Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Karrier vagy pénz? Melyik a...

Karrier vagy pénz? Melyik a fontosabb?

Figyelt kérdés

Közvéleménykutatásként kérdezem az alábbi, hogy ha választhatnál, mit tennél?

Olyan munkád lenne, amiből megélsz, ha nem is nagyon gazdagon, de jól. Benne lenne a fejlődés, a kihívás, az elismerés, a ranglétrán való előrelépés stb, tehát a klasszikus értelemben vett karrier és elismertség az emberek által.

Vagy:

Kapnál egy lehetőséget, ahol lényegesen kevesebb munkával, de stabilan sokkal több pénzt tudnál keresni, mint a karrierista változat, csak éppen nem járna semmiféle társadalmi "csinnadrattával", nem lenne kihívás, nem lenne karrier, ranglétra, nem volna semmiféle társadalmi elismertség, ám hatalmas anyagi bőséget adna ez az életforma.

(Egyszer egy filmben láttam egy ilyen, onnan jött az ötlet. Egy nő lakott egy nagy villában, elég zárkózottan, de otthon egy valag monitor volt a szoba falán és tőzsdézett, hatalmas pénzeket megmozgatva és mindig volt annyi tartalék, hogy elbukni egyszerűen képtelen lett volna a vagyonát. Hatalmas gazdagság vette körül, csak nem üzletember vagy feltaláló vagy sportoló vagy sztár vagy művész volt, hanem egy zárkózottabb magánember.)


A kutatásom arra irányul, hogy az emberek a társadalmi szerepvállalást és elismerést előrébb sorolják-e, mint az anyagi bőséget.



2023. szept. 15. 07:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

#9: Egy nyugis meló, ahol nincs társadalmi elismerés az nem feltétlen jelenti a középszerű fizetésbe beleragadást.

Pl. szoftverfejlesztőként már junior szinten is jó a fizu, de nem maradsz abban, hanem leszel medior, majd senior. Architect már nem biztos, de nem is mindenki akar.

2023. szept. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Másodikat választanám, főleg ha úgy mint a filmes példában rengeteg pénzre tudnék szert tenni életem végéig. Nem igazán érdekel a társadalom megítélése, ha közben bejárhatom a világot és számtalan új dolgot kipróbálhatok. Most se azért építem a karrierem hogy a társadalmat nyűgözzem le vagy mert annyira élvezném a kihívást, hanem hogy egyre magasabb fizetésem legyen amiből telik majd saját házra, hobbikra, utazásra stb. De elég 22-es csapdája hogy így rengeteg túlórát, továbbképzést be kell vállalnom, ehhez jön hozzá a háztartás mert bejárónőre azért még sajnálom a pénzt, gyerek meg még nincs is a képben. Itt vagyok most is szabin és a gyk-t nyomom, mert egy baromi hosszú hét után túl fáradt vagyok éppen bármi produktívabbat csinálni.


Amúgy meg ha úgy érezném idővel hogy kell a kihívás és egy csomó szabaidőm plusz pénzem lenne bármikor indíthatnék pár saját vállalkozást, becsatlakoznék projektekbe amik számomra fontos témákkal foglalkoznak. Vagy lehet felcsapnék politikusnak, egyből lenne rólam a társadalomnak véleménye. :D

2023. szept. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
53%

Ennek valóban rengeteg árnyalaga van és rengeteg egyéb tényező is közre játszik. Ha a "pénzt" választanám, megvizsgálnám, mennyire fenntartható az az életmód, az a munka, amiből ezek a bevételeim származnak. Valójában mekkora összegről van szó, befektehtető-e, meg tudom-e valósítani belőle egy olyan álmomat, ami számomra nem munka, csak szórakozás, amivel pénzt kereshetek. Lenne-e időm és energiám mindezt kivitelezni, és lenne-e minden másra, ami számomra fontos (egészség, emberi kapcsolatok, kultúra.) Tehát pénz, idő, energia függvényen próbálnám meg elhelyezni.

