Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Én mint munkavállaló hogyan...

Én mint munkavállaló hogyan írjam meg a felmondás papíromat ?

Figyelt kérdés
Úgy hogy legyen benne a 30 napos letöltési időszak is amihez a munkáltató ragaszkodik
2023. okt. 13. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Jelezd szóban a felettesednek, aki adni fog erre egy formanyomtatványt.

Ha nincs nálatok ilyen, akkor tölts le egy mintát a netről.

2023. okt. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Például:

Xy kérem a munkamunkaviszonyom közös megegyezéssel történő megszüntetését x év y hónap z napjától.


Dátum

Aláírás

2023. okt. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Úgy hogy legyen benne a 30 napos letöltési időszak is amihez a munkáltató ragaszkodik"


Ilyeneket neked nem kell beleírnod. Ezt nem te szabályozod, hanem vagy a munkaszerződésed, vagy a munka törvénykönyve. Nem kell jogszabályokat felsorolni és hasonlók. Neked az a dolgod, hogy közöld a felmondást a munkáltatóval.


A felmondás egy rém egyszerű egyoldalú jognyilatkozat. A lényeg legyen benne, tehát az, hogy a munkaviszonyodat felmondod. Még csak dátumot sem kell beleírnod a felmondásba, hiszen törvény szerint a felmondás közlését követő napon indul el a felmondási idő, nem pedig akkor, amikorra te azt beleírod.


Munkáltató neve, címe

Alulírott Buga Jakab (személyes adataidat sorold fel utána) az Önökkel X. Y. naptól fennálló munkaviszonyomat a mai nappal felmondom.

Dátum, és az aláírásod.


Ennyi az egész.


Hiába írod rá keltezésnek például, hogy október 13., ha csak december 18-án nyújtod át a felmondást a munkáltatónak. Akkor december 19-én fog elindulni a felmondási időd még akkor is, ha október 13. a felmondási irat keltezése.

Így érthető?


A fentiek miatt ajánlott igazolni tudni, hogy mikor adtad át a felmondásod a munkáltatónak. Éppen ezért két egyező példányban kell megírni, az egyiket átadod (akármikor) a munkáltatónak, a másik példányon pedig átveteted vele dátummal ellátva és azt megőrzöd. Azzal tudod igazolni egy vita esetén, hogy melyik nap közölted a felmondásod, ugyanis másnap elindul a felmondási idő. Ha ez a Te esetedben 30 nap, akkor az kezd el "ketyegni". Ha a munkaszerződésben más felmondási időben állapodtatok meg, akkor a munkaszerződés szerinti felmondási idő fog elindulni.

Nekem például 2 hónap a felmondási időm, mivel a munkaszerződésben eltérően egyeztünk meg, mint amit a törvény előír (30 nap).


A felmondást megírhatod kockás papírra is. A lényeg, hogy tollal írd, ne ceruzával...

2023. okt. 14. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vannak nagyon jó formanytatványok a neten. Pl.:

[link]

2023. okt. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát ez pont nem jó, mert még a régi MT szabályaira vonatkozik, ami 2012. óta nem hatályos.


Azért is írtam, hogy felesleges olyasmit beleírnia a dolgozónak, amihez kicsit sem ért, és fogalma sincs, hogy valójában mit is ír le a munkáltatónak.


- Rendes felmondás nem létező fogalom, ma már felmondásnak hívják.

- Dátumra nem tudsz felmondani, hiszen mint írtam, a felmondási idő a papíron lévő dátumoktól függetlenül mindig a felmondás közlését követő napon indul el, épp ezért aggályos ilyesmit beleírni.

- A felmondási idő mértékét sem a dolgozó határozza meg, hogy bele kellene írnia a felmondási iratba. Azt a szerződése, annak hiányában az MT szabja meg.

- Maximum az utolsó bekezdés maradhat, ha a dolgozó nem szeretné letölteni a felmondási idejét (vagy annak egy részét) és ilyen kéréssel fordul a munkáltatójához.

- Minden mást teljesen felesleges beleírni azon kívül, amit az előző hozzászólásomban jeleztem. Ugyanis a munkáltató kötelessége, hogy ismerje a törvényt hozzá és mindenben annak megfelelően járjon el, ha kézhez kapott egy dolgozói felmondást.


A neten lévő iratminták szinte egytől-egyig hozzá nem értésből származnak. Jobb, ha tőlem tudod.

2023. okt. 15. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!