Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláskeresésnél mennyire...

Álláskeresésnél mennyire hátrány, ha még nem mondtam fel a jelenlegi munkahelyemen?

Figyelt kérdés
Fiatal vagyok és ez lenne az első munkahely váltásom, így kissé tájékozatlan vagyok. Gondolom az álláshirdető cégeknek az volna a legjobb, ha egyből, már másnap tudnál kezdeni. De ha én még dolgozóként jelentkezek máshova, akkor mekkora a hajlandóság, hogy megvárják az 1 hónapos felmondási időmet?
2023. jan. 14. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyien jelentkeznek a pozícióra (illetve értelemszerűen közülük mennyi, aki megfelel). Ha van 50 jelentkező egy érettségivel végezhető betanított mnukára, senki nem fog rád várni. Ha pedig egy ritka szakterület ahova hónapok óta vadásszák az embert, akkor simán kivárják.
2023. jan. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Még nincs benne tapasztalatom, eddig próbaidő alatt váltottam, vagy kirúgtak:D, de sajnos nagyon rosszakat hallok erről. Azt, hogy nem várnak a cégek. :( Találnak olyat, aki azonnal tud kezdeni.
2023. jan. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt kevesen engedhetik meg maguknak, hogy felmondjanak a semmire... Szóval, normál esetben az ember akkor adja be a felmondását, ha már megvan a következő meló.
2023. jan. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Általában megkérdezik az interjún hogy mikor tudnál kezdeni.

Ha te kellesz a cégnek akkor kivárják a felmondási időt.

2023. jan. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1 hónapos felmondási idő nem szokott problémát okozni.

Volt olyan munkahelyem, ahol 3 hónap volt a felmondási idő. Ott én speciel felmondtam konkrét állásajánlat nélkül, mert nem hiszem hogy olyan sokat várt volna rám egy másik cég.

2023. jan. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Cégfüggő és jelentkező függő is.

Ha SOS-ben kell valaki rögtön akkor olyat fognak választani aki hamar tud kezdeni.

Ha nem annyira sürgős nekik és jó a bérigényed is akkor simán megvárnak.

Nyugodtan rá lehet kérdezni az interjún. Nekem volt aki megmondta kerek perec, hogy 1 hónapot nem tud várni hiába vagyok szimpatikus neki.

De két szék közé se jó esni úgyhogy addig tuti nem mondanék fel amíg nincs másik. Kivéve ha van legalább 1-2 millió ft tartalékod.

2023. jan. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!