A "karrier" esetén ugyanezt vizsgálnám, csak fordítva. Mikor fordul igazán termőre, lehet-e belőle valaha annyi pénzem hogy a munkában háradőlhetek és az igazán fontos dolgokra koncentrálhatok, és hogy mi a helyzet az említett függvénnyel.

2023. szept. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Senior Séf ***** válasza:
66%
A fejlődés, az előrelépés lehetősége. Ez okoz boldogságot az embernek, Pénzből meg hiába van akármennyi, a szomszéd fűje mindig zöldebb.
2023. szept. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, érdekes válaszok születtek. Mindenkinek köszönöm. A cél pont az volt, hogy elkülönítsem, hogy az anyagi biztonság és a "kihívásosdi" közül melyik a fontosabb, melyik mozgatja meg jobban az embert. De úgy látom, hogy ez nem is egyforma minden esetben, ahány személyiség, annyiféle értékrend, annyiféle prefencia szint. Van ember, akinek nem felel meg az "unalmas jólét", míg megint más úgy van vele, hogyha van elég pénz, akkor tud magának elég élményfaktort szerezni minden különösebb megfelelési kényszer nélkül is. A saját hitvallásom - így korrekt, hogy ha már kérdezek, én is megnyilatkozzam - az, hogy én nagyon jól ellennék egy hatalmas kupac pénz társaságában minden különösebb másokhozképestiség és megfelelés nélkül is. Van annyi hobbim és egyéni célom, hogy nem lenne szükség a hagyományos értelemben vett "karrierre".
2023. szept. 17. 07:49
 16/17 anonim ***** válasza:
79%

A "karrier" csak egy eszköz a több pénz megszerezésére, így gyakorlatilag ugyan az.


Vannak olyan emberek akik semmit se értek el munkájuk során, és apró pénzért güriznek.ők szokták azzal vigasztalgatni magukat, hogy legalább "megbecsülik" öket meg hasonlok, mikor fizetés emelés helyett random HR bullshitet kapnak. Más kérdés, hogy a megbecsülést forintban mérik...

2023. szept. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Már Napoleon is megmondta, hogy az emberek hajlandóak kitüntetésekért akár az életüket is feláldozni. Az ember társas lény, a társadalom közösségi szerepeknek megfelelésre kondicionálja az embereket. Ennek részei a különféle rangok, címek, titulusok alkotta hierarchiák és az ezek szerinti előlépési lehetőségek is. Van, akinek ezek jobban számítanak és inkább motiválják őket, míg mások inkább a pénzt nézik.


Egyébként ugyanilyen társadalmi rangsor funkciója van a pénznek is. Nem csak praktikus problémamegoldásra használjuk a pénzt, hogy a valós szükségleteinket fedezzük belőle. Nagyon sokan a megkeresett, vagy épp elköltött, másoknak megmutatott pénzben mérik a saját sikereiket, társadalmi értéküket. Ezért vesznek az emberek ékszereket, drága ruhákat, drága autókat, nagy házakat, yachtokat és egyebeket. Persze van, akit főleg a minőség, a vélt vagy valós többlet kényelem és élmény vezérel drágább dolgok megvásárlására (vagy ilyenekkel racionalizálja azokat). Ugyanakkor nagyon sokan pont, hogy a gazdagságukat, társadalmi státuszukat próbálják demonstrálni a költéseikkel. Ciki lenne olcsóbb ruhában, olcsóbb telefonnal, olcsóbb ékszerekkel, vagy azok nélkül mutatkozni, mert másoknak is van ilyen, így meg kell mutatni, hogy nekem is telik rá, sőt minél jobbra és drágábbra is.


Egyébként ezek a személyes preferenciák az idő múlásával és az élethelyzetek változásával is alakulhatnak. Pl. valaki egyik életszakaszában hajszolja a pénzt, minden idejét munkával tölti, fogához veri a garast, hogy minél többet felhalmozzon. Viszont egy idő után akár besokallhat, vagy eltolódhatnak a szempontjai. Kiéghet a munkában, vagy változik a magánélete, stb. Ezek miatt elkezdheti többre értékelni a pénz halmozásnál, vagy a karriernél is a stresszmentes, nyugodt életet, pihenést, stb.

2023. szept. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!