Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek is úgy lehet sok...

Szerintetek is úgy lehet sok pènzt keresni ha halálra dolgozod magad?Hol marad a magánèlet?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok,több munkahelyen is voltam,hozzászoktam az 1-2 műszakos munkarendhez,de sokan azt mondják hogy a 4 műszakban van a pènz,ismerőseim mind mondják hogy túlórával megvan nekik az 500 ezer,de így nincs sok èletük, és utálják amit csinálnak..Kipróbáltam ezt a 3/3 műszakot,de az éjszakázást nembírom és a folyamatos 12 órát se...Szerintetek is ebben van a pènzkereseti lehetősèg?

Mennyire gáz,ha esetleg az ilyen 3-4 műszakot nem tudom vállalni?

Az 1-2 műszakokban mièrt nem fizetik meg az embert?

Szerintetek inkább dolgozzam fiatalon halálra magamat?

Ti mit gondoltok,az egészség és a magánèlet fontosabb,vagy ha túlhajszolja magát az ember?

Ki mit gondol?

Válaszotokat köszi :)



2023. szept. 22. 23:22
1 2 3
 1/23 Baluba ***** válasza:
49%
Számomra ott van egy nagy különbség, hogy tudom, hogy ha most 1 hónapig heti 70 órát kell dolgoznom, az csak most hoz-e több pénzt, vagy a jövőben normális munkarenddel is többet fogok-e keresni? Vagyis rövid ideig fealáldozni a magánéletet karrier előrementetlért számomra adott esetben megéri, de az extra munkáért kapott jelenlegi extra pénzért nem éri meg.
2023. szept. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%

"sokan azt mondják hogy a 4 műszakban van a pènz"


Közülük hányan tartoznak a 100 leggazdagabb magyar közé? Vagy hányan vannak közülük az ezres toplistában?


Ha esetleg egyikük sem, akkor jó esély van arra, hogy tévednek azt illetően, hogy "miben van a pénz".

2023. szept. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
29%
A munka a pénzkereset legrosszabb módja. Ha sok pénzt akarsz keresni, nem az a módja, hogy kihajtsd a beledet, hanem másképp kell megoldani. Vagy annyi tőkét kell felhalmozni, ami passzív jövedelemként sokat hoz, vagy találni kell rabszolgákat, akik neked termelik a zsét. De munkával igazán gazdag még senki sem lett.
2023. szept. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
67%

Hát rendes szakma nélkül csak a túlórák meg a pótlékok maradnak.

Ha valamit bárki el tud végezni akkor annak az értéke bizony alacsony lesz.


Ha valaki nem akar túlórázni és normálisan akar keresni akkor bizony vagy egy jól fizető szakmát kell kitanulni vagy egy jó diplomát kell szerezni.

Lehetsz akár festő, fodrász, burkoló, gázszerelő vagy épp programozó, mérnök, közgazdász és még sorolhatnám. Ezekkel egyikével sem lehetetlen a nettó 500 ezer, sőt sokakkal jóval több is lehetséges, de ezeket bizony ki kell tanulni.


Szóval az állítás nem igaz, van lehetőség, de azért tenni kell, nem fog a semmiből az öledbe pottyanni.

2023. szept. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
10%
Elég haszontalan diplomáim vannak, de 500-ért így sem kelnék fel, műszakozni meg aztán főleg nem fogok.
2023. szept. 23. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
64%
A proli vilagban lehet. De aki az eszevel keres penzt annal kicsitt maskepp van a dolog...
2023. szept. 23. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
69%
2 fajta ember van. Az okos és a szorgalmas. Döntsd el melyikbe akarsz tartozni.
2023. szept. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
85%

Ezt neked kell eldöntened hogy mit tudsz vállalni. Van akinek nem való a műszakozás, pl. mint nekem sem. Nincs az a pénz hogy én összevissza dolgozzak. Kipróbáltam tudom milyen, csinálja az akinek megy, nekem nem. De visszatérve rád, akkor keresned kell más lehetőséget ami neked való, amiben jól érzed magad és ki tudsz bontakozni. Nagyon sokan tanulnak egy új szakmát és teljesen más vizekre eveznek akár többször is életük folyamán. Én nem ragadnék le a "többműszakban van a pénz". Dehogy! Ez a proli nép beetetése, hogy ha már ott a dolgozó minimálbérért nyomja, akkor adjunk már neki egy kis extrát a túlóráiért, de visszaosztva órabérbe egy nagy átbszs az egész. És ami a legfontosabb, az egészség. Oké hogy fiatal az ember és többet is bír, de nincs élete. Megéri? Nem!

Keress más lehetőségeket, millió van.

2023. szept. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
60%
Kulimunkával sehogy sem lehet sok pénzt keresni. Nehogymár az 500 ezer forint legyen a sok pénz, mert elsírom magam.
2023. szept. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
54%
9# de nagy pofád van. Ennyiből azért már meg lehet lenni egyedül. Te tipikusan az vagy, aki semennyit sem tud beosztani tökmindegy mennyit keresel.
2023. szept. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!