Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Beírjak az önéletrajzomba egy...

Beírjak az önéletrajzomba egy olyan munkahelyet, ahol csak 3 hónapig dolgoztam? Vagy inkább gáz, hogy ennyi idő után otthagytam?

Figyelt kérdés
Pályakezdő vagyok, nincs mit beleírnom, nincs munkatapasztalatom

2023. okt. 11. 14:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
Sztem csak akkor kell beírni egy régi munkahelyet, ha az új helyen releváns. Pl ha segédmunkás voltál egy lakatos üzemben, közben elvégezted az orvosit, akkor ha jelentkezel egy kórházba ott nem kell beírni, h segédmunkás voltál x hónapig/évig, mert nem lényeg.
2023. okt. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Én beleírnám, de csak akkor, ha meg tudom indokolni, miért jöttem el. Azért ha mondjuk a MOL-nál dolgoztál és jelentkezel az ÖMV-hez, akkor ne azzal kezdd hogy azért jöttél el, mert nem édekel az üzemanyag. Ha jól elmondod az még nagy pluszt is jelenthet. De hadd legyek kíváncsi: miért jöttél el?
2023. okt. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha nem köthető ahhoz az álláshoz ahova most mennél, meg a szakmádhoz sem, akkor felesleges. Nekem 3 olyan munkahelyem volt ahol 2-3 hónapokat voltam, és soha nem írom be mert azok csak kisegítő munkák voltak, semmi köze azokhoz a feladatokhoz amiket a szakmámban elvégzek jelenlegi helyemen és a előző 2 helyemen. Én csak akkor írtam be ezeket amikor közvetlen onnan számoltam le és kerestem másik állást hogy előtte 3 hónapig XY cégnél dolgoztam udvarosként például, mert volt ilyen is.

De most nem írnám bele, mert azóta 2 cégnél voltam egyiknél 2 másiknál 4,5 évet ami már a végzettségemhez köthető és az nyilván jobban mutat az önéletrajzomban mint az ahol csak udvarosként voltam 3 hónapot úgy hogy előtte volt még egy komolyabb állásom 1 év 8 hónapig, meg előtte lévő rövidtávú munkahelyemet is azért szoktam beírni mert ott dolgoztam műszaki területen segédmunkásként aminek van némi köze a mostani munkámhoz.

A legelső munkahelyemet meg azért nem írom be sehova mert egyrészt mellette tanultam is, így ha kérdezik hogy akkor mit csináltam azt simán tudom mondani, és látják is az önéletrajzab, és arra a munkára amúgy sem vagyok büszke hogy férfi létemre 19 évesen irodába takarítottam, amit 99% ban nők végeznek.

2023. okt. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Alacsony fizetés, unalmas munka, bürokrácia, nagy fejetlenség, be sem tanítottak rendesen és azt sem tudom mit csinálok.

Önkormányzat, adóügyi ügyintéző

2023. okt. 11. 16:47
 5/13 A kérdező kommentje:
Gazdasági területen akarok elhelyezkedni
2023. okt. 11. 16:50
 6/13 anonim ***** válasza:
Én 1.5 hónapot voltam ilyen helyen, bele írtam, de csak “felsorolás” képpen.
2023. okt. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
És ha nem írok bele dátumot, hanem csak évet? Pl 2023- adóügyintéző
2023. okt. 11. 18:49
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok


Így csináltam én is.

2023. okt. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nincs rá szabály rajtad áll.
2023. okt. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
De nem tudom, hogy ez előny vagy inkább hátrány. Pl munkatapasztalatnak veszik vagy azt gondolják, hogy nem vagyok túl lojális, ha ilyen hamar otthagyok egy munkahelyet
2023. okt. 12. 08:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!