Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Önkéntes nyugdíjpénztári...

Önkéntes nyugdíjpénztári támogatás?

Figyelt kérdés

Amit nem érték, az az, hogy nekem nincsen ilyesmim, akkor milyen juttatásra is vagyok jogosult? Van ennek valami költsége az én oldalamon? Ez nem arról szólna, hogy én belépek egy ilyenbe és akkor fizetek nekik?


Azt mondták csak le kell papírozni, de nekem nincs ilyenem és nem is tervezek egyelőre ilyenbe belépni. Akkor hogyan kapnám mégis meg az alapbérem 5 %-kát, nem értem...



nov. 28. 11:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nincs ilyened és nem kívánsz belépni, akkor sehogy.

Ha a munkahelyed juttatásként adja, akkor belépsz, lesz ilyened és a munkahelyed fizeti helyetted.

nov. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1: Köszi, hogy válaszoltál.


Gondolom azért nem csak annyi, hogy belépek és kész, valami hátulütőnek csak kell lennie. Nem szokott lenni valami hűség idő vagy valami? Ha áll is mindent a munkahelyem, én kötök velük szerződést, nem? Most hiába állítják azt, hogy nekem ez csak juttatás, amikor nekem választani kell elvileg nyugdíjpénztárat mégiscsak. Vagy rosszul gondolom?

nov. 28. 12:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogy a nevében is benne van, nyugdíj. Azaz nyugdíjig befizetsz havonta X forintot, ezt a számlavezető/alapkezelő befekteti. Éves szinten maximum 150e forintot vissza tudsz igényelni az általad befizetett adóból, attól függően mennyit adózol és utaltál át az évben a számlára.


Neked kell választani és nyitni számlát, hogyha szeretnél nyugdíjas korodra előtakarékoskodni. Munkahelyed a havi befizetést tudja átvállalni.


Az a hátulütő, hogy magas az alapkezelői díj, a befektetett összeg nem tőkegarantált (azaz csökkenhet is) és sokáig nem férsz hozzá a pénzedhez. Az éves adóvisszatérítés az egyedüli előny, amit érdemes lehet kihasználni.

nov. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
3# Meg az, hogy a munkáltató fizeti. :) Ha lehet máshova kérni a juttatást, kérd máshova. Pl. inkább egészségpénztári számlára. Ha nem, akkor kérd ide, inkább fizesse, mint ne fizessen semmit. Értelme nem sok van, de nem szokott ezzel gond lenni, olvass utána melyik szimpatikus és milyen feltételeik vannak.
nov. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van, ingyen pénz. Megnyitod a számlát, levonják amit válalsz és hozzátesznek amennyit vállalsz aztán kérheted rá év végén az adóvisszatérítést. Akkor kérdés csak ha van egy kereted és máshova is mehet ez az összeg.
nov. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!