcsa ez nekem.


Köszönöm ha segit valaki


2023. szept. 12. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy így a fizudnak csak a felét fogod megkapni.
2023. szept. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kaptam már 1 havi fizut, mert irtam hogy vagyok ott már 1 hónapja. A fizummal nem volt gond, fizupapirt is kaptam róla. Rendesen kifizettek. Csak a jelenléti hiánya, a jövőben is, ez bizonytalanit el, mert ilyen munkahelyen még nem voltam.
2023. szept. 12. 15:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Mikor egy iskolában dolgoztam ott se kellett töltögetni, nem is volt ilyen ív, előtte meg egy másikon végig nálunk volt az összes, soha senki nem kérte. Ettől függetlenül mindkét helyen rendesen be voltam jelentve és a fizu is rendben volt.
2023. szept. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

12 év alatt nem vezettem sehol.

Ezzel együtt ha valaha igazolnod kell, hogy mennyit dolgoztál, pl. mert elszámolási vita van, hiányozni fog.

Viszont a munkáltatót vágják meg először, ha nem vezette, úgyhogy annyira nem érdeke neki se ezzel trükközni.

2023. szept. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a bérpapiron rajta van, mennyit dolgoztál
2023. szept. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!