Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi forintból lehet megélni...

Mennyi forintból lehet megélni egyedül Magyarországon átlagosan?

Figyelt kérdés

Mennyi az amiből túlélsz?

-Albérlet, azt számolhatjuk 150 ezerrel.

-Rezsi

-Kaja (nem a legolcsóbbakra gondolok, pl csirkeszemgolyóból meg ilyenekből készült párizsi xD, hanem úgy középkategóriás)

-Ruházkodás


Az ilyen kisebb dolgok mint hajvágás, higiéniai cuccosok, fodrász, ezeket nem lényeg beleszámolni, mivel ilyenekkel nem élek. Csak hülyülök. xD Ezek amúgy is elenyésző költségek. A fogkrém árát és a hajvágást már hozzá tudom adni. XD Meg a szórakozást nem számolva. Így bárki aki olvassa kérdést hozzá tudja adni a saját extra költségeit. (cigi, pia, buli, nyaralás, bármi) Ez meg már amúgy sem a túléléshez szükséges... bár az én értelmezésem szerint ez alap. Az nem élet, ha csak fedélért a fejed fölé és kajáért dolgozol. Az számít elég pénznek, ami elég a szükségleteidre, beleérte a szórakozást. Na de ezt hagyjuk, ez a személyes véleményem.



2023. febr. 8. 04:55
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
48%

Megélni annyiból, amennyi a havi kiadásod, itt a gyk-n sokan elvannak kétszázból is.

Ha előrébb is akarsz jutni ilyen kiadások mellett, akkor havi nettó 500e a minimum, amiből már spóroltál is egy keveset.

2023. febr. 8. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem netto 500e de ak nincs autód
2023. febr. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
85%
350 nettóból 2-en élünk párommal 130 albi + 20 rezsi és elvagyunk. Párom főz minden nap kb - éppen munkát keres - és csak az én fizumból élünk. Nem költünk semmi extra dologra - jó én dohányzom, de próbálom mérsékelni azt a kiadást is. - Időnként elmegyünk mozi/színház/koncert, de nem vagyunk pl nagy étterembe járósak.
2023. febr. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
85%

Albérletet nem feltétlenül számolnám 150-nek, mert ha valakinek alacsony a fizetése az a szüleivel él, munkás szállón, avagy szobát bérel.


Ilyen módon, szórakozás nélkül, csak legfontosabb dolgokkal ki lehet jönni 200 alatt, de ez csak vegetáció, nem élet.


Felső határ pedig a csillagos ég, nem rég volt egy olyan kérdés, hogy valaki nettó 600-ból nem jön ki egy hónapban.

2023. febr. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim válasza:
39%
Magyarországon nem lehet megélni minimálbérből ez tény, én nettó 500-600 ezret mondanék
2023. febr. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
35%

Az általad leírt hozzáadott költségek nélkül, reálisan nézve én azt mondom, hogy olyan 170.000 ből már meg lehet!


DE!


Ebbe nincs az általad beirt 150 es albérlet se, és a rezsi sem, továbbá tudnom kéne azt is, hogy kb hány kg vagy... Nálunk párom úgy harminc kilóval nehezebb nálam, és olyan húszezerrel többet költünk nála emiatt kajára mint egyébként nálam, plusz több maradékot is képez, van hogy sokszor meg se bírja enni / inni amit kiszed / kiönt magának.


A rezsinél sem tudtam mivel kalkulálni, mert ha magam példáját nézem akkor nálunk nincs távhő, igy bojler adja a melegvizet, meg félig klimával fűtök igy az áramszámla átlag 25 ezer, amig anyám panellakása olyan sznten el van látva közművel, hogy az áramot szinte csak világitásra meg mosásra használja igy nála max ötezer forint a villanyszámla...


Közel azonos méretű a lakásunk, (55nm) de az összrezsije még a közösköltséget beleértve is kb a fele az enyémnek.



A ruházkodás meg aztán tényleg kalulálhatatlan, mert felöltözhetsz normálisan a pepcoból is egy huszasért, de bemehetsz a levisbe / columbiába is felöltözni kétszázezerért akár havonta...

2023. febr. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
28%

Szóval ezt a százhetvenezret úgy körülbelül az ezerkétszáz forintos kilós paradicsomra meg a száztíz forintos piaci tojásra és a háromszáz forintos krumplira kalkuláltam, meg a közel ezer forintos tejfölre / túróra a kaja szintjén, amennyiben a hónap minden napján (31) főzöl és két személyre ennyi...


Aztán ezzel lényegében tényleg csak túlélsz, de friss kaján...

2023. febr. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
51%

Bocs az ezer forintos kilós kenyér lemaradt...


Utolsó kettő voltam.

2023. febr. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
27%
Egyedülállóként olyan 500ezer a nagyon minimum.
2023. febr. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
35%

Azért nem értem az ilyen kérdéseket, mert minden információ adott.


Ismered a szükségleteidet, mekkora otthon kell, mennyit eszel, ezek a dolgok mennyibe kerülnek..

Innentől kezdve az általános iskola elsőben megismert összeadás és a másodikban megtanult (?) szorzás nevű művelettel el is juthatsz a megfejtéshez…


Mit tud ehhez még bárki hozzátenni? Vagy te a fentiekből mire nem vagy képes?

2023. febr. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!