Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nagy cégek nyugdíjig tartó...

Nagy cégek nyugdíjig tartó munkát adhatnak mérnököknek?

Figyelt kérdés
Legyen az multi vagy valami állami cég. Pl egy Győri Audi nem hiszem, hogy bezárna, vagy az MVM is vélhetőlen létezni fog évtizedek múlva is. Ilyen cégeknél biztos munkahelye van az ott dolgozó mérnököknek?

2023. nov. 1. 19:29
A kérdező szavazást indított:
Igen, ezek nyugdíjig tartó helyek
Nem, ezen cégeknél is bármikor lehet leépítés mérnöki szinten is
18 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%
Vagy igen, vagy nem.
2023. nov. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Bármikor kaphatsz egy köcsög főnököt és akkor nem lesz maradásod.

Én már jártam így. Tök jól éreztem magam a munkahelyemen, jó volt a munka és a társaság is. A főnököm meg volt elégedve a munkámmal.

Aztán sajnos elment és jött helyette egy állat. 1 év múlva leléptem.

2023. nov. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
A feleségem telco. vonalon dolgozott, és volt ilyen kollégája. Külföldi tulajdonú multi angol munkanyelvvel, fölvették a fószert rendszerváltás után, most 60+, semmin sem dolgozik, olvasni és szocializálódni jár már csak be, mert a cégnek nem lenne gazdaságos kirúgni, plusz évi 1-2 alkalommal még nagyon jól tud jönni az évtizedes hatalmas kapcsolati tőkéje, szóval hagyják.
2023. nov. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Az ukrán fronton van életfogytig tartó munka, aki ilyet keresne. Mégsem sokan vágynak rá. :P
2023. nov. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
És ki a fene akar 1 munkahelyen dolgozni nyugdíjig? Max az aki előtte van pár évvel, de egy fiatalnak időpazarlás. (főleg ha az adott cég nem is díjazza megfelelően)
2023. nov. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
#5 mondjuk az, akinek már van egy kialakult élete valahol nem Budapest és környékén. Értsd, ott a ház, ott az asszony, barátok, és a környéken nincs másik munkahely, ahová kellene az ő tudása. Ilyen esetben egy váltás egyben a párod munkahelyi váltását is jelentheti, plusz elszakadás mindenkitől. Amúgy 40, pláne 50 felett már nem olyan laza egy váltás, mint 25-30 évesen. Nehezebb a tanulás, beilleszkedés. Amúgy nem tudom, hogy Te milyen vonalon mozogsz, de mérnöki területén nem annyira egyértelműen könnyű a váltás, mint IT vonalon, ahol Budapesten 50+ másik cég pontosan olyan karriermúltú embert keres, mint amilyen te vagy.
2023. nov. 1. 20:49
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
6: én mérnökként dolgozom epìtőiparban,harmadik komolyabb helyemen vagyok, két évente váltottam eddig. Legutóbbi ilyen valtasnàl ha jól emlékszem legalabb 30 %ot nőtt a fizum. Nem csak ITskent lehet ugrálni ha ügyes az ember. Persze ott a legaltalanosabb.
2023. nov. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
36%

Ki a franc akar élete végéig dolgozni?

Aki szeretne, az menjen helyettem is!

2023. nov. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van. Én Pl. Székesfehérváron lakom, és most gondolkodom váltáson, de nem igazán tudok. Nagyon speciális a dolog, amit csinálok, nincs nagyon másik cégnél ilyesmi. Hasonló pozikra meg be sem hívnak, vagy ha igen, nevetséges fizetést ígértek. Kénytelen vagyok Pest felé orientálódni, de csak ha van home office. Innen heti egyszer még bejárok. De költözni nem szeretnék, nem akarom az egész család életét felforgatni. Ráadásul a főváros szerintem élhetetlen.

Amúgy maradnék én is, csak pont úgy jártam, hogy a főnök kiállhatatlan.

2023. nov. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%
Jelentkezz izraelbe frontkatonának.
2023. nov. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!