Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nappalis egyetemistaként...

Nappalis egyetemistaként milyen munkát lehet végezni?

Figyelt kérdés

Esti gimibe járok. 27 évesen kezdem az egyetemet ha sikerül. Az érdekelne nappali tagozaton milyen munkalehetőségek vannak egyetem mellett? Nyilván nem óriási fizetések várok el,csak ilyen auto fenntartási költségeket,telefon számlát,étkezést tudjam fedezni az egyetem alatt. Miskolci egyetemre tervezek menni. Nem tudom diakmunkat lehet e vállalni 27 évesen,vagy valami más ami osszefer az egyetemmel. Minden tipp érdekel. Mennyi órát tudnék dolgozni hetente hogy ne menjen a tanulmányok rovására?

25/f



2023. szept. 21. 19:34
 1/8 anonim válasza:
100%
Bármilyen diákmunkát vállalhatsz ha nappali tagozatos hallgató leszel. Nézelődj a a diákszövetkezetek oldalain, annyi hogy 25 éves kor felett az ottani bruttó fizuból lejön 15% szja. Az, hogy mennyi szabadidőd lesz az nagyon egyetem függő, mi nem tudjuk megmondani előre.
2023. szept. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hat ezt igy elöre nem lehet megmondani. Milyen szak?

En Mernöki mellett Aachenban nemtudtam dolgozni kb semmit...lehetett volna de akkor sosem vegzem az elöre tervezett idoben.


Utanna Becsben Marketinget tanultam meg egyetemen, az laza volt ott nem volt kötelezo bennt lenni minden oran...ott tudtam melozni

2023. szept. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Miskolci egyetemre szeretnek majd jelentkezni. A szak pedig vagy valami IT,vagy gépészmérnök vagy valami gazdasagi, e közül a 3 közül valamelyik.
2023. szept. 21. 23:34
 4/8 anonim ***** válasza:
15%
Nekem a legtöbb szaktársam vendéglátásban dolgozott pultosként, mert ott volt a legrugalmasabb a munkaidő.
2023. szept. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 nemaRendőrség ***** válasza:
Duális képzés kell neked
2023. szept. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
84%

Vagy a duális, amit előttem írnak, vagy Bosch/Joyson/Hell irodában, gyakornokként.

Boschban 20-25-30-35 és 40 órában is dolgozhatsz, munkaidőkeretes rendszerben (gyakornokoknak törzsidő sincs), home office is van, munkakörtől függ, hogy mennyi. Vizsgaidőszakban kapsz 5 nap fizetett szabit. Fizetés korrekt, nem ebből fogod megvenni az első Lamborghinidet, de amit írtál arra jó.


Egyetemen pedig munkaviszony igazolással tudsz kérni egyéni tanrendet. Legokosabb kikérni mindenre, aztán szelektálhatsz, hogy mire akarsz bejárni. Gazdászra járok, nekem ez így működik már egy éve, nem ment a tanulás rovására (de hajnalig bulizni hétköznap már nincs időm).

2023. szept. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én orvosit végeztem, annak idején segédápoló (gyk. beteghordó) voltam és mentőztem is leginkább délutáni vagy éjjeli műszakban. Szerencsére meg lehetett dumálni, hogy vizsgaidőszakra legyenek tekintettel a beosztásra, mert akkor sokkal kevesebb órát tudtam vállalni. Mondjuk bulizásra nem nagyon jutott idő, meg pénz sem nagyon, de amúgy sem voltam egy nagy bulizós fajta. Autófenntartás - hát, nekem nem telt autóra diákként, bkvztem vagy bicajoztam mindenhová.
2023. okt. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez szerintem szaktól függ.


Barátnőm szociális munkás szakot végezte el az ELTÉn. Ez valószínűleg az egyik legegyszerűbb egyetemi szak. Ő képes volt egyetem mellett főállásban dolgozni és rengeteg támogatást kapott az egyetemtől a szülei szociális helyzetet miatt és még ösztöndíjjat is kapott, mert olyan egyszerű volt a szak, hogy még főállás mellett is alap volt, hogy mindenből 5-ös.


Az irodai munka, amit főállásban végzett pedig lehetőséget adott a home officera és rugalmasan kezelte, hogy ha időnként el kellett mennie valamit intézni az egyetemen, így ilyenkor később ledolgozhatta.


Így egyetem alatt a főállásban kapott pénz + egyetemtől kapott pénz + szja visszatérítéssel +400-500 ezer nettót keresett.


Nekem egyetem mellett csak a diák meló fért bele és az is csak a 3. év után (tehát 6. félév), mert egy nehéz mérnöki szakot végeztem. Persze nyarata és szünetekben alkalmi munkákat csináltam, de igazán csak 3. évtől tudtam elkezdeni 20 órában dolgozni egyetem mellett.

nov. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!