Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi az esélye annak, hogy...

Mennyi az esélye annak, hogy diploma nélkül ténylegesen, hivatalosan is programozóként dolgozzak, mint alkalmazott?

Figyelt kérdés

Nincs diplomám, és nem is tervezem hogy legyen. Ennek több oka van amit most nem részleteznék.


Jelenleg egy cégnél dolgozok mint junior fejlesztő, mindent középiskolából, majd magamtól 'az internetről' tanultam, kurzusokból, más projektekből, stb.


jelenleg 4 hónapja vagyok a cégnél és tetszik, szeretem csinálni, egyre nagyobb és nehezebb feladatokat kapok amikkel megbírkózok, viszont a HR-es említett valamit, hogy így hogy nincs diplomám, a fizetésemelés nehézkesebb lesz, és a létszámba se vehetnek bele, mint programozó, ezért be vagyok jelentve más pozícióba, a fizetés egy részét pedig feketén kapom.


Tényleg ennyire számít a diploma? A dolog két végét hallgatom mindenhonnan, van akik azt mondják fontos a diploma "mert ...", és van pont az ellenkezője, aki azt mondja "nem fontos a diploma, mert ...". Aztán vannak azok, akik azt mondják nem fontos, de megcsinálták mert miért ne.


Most mi az igazság? vagy cégfüggő? Én teljes mértékben tisztában vagyok azzal, hogy nem tudnám befejezni az egyetemet, viszont gond nélkül haladok munkában úgy, mint bármelyik másik junior fejlesztő, sőt, a "mentorom" szerint jobban is haladok mint legtöbbjük.


2023. dec. 4. 15:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Én sem nagyon bírtam a matekot, de már rengeteg jó segédlet van a neten, amivel meg tudod érteni, onnan meg már gyerekjáték.

Ja és nem elit egyetemre kell menni. Én a Nyíregyházin diplomáztam, programozás vizsgán konkrétan lehetett netet használni. És a lőtéri kutyát sem érdekli, honnan van a diplomád, csak legyen.

2023. dec. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Előny a diploma igen. De azért ha valaki 10 éve ezt csinálja, és jól, akkor szerintem a tapasztalat le tudja győzni ezen akadályokat, és a cégek is azt nézik, hogy mit tudsz.
2023. dec. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Hm, akkor kérdéses hogy mi legyen. Maradjak még 1-2 évet és aztán próbáljam meg levelezőn, vagy akár már jövőre? Fogalmam sincs :D


Milyen képzést végeztetek pontosan? Programtervező? Gazdinfó, esetleg más?

Még talán ez az ami kérdésem lenne.

2023. dec. 5. 22:38
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Munka mellett is el lehet kezdeni, ha ez a fő cél..

Sőt a levelező az direkt ilyen forma, hogy felnőttként, munka mellett is tudj tanulni tovább.

2023. dec. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Programozónak PTI szak egyértelműen. És igen, levelezőn eleve máshogy állnak az emberhez, nincs annyi szivatás, viszont többet kell magadnak tanulni.
2023. dec. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Más kérdés, szerintetek mi számít "reális fizetésnek", ha azt nézzük amit eddig leírtam? 4 hónapja itt, (holnap lesz 5), nincs diploma (ezek szerint ez akkor nem kellene számítson), stb.
2023. dec. 6. 09:28
 17/19 A kérdező kommentje:
A stack az php,laravel egyébként és BP-i cégről van szó.
2023. dec. 6. 09:30
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
A fixu annyi amennyit ki tudsz alkudni, egy evig sztem ne pattogjz utana erdemes elmenni leinterjuzni minel tobb cegnel es az alapjan kideriteni mennyit ersz
2023. dec. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
El lehet helyezkedni diploma nélkül, viszont sok pozinál megkövetelik a diplomát, hiába lennél jó szakember, az első körben azokat a CV-ket kukázzák, ahol nincs diplomak. A másik amiért nagy előny, hogy egyetem alatt viszonylag könnyedén el tudsz helyezkedni gyakornokként és ha ügyes vagy, akkor egyetemen után is ott maradhatsz teljes állásban. Most vessük szembe ezt azzal hogy nincs diplomád,nem jársz egyetemre és pályakezdő vagy. Sokkal nehezebben lehet bekerülni így cégekhez, mivel mindenki tapasztalatot vár el(ami a legtöbb embernek nincs), tehát maradnak a hobbipojektek amiket sok esetben leszarnak vagy marad a bootcamp amihez egyre kevésbé fogékonyak a cégek, minél egyre több a kókler brigád aki 2-3 hónap alatt képeznek 'informatikusat' meg 'full-stack' fejlesztőket.
dec. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!