Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nagy cégek nyugdíjig tartó...

Nagy cégek nyugdíjig tartó munkát adhatnak mérnököknek?

Figyelt kérdés
Legyen az multi vagy valami állami cég. Pl egy Győri Audi nem hiszem, hogy bezárna, vagy az MVM is vélhetőlen létezni fog évtizedek múlva is. Ilyen cégeknél biztos munkahelye van az ott dolgozó mérnököknek?

2023. nov. 1. 19:29
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
19%

"Kénytelen vagyok Pest felé orientálódni, de csak ha van home office."


Felejtsd el Bp-t...


Tele vagyunk ukránokkal, kínaiakkal, borsodiakkal nameg eggyéb balkáni és délvidéki korcsokkal..


A mentalitás, a zsúfoltság és a közhangulat a béka segge alatt lesz lassan, ahogy a levegőminőség is!


Mi már menekülnék innen párommal, elég volt Budapestből 12 év!

2023. nov. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

"És ki a fene akar 1 munkahelyen dolgozni nyugdíjig?"


Ugyan én munkahely és egyetem miatt már 10+ éve székesfőfalunkban aszalódok, de hidd el, hogy az ország többi részén rohadtul nem ilyen könnyű a munkahelyek közti ugrálás. Ha most felmondanék, akkor több száz hely közül válogathatnék.

Ha a szülővárosomban (nyugati megyei jogú város) élnék és ott lenne munkám, akkor bele se merek gondolni, hogy mekkora ultra szívás lenne váltani. Konkrétan ezekben a városokban van 1-2 nagyobb munkáltató, a többi kis cég pedig kihalásos alapon keres új dolgozókat. Elképesztően sokan járnak akár az ország másik felére is dolgozni emiatt, vagy napi szinten autóznak országúton egy órát a munkahelyükre.

Plusz ugye ha már az embernek családja van, akkor a költözés sem annyira opció. Gondolj bele, hogy van egy feleséged, fix munkával, van mondjuk 2-3 gyereked, abból van aki általános iskolás, van aki középiskolás, stb.

2023. nov. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Lehet persze, csak nagyon alacsony lesz a fizetésed, ha időnként nem váltasz.
2023. nov. 2. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
50%

ország többi részén rohadtul nem ilyen könnyű a munkahelyek közti ugrálás.


Ez csak szakképzettség meg tapasztalat kérdése, a munkavállalást ( mint pénforrási lehetőséget) pedig sosem tenném függőbe a gyerek iskolája stb miatt, plusz ha nincs munkahely akkor csinálni kell munkát, és vállalkozni vagy garázsvásározni, piacozni stb. Ha pedig az egész környék csóró és semmi úton módon nem tudja magát feltalálni az ember akkor onnan menni kell, ha a közelbe jár iskolába a gyerek ha nem.

2023. nov. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
50%

"Elképesztően sokan járnak akár az ország másik felére is dolgozni emiatt, vagy napi szinten autóznak országúton egy órát a munkahelyükre."



Bp-n és pest megyében (ahol felnőttem) kb ugyanezt csináltam majdnem 12 évig, (sőta szüleim is) és ez vidéken is megy ennyi erővel.

2023. nov. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

#2 nagyon igaz amit írsz. Nekem remek főnököm van, de elképzeltem, hogy mi lenne, ha egy másik kolléga kerülne a helyére. Valószínűleg pár hónapig bírnám, majd felmondanék amint kapnék masik cégtől értelmes ajánlatot...


Biztos vannak olyan mérnöki állások is, ahová nehéz bekerülni, és kimagaslóan jól fizetnek, pl talán ilyen a Győri Audi, vagy nem tudom mit lehetnek még, pl talán Bosch. Vagy ilyen cégektől is érdemes pár éven belül megválni?

2023. nov. 2. 07:59
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

"Biztos vannak olyan mérnöki állások is, ahová nehéz bekerülni, és kimagaslóan jól fizetnek, pl talán ilyen a Győri Audi, vagy nem tudom mit lehetnek még, pl talán Bosch"


Nincsenek, ne áémodozz szerintem, max egy út van, hogy alvállalkozója vagy társtulajdonosa leszel, de akkor meg a további életed állandó nyelvmunka és egyenesháttal való vigyázállás lesz kb..


Most mondjam, hogy lenyomtam a porsche-nál öt évet, de amikor a "németek" jöttek évente auditra akkor a magyar ügyvezető volt a sofőrjük a kisbuszba? :D

2023. nov. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

"Ez csak szakképzettség meg tapasztalat kérdése, a munkavállalást ( mint pénforrási lehetőséget) pedig sosem tenném függőbe a gyerek iskolája stb miatt,"


Értem én, hogy család nélkül rohadt könnyű azt mondani, hogy alkalmazkodjon másik 3-4-5+ ember teljesen a te munkádnak (a párod munkájával mi van?), de ez nem így megy. Meg hát hogy mondjam, azért van az a helyzet, amikor a munka másodlagos.


"plusz ha nincs munkahely akkor csinálni kell munkát, és vállalkozni vagy garázsvásározni, piacozni stb."


Ebből a mondatrészből látszik, hogy nagyon távolról sincsen fingod semmiről. Nem úgy megy az, hogy te akkor most "vidéken" élsz, és akkor uccu neki, piac meg GARÁZSVÁSÁR. Hát azért ezen nagyon durván felröhögtem :D


"Bp-n és pest megyében (ahol felnőttem) kb ugyanezt csináltam majdnem 12 évig, (sőta szüleim is) és ez vidéken is megy ennyi erővel."


Aha, Budapesten jársz az ország másik felére dolgozni? Vagy Budapesten autózol országúton egy órát? Direkt kiemeltem, de úgy látszik nem sikerült felfogni. Én is utaztam Budapesten egy órát a munkahelyemre, de nem azért, mert annyira messze volt, hanem egész egyszerűen ilyen a budapesti közlekedés. Az országúton 1 óra alatt meg azt értem, hogy a szomszéd, vagy az azt követő megyébe jársz dolgozni.

2023. nov. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

"Nem úgy megy az, hogy te akkor most "vidéken" élsz, és akkor uccu neki, piac meg GARÁZSVÁSÁR. Hát azért ezen nagyon durván felröhögtem :D"


Mert mit röhögsz fel? Akkor hogy menjen szerinted?

Ezen hiába nevetsz én láttam magam előtt a példákat, volt aki raklapozni kezdett, és abból lett megélhetése is (rosszakat megvett, megjavította őket), volt aki meg akksikat vásárolt fel meg féktárcsákat, és sulyzótárcsákat csinált belőle.

De sokan csinálják a "lomtalanítást, sittelszállítást" is, aztán hétvégén meg gyáli piac.

2023. nov. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
50%

Ha van pl egy hegesztőd, meg némi gyakorlatod, már egy garázsba is csoda cuccokat lehet gyártani, a virágálványtól a kutyaketrecen át a vaságyig...


Most egy melóhelyen mi pénzt keresel napra lebontva?

8-14 ezer ft-ot?

Ennyit otthon is lehet termelni, csak tudni kell eladni!

2023. nov. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!