Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Én látom rosszul,vagy tényleg...

Én látom rosszul,vagy tényleg elég rossz helyzetben vannak most a junior fejlesztők?

Figyelt kérdés

Már egy ideje keresek aktívan munkát, de még mindig nem találtam, pedig vannak saját projektjeim, .NET 6, ASP.NET MVC, Entity, MsSQL, MySQL, JS, Bootstrap, Angular, Razor pages, AJAX, stb technológiákat felhasználtam bennük, ezeknek a nagyrészét az utóbbi hónapokban tanultam meg a projektjeim alatt, C# nyelvet használok és nincs egyetemi végzettségem (3 év után otthagytam, de elméletileg nem is érdekli a multikat).

Lényeg, hogy ahogy nézem junior állások nem nagyon vannak, 2 darabot találtam ami C# és releváns lehet, többire mindenhol minimum 3 év "industrial experience"-t várnak el, amibe nem számítanak bele az otthoni projektjeim, hanem arra kíváncsiak, hogy hány évet dolgoztam másik multiknál. Mit lehet ilyenkor tenni? Ha azt kamuznám, hogy 3 évet dolgoztam itt meg ott C# fejlesztő poziban, az törvénybe ütköző és nagy a lebukás esélye? Ahogy látom juniorként nem fogok munkát kapni.



2023. nov. 15. 16:39
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
67%
Rossz helyen próbálkozol. Garázscégeknél kell kezdeni ahol bérminimumra jelentenek be, egy picit kapsz mellé zsebbe, kidolgozod a beled, de legalább tapasztalat.
2023. nov. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Szóval menjek el valahová bruttó 360 ezerért?

Releváns munkát szeretnék, de ennyi már bőven a kihasználás kategória lenne. De egyébként ilyen munkákat sem találok. Csak mediorokat, vagy interneket, intern pozira meg nem vesznek fel hallgatói jogviszony nélkül

2023. nov. 15. 17:35
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Azért megjegyzem, mikor én pályakezdő voltam, addigra nem csak hogy túlvoltam az egsetemen, de hobbi szinten sok éve programoztam, nem az azt megelőző pár hónapban kezdtem bele. És úgy sem volt anno könnyű munkát találni.


Te ezek alapján nem junior vagy, hanem kezdő programozóy akinek meg sokat kell tanulnia, hogy ebből meg tudjon élni.

2023. nov. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Előtte is voltak projektjeim, csak nem C#ban, .NETben, hanem főleg procedúrális programokat csináltam.

Az elmúlt hónapokban inkább elkezdtem ilyen dolgokkal foglalkozni. Egyetemen úgy éreztem nem tanulok sok hasznosat, se git, se angular, se .NET

Egy gyakorlati helyem volt, 3 hónap.

utána elutaztam külföldre nyelv tanulás miatt, úgyhogy ott kellett hagynom. Lehet jobb lett volna maradni, de ott Angularral fejlesztettem, semminél csak többet ér. Persze azt még fejlett tudom kerekiteni kicsit, hogy többet dolgoztam ott, de még így is kevés lenne.

2023. nov. 15. 19:13
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

“nincs egyetemi végzettségem (3 év után otthagytam, de elméletileg nem is érdekli a multikat”


És a gyakorlati tapasztalatod mit mutat?


Menj vissza és fejezd be az egyetemet!

2023. nov. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
84%

Kizárt, hogy ne lehetne találni melót. Kit érdekel, hogy beleírták, hogy x év tapasztalat kell? Engem is vettek már úgy fel, hogy valamilyen tech-ből tapasztalat kellett volna, nekem meg nem volt.

Ha jól teljesítesz a technikai interjún, akkor van esélyed. Csak ne olyan hulladék helyekre jelentkezz, mint pl az Epam.

2023. nov. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
81%
Mi a gond az Epammal? (No offense, csak "mindenki" azt isteníti körülöttem és tényleg érdekelne egy ellenvélemény is.)
2023. nov. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Rendben. Tehát nyugodtan jelentkezhetek egy olyan helyre ahol 900K-1,2m bér van megadva?

Megemlitsem hogy 3 évig jártam egyetemre? Illetve mondjak alacsonyabb bérigényt, mint 700K? Vagy mondjam a 900as árat inkább?

Elmondhatom hogy nem volt munkatapasztalom C#al, de motivált vagyok? Vagy mit említsek, mit ne?

2023. nov. 15. 22:32
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Hat 0 tapasztalatra nem fogsz 900k-t kapni de még 700at se.

A te paramétereiddel egy 500k-nak már örülhetsz ha egyáltalán felvesznek valahova.


Igaz, hogy a diploma nem számít... de csak akkor ha van tapasztalat helyette. Egy 0km-es fejlesztővel diploma nélkül nem állnak szóba a multik.

2023. nov. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Túl sok a junior, közben meg mindenhova csak tapasztalt embert akarnak, így 50 másik juniorral kell egy állásért versengeni, főleg ha home office. Szerintem ez évről évre egyre rosszabb lesz.
2023. nov. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!