Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudnék még pénzt keresni?

Hogyan tudnék még pénzt keresni?

Figyelt kérdés
Jelenleg iskolázok, és dolgozok 16 évesen. Az iskolában az ösztöndíjjam 43 ezer környéke mert tavaly 4,3 volt az átlagom viszont ez így nem túl sok. Közben elkezdtem egy pennyben dolgozni ami jó is de eléggé besz@pt@m mert csak akkor dolgozom mikor nekik szükségük van rám így hetekig nem dolgozom és keveset fizetnek. Ráadásul nem írhatok alá más szerződést 6 hónapig. Nekem több kéne, mert szegény a családom így amit megkeresek csak annyit tudok magamra, kajára a suliban, ruhára stb re fordítani. Ráadásul gyűjtenem is kell mert amint 18 leszek költözök, szüleim kiraknak. Így hát olyan munkát szeretnék amit tudok így végezni. Pest megyében. Akár otthonról.

2023. szept. 30. 22:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező: Nincs olyan legális munka, ahol nem kell szerződést aláírni. A szerződés szerves része minden legális munkaviszonynak (meg a munkád után befizetett adók és járulékok is).


Érdemes a szerződésed nagyon alaposan újra elolvasni, hogy pontosan mit és hogyan is fogalmaz meg. Akár egy munkajogásszal is beszélgetni erről.


Ha ők nem adnak neked annyi munkát, mint amennyit te dolgoznál náluk - és így nem is fizetnek érte, akkor nem tilthatják meg, hogy máshol dolgozz. Ez jogszerűnek sem nagyon tűnik, de még ha jogszerű, akkor sem érdemes ilyen feltételt elfogadni.


Inkább bontsd fel velük szerződést és keress helyettük másik munkahelyet, akik vagy több munkát adnak neked (akár jobb fizetés mellé), vagy legalább ki nem zárják, hogy máshol dolgozz.

2023. okt. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
87%

#10-es, pszichológus vagyok. De ekkora orbitális f@szságot amit te irtál olyat még nem hallottam és senki nem keresett meg ezzel. Szóval a te álláspontod alapján ha valaki 18 évesen nem akar elhúzni otthonról az elkényeztetett? Tisztában vagy azzal 18 évesen a legtöbben éppen végeznek a középiskolában vagy még járják? Ezek alapján szerinted hova tudna elmenni egy GYEREK érettségi nélkül?


Egy egyetemet is 22-23 éves korában végez el valaki manapság MINIMUM. Addig 90%-ban otthon élnek. És nem azért mert nem vágynak az önálló életre hanem mert manapság diákmunkából NEM LEHET MEGÉLNI. Nem hiszem el hogy felnőtt fejjel valaki úgy gondolkodik mint te.

2023. okt. 2. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
32%

Kérdező: Amellett, hogy megpróbálod minél több rendelkezésre álló idődet munkával tölteni, hogy többet keress (ami egyébként nagyon jó ötlet), próbáld meg képezni magad, nyelvtudást, szaktudást, jogosítványt szerezni autóra, targoncára, munkagépre, hogy minél értékesebb legyen a tudásod, ezzel minél jobb fizetésért tudj dolgozni. Így kevesebb munkaidőben is jobban megtérülő munkát tudsz végezni.


Érdemes gazdasági, pénzügyi tudást szerezni, ami nem csak a munkában segít jobban elhelyezkedni, hanem a saját magánéletedben is segít jobb pénzügyi döntéseket hozni, befektetni, kamatoztatni a rendelkezésre álló pénzedet, amit minél előbb elkezdesz csinálni, annál jobban fog kamatozni, mire szükséged lesz rá.

2023. okt. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
13# még mindig tanulok, jelenleg ipari informatikát, van belőle még pár év, ezután természetesen egyetem.
2023. okt. 2. 14:40
 15/20 anonim ***** válasza:
21%

12# nem minden gyerek vágyik ám diplomahalmozásra hogy aztán 30 évesen életképtelenül kikerüljön a munka világából anyuci csecséről.

Ne haragudj de az én gyerekeim diploma nélkül is többet tudnak az életről és a világról és jó üzleti érzékük van. Ez már most látszik. Amolyan jég hátán is megélő típusok. És nem ez a lényeg? Hát dehogynem. Nem anyuci meg a diplomák.

2023. okt. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
85%

Ilyen természettel nem csoda ha menekülnek előled a gyerekeid.

Nekem is azért nem jöhetett szóba felsőoktatás mert olyanok voltak otthon az állapotok, hogy el kellett jönnöm.

2023. okt. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
69%
Ez a legrosszabb, amikor utolsó lelki nyomorult a szülő, és megmagyarázza, hogy ő az etalon. Ilyenkor kicsit mindig hányni kell.
2023. okt. 4. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
15%

17# senki nem mondta hogy etalon vagyok. Csupán annyi, hogy az emberek nem egyformák és sajnos a diploma halmozás sem biztosít anyagi jólétet, és nem gondolnám hogy egy gyereket otthon kéne tartani és elkényeztetni.

Tény, hogy olcsóbb neki ha otthon lakik, de ha nem mozdul, nem önállósodik, mert a mama hotel kényelmes, az már ultragáz és mindez szépen a "jaj még tanul" szöveggel van szépen becsomagolva amivel a szülők lelkesen nyugtatják magukat, mindeközben észre sem véve hogy hosszú távon egy életképtelen egyedet nevel.

Az állat is kitúrja a fészekből a fiókát, ha az nem hajlandó önállósodni.

De nézz csak körül, pl. társkeresés terén is termelődik ki az életképtelen, kapcsolatra alkalmatlan ember, nő is, férfi is, de inkább férfi, akik megragadtak az anyjuk főztje mellett és nem hajlandóak felnőni.

Szerintem épeszű felnőtt szülő nem attól boldog hogy a gyereke a valagát nyalja és pattog minden szarjára, hanem ha messze távol boldogul egyedül is szülők nélkül.

2023. okt. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%

19# ki mondta hogy apa vagyok?

😆🤣😂

2023. okt. 7. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
mindenhova is diákokat keresnek
2023. nov. 20. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!