Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért jött ma a szokásosnál...

Miért jött ma a szokásosnál magasabb nyugdíj? (nem kaptam emelést)

Figyelt kérdés

Ebben az évben lettem nyugdíjas, így az emelésben nem részesültem. De az emelés összege egyébként is múlt hónapban érkezett annak, aki jogosult volt rá.

Nekem ma kb 150 ezer helyett kb 200 ezer Ft érkezett, és nem tudom az okát. Kerestem, de semmi plusz juttatásról nem írnak decemberre.

A 2023-as emelésből kimaradok, a 2024-es még nem aktuális.

Tudja valaki, mi miatt lett magasabb a decemberi?



2023. dec. 4. 18:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Előtte nem volt egy másik típusú ellátásod?


Amúgy nekem is az előleg-végleges ugrott be.

Annak a megállapítása hosszan elhúzódhat a munkáltatókkal való levelezés, adatközlés miatt.

2023. dec. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

De, előtte rehabilitációs járadékot kaptam.


Az előleget gyorsan elszámolták, ki is levelezték, szerintem ezt leírtam előzőleg, de most nem olvastam vissza. Munkáltató a rehab miatt nem volt már egy ideje, csak az államkincstártól kaptam ezt az ellátást.

Ügyfélkapum sincs, mindent papíron, postán kapok, de semmi nem jött.

Már csak abban bízok, hogy valami kiderül az éves összesítőről, amit gondolom januárban megküldenek. Köszönöm azért, hogy próbáltatok segíteni. Ha tényleg kiderül valami majd, megírom ide. Boldog Karácsonyt!

dec. 25. 22:48
 13/13 anonim ***** válasza:

Szerintem az előző ellátásodra számolták el az emelési különbözetet.

Mivel decemberben lett utalva, szerintem ez nem automatikusan ment, hanem már ügyintéző számolta. Nyugodtan kérdezz rá, ügyfélkapun is lehet, vagy van call-center.

jan. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!