Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csak én érzem red flagnek az...

Csak én érzem red flagnek az ennyi interjús kört egy junior pozícióhoz?

Figyelt kérdés

Magyar bank, junior programozó pozíció. Volt egy kezdő HR-es telefonos interjú. Utána küldtek egy feladatot. Tetszett nekik a megoldásom, úgyhogy szerveztek egy bemutatást és egy online technikai/szakmai interjút is. Itt is meg voltak elégedve, úgyhogy jött a személyes interjú, a HR, az IT és egy harmadik vezetővel. Itt is tettek fel elméleti, szakmai és pszichológiai kérdéseket is, arra is kíváncsiak voltak, hogy mikor megyek wc-re kb. Még itt is tetszettem nekik, 4 nap után felhívott a HR-es, hogy adjak elérhetőséget az előző munkahelyemhez, hogy rólam tudjanak kérdezgetni. És utána jeleznének vissza, hogy engem választottak-e vagy sem.


Minek ennyi kör egy junior pozícióhoz? Ráadásul itt nem is azt mondták, hogy full egyedül vinnék projektet, az ügyféllel való kapcsolódástól a termék szállításáig, és hogy ez milyen jó.


Vélemények erről az egészről? Megérné itt dolgoznom?



2023. nov. 22. 18:05
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
14%
Feltehetöen bizalmi pozició
2023. nov. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
68%
Már a magyar bank red flag.
2023. nov. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
40%
Egy banknál egy programozó - akár csak junior is - igencsak bizalmas állás, ha hülyeséget csinál, vagy nem megbízható, óriási károkat tud okozni, ezért jogos, hogy nagyon-nagyon alaposan megnézik elöre, kit vesznek fel.
2023. nov. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
83%
3 kör interjú egyáltalán nem sok, mondhatni átlagos.
2023. nov. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
39%
"az benne a gyanús, ami nem gyanús" - visszasírom, amikor még magyarul beszéltünk
2023. nov. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
73%

Túlgondolod.


Rengeteg cégnél több körös a folyamat. Az 5 kör is simán megtaláható multiknál.


A különféle IQ és viselkedési tesztek sem gyanusak. Rengeteg cég csinálja.


Butaságnak tartom, de amúgy az is teljesen normális, hogy előző munkáltatótól kérnek referenciát.


A leírtak alapján semmi gond nincs. Engem inkább az riasztana vissza, hogy "magyar bank". Nincs bajom a magyar banki szoftverekkel, van pár nagyon modern és jó, amit tapasztalatból tudom, hogy tényleg rendben van, de bankban nem dolgoznék, inkább olyan szoftverfejlesztő cégnél, ami dolgozik a banknak.

2023. nov. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
0%
Én mérnök vagyok és úgy gondolom, hogy akinek szimpatikus vagyok és kell neki a tudásom az egy, netán max 2 interjú után felvesz. Úgyis élesben dől el, hogy ertek-e hozza nem az interjun. Aki harmadszorra is befuttatna interjúzni ott én köszönném meg a lehetőséget, hogy ennyi volt. De egyébként eddig egy kör után mindig felvettek. Mondjuk én általában közlöm is, hogy párhuzamosan több helyre is járok interjúra és oda megyek ahol először sikerul kölcsönösen előnyösen megállapodni. Mondjuk ahova kellek ilyenkor már látni szoktam az interjúztató arcán ezt, és tudom hogy pár napon belül legkésőbb hívni fog.
2023. nov. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
52%

A hr-es első hideg telefonálást hiába nevezik interjúnak, maximum a haverjaid előtt való villogás során lehet beleszámolni, neked két interjúd volt, ami a bankszektorban átlagos, vagy inkább átlag alatti, pénzügyes arcok simán futnak 3-4 kört egy jobb poziért (olyan állásokban is pl. ahol gyakran kell egy alap Python vagy SQL), én nem gondolnám túl, ez még nem red flag.

Helyesen tetted viszont hogy rákérdeztél, 1-2 magyar kerbanknál elképesztően toxikus és mucsai környezet tud kialakulni, ezért nagyon óvatosnak és körültekintőnek kell lenni az interjúk során, te is interjúztatod őket, ezt ne feledd. Személy szerint én ezért is inkább javaslom a Morgan-Citi-Blackrock-MSCI négyest. Az elitista leszólásokra nem kell odafigyelni, azt tapasztaltam, hogy max olyan világtalanok szólják le ezeket a helyeket, akik azt se tudják, hogy mi egy AFS Bond mondjuk. Kitalálhatod, én is az egyik fönti cégben vagyok már :D


Az előző hely iránt való érdeklődés picit furább, én még hallomásból nem találkoztam ilyennel, tudom hogy előfordul, de nem szokták direkt a jelentkezővel leegyezetni.


A "bizalmi állásos" gondolatmenet a tapasztalataim szerint (sajnos) badarság, megdöbbennétek, hogy kiken és hogy mennek keresztül az adataitok ..


Sok sikert!

2023. nov. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
50%
Mondjuk olyan a pozícióm ami elég stresszes és felelősség teljes szoval kevesebben vállalják be, plusz ezen a téren van jócskán tapasztalatom. Szoval mar legkevésbé sem erdekel , hogy ha egy hr-es interjúztató fancsali arcot vág. Ha netán jelen van rajta valami vezető akkor meg még lazábban kifejtem azt, hogy érdekel a cégük, szimpatikusak is, de nem csak ez az egyetlen lehetőségem hosszú távon nem várok erre.
2023. nov. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
88%

7# Ja, de amikor a junior pozícióra van 100 jelentkező, akkor azért nem úgy működik, hogy "Jaj, fiam, te az első interjún is olyan szimpatikus voltál a telefonban, a második interjún aztán főleg. Felveszünk!".


... mert ott azért a 100 emberből lehet van 20 olyan, aki első két interjú után akár fel is vennének, de 1-2 pozi van csak...


Ezek a számok meg abszolút reálisak, mert most a junior piac halott és rengeteg munkakereső friss diplomás, meg 1-3 év tapasztalattal rendelkező van, akik éppen küszködnek az álláskereséssel.


Tehát nem azért találják ki a több körös interjúkat, mert unatkozik a HR, meg az interjúkat vezénylő senior srác. Meg a vezetőknek is jobb dolguk, mint juniorokkal beszélgetni.

2023. nov. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!