Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire fontos manapság a...

Mennyire fontos manapság a LinkedIn profil?

Figyelt kérdés

2023. szept. 27. 21:29
A kérdező szavazást indított:
Érdemes regisztrálni
Nincs sok értelme
25 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Attol fugg, hogy milyen teruleten dolgozol. Nyilvan egy betanitott gyari munkas pl. nem sok hasznat veszi.
2023. szept. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Programozót bele tehetted volna a címbe.


Szerintem számít, ha van egy jó profilod akkor téged keresnek a HR esek akár belföldi akár külföldi lehetőségekkel anélkül hogy neked jelentkezned kéne bárhova.

Plusz a legtöbb ITs cég linkdinen szinte mindig meghirdeti az állásait.

2023. szept. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%

Attól függ mennyire tudsz angolul.

Magyar nyelvű hirdetésekre nem szoktak többet ajánlani mint akármelyik random álláskereső portálon.

2023. szept. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
Nekem max közvetve segített: a legutóbbi 2 melómat már ott találtam. Google-ön is megtalálhattam volna a cégeket majd a honlapjaikon keresztül ezeket a melókat, de így talán egyszerűbb volt.
2023. szept. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Ha van 3+ év tapasztalatod akkor a Linkedin kiváló felület a HR-eseknek és fejvadászoknak hogy bombázzanak állásajánlatokkal. Néha jó is be tud esni az ablakon. Kezdőknek nem top végzettséggel profession nagyobb siker tapasztalatom szerint, de ott ugy fixen te jelentkezel és nem megkeresnek.
2023. szept. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

Már egyetemistaként is bombáznak a HR-esek, illetve a gyakorlati helyemet is ott találtam. Nekem bejött, ezentúl is ezt fogom használni álláskeresésre.

Szerintem nagyon hasznos.

2023. szept. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%

Egyáltalán nem fontos, hisz 8 milliárd ember él a bolygón, de csak ~875 millió linkedIn-profil létezik.


Ha valóban fontos lenne, mindenkinek lenne.

2023. szept. 28. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%
Én egyik állásomat sem ott találtam (IT terület), egyszer csináltam linkedin profilt és elkezdtek bombázni olyan random, a technikai tudásomtól teljesen eltérő pozíciókkal olyan cégek HR recruiterei ahová a kutya nem tenné be a lábát, hogy megfogtam és töröltem a profilomat pár nap után mert nem láttam értelmét. Továbbra is ha váltani akarok akkor én magam keresek állást, semmi szükségem arra, hogy Senior DevOps Engineerként webfejlesztő és manuális tesztelő állásajánlatokkal spammeljenek szét.
2023. szept. 28. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hasonló, ahogy többen is írták. Pénzügyi terület, előtte ügyfélszolgálat. Most már egy ideje nem, de az ügyfélszolgálatos időszakom után 1-2 évig még engem is "bombáztak". Ügyfélszolgálatos melókkal, mélyen az addigi tapasztalataim, bérigényem stb. alatt.

Tehát ha tapasztaltam is bombázást, hasznom sose lett belőle.

Inkább arra lehet jó, hogy szépen lassan az ember ott is kiépítsen magáról egy képet, magának egy hálózatot. Tele van érdekes tartalommal, megosztanivalóval, követendő és követhető emberekkel, ismerősökkel, kollégákkal meg lehet egymás dolgait is kicsit futtatni stb. Tehá csupa hasznos dolog de inkább aprómunka, és nem fog beesni az ablakodon egy köteg pénz a linkedin hatására sem, bárki bármit mond. Jellemzően azok mondják akik így akarják a kurzusaikat eladni... :)

2023. szept. 28. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Érdemes. Én is ott találtam a jelenlegi (contractor) melómat.
2023. szept. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!