Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Amikor nem volt munkád,...

Amikor nem volt munkád, hogyan oldottátok meg a költségeket a házastársaddal?

Figyelt kérdés
Nekem most nincs munkám, 2 hónapja és úgy tűnik, egy jó ideig nem is lesz. Van valamennyi spórolt pénzem, de huzamosabb ideig nem tudom fizetni belőle a rám eső költségeket. Arra gondoltam, átmenetileg csak a kajámat fizetném és az egyéb kiadásaimat (pipereholmik, könyvek, ruhák, orvos, edzés). Nyilván nem fog most prioritást élvezni az olyan luxus, mint a könyv, új ruha. De pl.új cipő kell, mert ami van, az tönkrement. A hitelbe meg rezsibe eső részemet pedig törleszteném, ha lesz munkám. Viszont ami elgondolkodtatott, hogy akkor ugye nem csak az elmaradásaimat kell fizetnem, hanem az aktuális hitel meg rezsi részt, az meg túl sok lenne. Viszont ha most fizetem a rám eső részt, amíg tudom, akkor hamar elfogy a pénzem és nem tudok pl.kaját venni, vagy orvoshoz menni. Ti ezt hogy oldottátok meg?

2023. okt. 6. 21:58
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
88%
Addig eltartott a párom.
2023. okt. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
22%
Saját lakásom van, és amikor pár évig nálam lakott a barátnőm, aki akkor kezdte az egyetemet, a kajába beszállt, főzizett, illetve a saját pipere cuccait intézte. A lakás, rezsi, nyaralás, stb az pedig rajtam állt, mert 1 nap alatt kerestem annyit, mint ő egy hónap alatt a diák szöttyögéssel. Plusz otthonról kapott talán 50k-t havonta.
2023. okt. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
94%
Természetesen eltartottam azon időszak alatt is, hisz jövedelemre nemcsak munkahely segítségével lehet szert tenni.
2023. okt. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Most próbálok én is jövedelmet szerezni, munkahelytől függetlenül, de ahhoz most végzek egy tanfolyamot és nem tudom, mikor lesz belőle bevétel. Akik eltartották a párjukat, azoknál hogy volt, miután lett munkája a másiknak? Egyben adta meg a tartozását vagy részletekben?
2023. okt. 6. 22:33
 5/28 anonim ***** válasza:
76%

Jövedelmünk 20% -át mindig betesszük egy közös számlára és arról mennek a közös dolgok.

Ha mindketten dolgozunk akkor 20% több mint amit költünk ezért marad vésztartalék.

Akinek nincs fizetése az nem tesz bele semmit.

Van rajta annyi tartalék, hogy három évig egy fizetésből is kihúzzuk, egy évig ha mindketten állás nélkül maradunk.


Sarki boltba mindig van felvétel, ha nagy gond lenne árufeltöltőnek bármikor el tudunk menni.

2023. okt. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
63%
Nem dolgozom. Nincs semmiféle tartozás. Közös a kassza akkor is, ha én épp nem rakok bele semmit.
2023. okt. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
70%

Lakáskiadásból jön be annyi, hogy munka nélkül is lefedi kaját-piát és rezsit.

Csak azért járunk be dolgozni, hogy legyen miből utazgatni.

2023. okt. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Akkor itt mindenkinek olyan párja van, aki eltartja és nem kell visszafizetni a tartozást. Senki nincs, akinek vissza kellett fizetni?
2023. okt. 6. 23:53
 9/28 anonim ***** válasza:
91%

#8


Kompetens férfit választani a siker egyik kulcsa:)


Én azért építem az életem és a vagyonom, hogy megosszam a párommal és a családommal.


De persze ha olyan a helyzet, hogy szűkölködtök, akkor nincs más választás, mint belerakni amid van, addig amíg van.

2023. okt. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
48%
Rám eső részt fizetni szoktam tovább.
2023. okt. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!