Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezeket a saját autó elvárásos...

Ezeket a saját autó elvárásos álláshirdetéseket még mindig komolyan gondolják a cégek? Hogy nem röhögi el magát a HR-es (vagy kisebb cégnél kávéfőző Mancika), miközben megírja a hirdetés szövegét?

Figyelt kérdés

Nem mondom, hogy sok ilyen van még, de most éppen egy magyar (fideszközeli) magánvasúti cég hirdetésébe futottam bele, ahol "mobil" kocsivizsgálókat keresnek, tehát nehezen megközelíthető vasútállomásokra kell kimenni tehervonatokat fékpróbázni, kocsikat átnézni...stb.


A fizetés bruttó 480, ez már önmagában nagyon gyér, mert ez mostanában elég keresett és ritka szakma, többet is el lehet érni máshol, persze a B kategória elvárás mindenhol. De a szakma mindegy is, ugye ez a saját autós dolog más területeken is előfordul még.

Én mérnökként dolgozom, nem érint, csak érdekel a vasút, és véletlenül futottam bele ebbe.


Most komolyan, ki az, aki a jelenlegi autó-, alkatrész- és szervizárak mellett a saját autóját fogja amortizálni céges utazásokkal? Persze, térítenek üzemanyagot meg amortizációt, de biztos vagyok abban, hogy annak a valósághoz köze nincs, tehát a fenti nettó 320-ból lejön még egy jókora bizonytalan összeg. Miféle cég az, amelyik egy szaros kulcsos autót sem tud lízingelni ilyen célokra? Totál el vannak tévedve ezek a fillértoszó kis magyar kkv-k. Nem véletlen, hogy állandóan a "munkaerőhiány" miatt sírnak a médiában mint egy fürdős k*rva. Remélem néhány éven belül ezek véglegesen lehúzzák a rolót, ahogy kiöregedik a mostani, még hülyére vehető, "örüljünk, hogy van munka" hozzáállású 50-60-as korosztály.



2023. okt. 4. 00:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%
alapítványi iskolás őrült
2023. okt. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
26%
Ha nem tetszik ne menj oda, miért sírsz?
2023. okt. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Nyugi, nem megy oda senki, nem kell aggódnotok kedves trollok. Én nem sírok itthon home officeban, mikor a többszörösét keresem ennek a "fizetésnek".


Aki sír, azok egyedül a tróger magyar vállalkozók(=próbálkozók), hogy nincs munkaerő. Van az, csak nem náluk. :D

2023. okt. 5. 19:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!