Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért jött ma a szokásosnál...

Miért jött ma a szokásosnál magasabb nyugdíj? (nem kaptam emelést)

Figyelt kérdés

Ebben az évben lettem nyugdíjas, így az emelésben nem részesültem. De az emelés összege egyébként is múlt hónapban érkezett annak, aki jogosult volt rá.

Nekem ma kb 150 ezer helyett kb 200 ezer Ft érkezett, és nem tudom az okát. Kerestem, de semmi plusz juttatásról nem írnak decemberre.

A 2023-as emelésből kimaradok, a 2024-es még nem aktuális.

Tudja valaki, mi miatt lett magasabb a decemberi?



dec. 4. 18:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Melyik nap mentél nyugdíjba?
dec. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Indexről, a mai nyugíjfizetésről szóló hír:

"Megjegyezték azt is, hogy a decemberi nyugdíj már emelt nyugdíj lesz, hiszen a kormány novemberben – a magas infláció miatt – kiigazította az év elejei 15 százalékos nyugdíjemelést. Ennek értelmében 3,1 százalékkal többet kaptak a nyugdíjasok már novemberben is, és a szépkorúak visszamenőleg is megkapták az utóbbi hónapokra vonatkozó emelést, ami nagyjából 37 százaléknyi „extra” nyugdíjat jelenthetett novemberben."


Neked nem emelésként érződik, hiszen nincs mihez képest, de neked is azonos szorzók alapján állapították meg, mennyit kapsz, és mivel a szorzók növekedtek, a nyugdíj is.

dec. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Május közepén.


Ezt a hírt én is megtaláltam.

3,1 %-os emelést kap, aki kapott, az az én 150 ezremnél kb 4 ezret jelentene.

De mivel a 3,1% engem nem érint, így decemberben sem kellene emeltet kapnom. Meg ugye akkor 154-et kaptam volna, ez a 200 meg 33%-ot jelent.

Nincs semmiféle szorzó. A szorzó az emeléshez van.

dec. 4. 19:17
 4/13 krwkco ***** válasza:
86%

"150 ezer helyett kb 200 ezer Ft érkezett"

Lehet, hogy eddig nyugdíjelőleget kaptál és most számolták ki a pontos nyugdíjadat? És megkaptad a különbözetet is, visszamenőleg.

dec. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Sajnos nem. Azt június-július körül megkaptam, nagyon gyorsan elszámoltak, egyben kaptam akkor 260 ezret.

Az durva lenne, ha májustól decemberig ültek volna rajta. Meg akkor több levelet is küldtek erről, és volt benne pontos elszámolás, hogy miért annyi. Kiszámoltam, ki is jött. Azóta viszont szépen érkezik a 150 fixen. Most semmilyen levél nem jött. Ebankban megnéztem, a közlemény sem beszédes, csak millió szám.

Felhívni meg nem merem őket, mi van, ha téves, és visszavonják. Nem tudom, ilyen megtörténhet-e egyáltalán.

dec. 4. 19:21
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

3: És akkor, májusban napra pontosan kaptad meg a nyugdíjat és azóta pedig 1-31-éig jöttek a teljes hónapok?


Vagy: 0,031 x 150 000 x 7,5 = kb. 35000 Ft plusz.

dec. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
34%
5: Ha téves, akkor visszavonják. Észreveszik akkor is, ha nem szólsz.
dec. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#6: nem teljesen értem.

Májusban még nem kaptam meg. Utólag kaptam meg vagy júniusban, vagy júliusban.

Azóta, tehát kb augusztus óta jött rendesen a havi 150.

A 0,031-gyel nálam semmiképpen nem kell számolni, mert nem jár emelés erre az évre! Ez teljesen biztos!

Az emelés, akinek járt, az novemberben meg is kapta! Tele voltak vele a hírek.

Olyan nincs, hogy elfelejtették adni, és utólag decemberben mégis adják. Aki adott évben megy nyugdíjba, annak sosem jár az azévi emelés.

És még egy: ha kiszámolod, hogy 35 ezer plusz, az még mindig csak 185 lenne. De ez nem az a 3,1-es emelés, erre a nyakamat teszem.


Gondolom, hogy visszavonják, ha téves. Nem is arra értettem, hogy visszavonják-e, hanem hogy létezik-e ilyen, hogy valamit ők tévesen utalnak.

dec. 5. 15:57
 9/13 anonim ***** válasza:

8: "Felhívni meg nem merem őket, mi van, ha téves, és visszavonják."

Úgy értem, nyugodtan felhívhatod, nem ettől fognak "rájönni".

dec. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Erre én is nagyon kíváncsi vagyok. Én augusztusban mentem nyugdíjba, akkor egyből megkaptam a darab hónapra eső részt. Azóta minden hónapban ugyanaz az összeg jön, most hétfőn is azt kaptam. Ahogy a kérdező írta, számunkra, akik az idén mentek nyugdíjba szó sem lehet emelésről.

Csak arra tudok gondolni, hogy utólag valamiért újra számolták a nyugdíjadat, és most korrigáltak valamit. Persze erről kellene hogy értesítsenek. Megnézted az Ügyfélkapud? Nincs ott valamilyen értesítés?

dec. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!