Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudnék megélni Magyaror...

Hogyan tudnék megélni Magyarországon?

Figyelt kérdés

10 éve Németországban élek, azóta folyamatosan honvágyam van, úgy érzem egyre erősebb.

Már ott tartok, hogy hétvégente is hazamegyek akárcsak egy napra is, viszont ez sem olcsó.

Viszont ha hazaköltöznék, nem tudnék megélni, nem tudom mit tegyek…..



2023. okt. 5. 19:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%

"Viszont ha hazaköltöznék, nem tudnék megélni"


Ez konkrétan mit jelent, mi miatt nem tudnál megélni itthon?

Elmész valami három műszakos gyárba, és megkeresel annyit, amennyiből nyilván nem kiskirályként fogsz élni, de egy normális megélhetést ki lehet hozni belőle.

2023. okt. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
Elég sok embernek sikerül.
2023. okt. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
35%

Talán ha nem utazgaznál haza hétvégente, akkor 10 év nyugati melóból lenne annyi megtakarításod, hogy egy percet se kelljen dolgoznod többet Mo-n...


Egyébként 10 millió embernek sikerül, talán neked is menni fog.

2023. okt. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
61%

Elképesztő az a rosszindulat ami ellepte a GYK-nak ezt a szekcióját... először a 1,5 millás Full Stack Kőművesek, most meg ezek... na mindegy.

Kérdező, mivel foglalkozol pontosan? Biztos vagy benne, hogy itthon nem tudnád ugyanezt jövedelmezően űzni? Akár vállalkozóként, a kint spórolt pénzből? Akár bármi más vállalkozásban, hasonló pénzből? Vagy, ha tanulsz valamit még mellé? Ingatlan vásárlása és hasznosítása? Remote munkák?

Egyébként nekem Magyarországon belül volt hasonló érzésem. Az lett a vége, hogy az első adandó jó lehetőség kedvéért hazaköltöztem, egy másik nagyvárosból. Nem mondom, hogy megbántam, mert rengeteg mindent köszönhetek az azóta itthon töltött időszaknak. De az is biztos, hogy a nagy honvágy helyett/mellett keresgélhettem volna az ország, a világ más tájain, más városaiban is. Így kellett alakulnia, és mondom, egy percig sem bánom, de talán máshol is választ kaphattam volna azokra a kérdéseimre amik miatt hazajöttem.

Szóval érdemes azt is megfontolni hogy VALÓJÁBAN mi hianyzik, amikor haza szeretnél költözni.

Az is lehet, sőt jó esély van rá hogy azt a valamit is itthon kapod meg, de azért nem árt tisztázni.

Aztán van sajnos egy olyan oldala is ezeknek a dolgoknak, hogy semmi sem lesz újra ugyanolyan itthon. Emlékeztetni emlékeztet majd rá de nekünk kell új, jobb tartalmakkal megtölteni hogy tényleg élvezhető legyen.

Remélem tudtam segíteni.

2023. okt. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%

#4


Egyrészt nem írhat mindenki minden idehányt kétsoros kérdésre 500 szavas life coach esszét, tele szivárvánnyal.

Másrészt én komolyan azt gondolom hogy ha valakinek 10 év nyugati munka után nincs annyi pénze hogy itthon kényelmesen meg tudjon telepedni, akkor talán nem Európán belüli ingázásra kellene költenie hétvégente, hanem racionalizálnia a kiadásait. Egyébként, hiszed vagy, nem, hasonlót mondunk. Én azt, hogy eleve 10 éve kellett volna célokat meghatározni: kijövök összeszedni három pesti lakás árát, aztán hazaköltözök, mert X Y Z életet képzelek el magamnak.

A második legjobb pillanat erre most van, ahogy mondod.

2023. okt. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%
Egyébként semmi konkrétumot nem írt le a kérdező hogy pontosan miért is nem tudna megélni Magyarországon...
2023. okt. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
Mennyire megy szakmádban a német nyelv tudás? Ha jól megy akkor irány sopron. Mégis itthon èlsz, kocsival 2,5 óra Budapest, de kijarsz ausztriaba melózni és megélsz itthon 2 ezer euróból. Sok ingazo 10 ev utan is csak makog.
2023. okt. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
18%
Ha 10 ev utan seniorkent nem halmoznak el a recruiterek az evi 80000 dollaros ajanlatokkal vagy nem tudsz contractorkent minimum havi 6-8000 dollart kiszamlazni akkor ott komoly gondok vannak.
2023. okt. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%

Jó lenne tudni, hogy pontosan milyen képzetséged van, és az alapján lehet megfelelő választ írni, a kérdésedre.

Mellékesen megjegyezném, hogy az én ismeretségi körömnek a közel 85% külföldön él, már hosszú évek óta. 5-15 éve. Sokuknak van honvágya, hiányzik nekik a család, rokonság stb... de egyikük sem akar haza költözni, mert külföldön nagyon sok minden máshogyan működik. Egyre többen költöznek ki valamilyen külföldi országba, mert itthon csak egyre rosszabb lesz a helyzet, a megélhetés terén, semmi jövőkép.

Én a te helyedben kint maradnék, asztán majd a nyugdíjas éveidre haza költözöl.

2023. okt. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
60%
Csodálom ha németbe meg tudsz élni olyan szar fizuval amiből még hazautazni is necces
2023. okt. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!