Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kedves kérdezők, válaszolók!...

Kedves kérdezők, válaszolók! Volna-e esélyem a külföldi munkavállalásra és/vagy életvitelre 2021-ben? Legfőképp tartósan, régóta külföldön dolgozó empatikus emberek véleményeire illetve tapasztalataira volnék kíváncsi! Részletek a megjegyzésekben.

Figyelt kérdés

RÓLAM: 2017-ben érettségiztem (rendészeti szak, vagyonőr végzettség) le és azóta dolgozom. Anyagi hátteremet tekintve a továbbtanulás szóba sem jöhetett ezért munka (pénzügyi üzletkötő) mellett egy fizetős (vadgazda technikus) 2 éves esti tagozatos OKJ-s végzettséget szereztem. A vidéki (Békés-megye) viszontagságok és a "jó pénz" reményében vágtam bele a biztosítási tevékenységbe amelyet szeretnék személyes okokból befejezni, nem az Én világom ez az agitáló és kiszámíthatatlan anyagi természetű munka ezért csak mellékállásban folytatom. 2020 December óta Hivatásos Vadászként dolgozom, bővítem a csekély gyakorlati tudásom eme területen. (Nem találtam a lakhelyemhez közel olyan munkát amelyet ennél szívesebben végeznék.)


Elég mélypontként élem meg a jelenlegi helyzetet anyagi és érzelmi szempontból, hitelem és kisebb-nagyobb havi kiadásaim is vannak. Mivel kevésnek tartom a minimálbérből és az egyéni vállalkozásból befolyó összeget, nap mint nap az ideget nyelem, nem jutok egyről a kettőre, 22 éves férfiként ez elég kilátástalan jövőképet tár elém.


Mások "sikersztorijai" miatt illetve saját elhatározásból gondolkodom erősen a külföldi életen illetve munkalehetőségen amennyiben ez lehetséges. Folyékonyan beszélem és értem az angol nyelvet, B kat. jogsival és autóval rendelkezem. Affinitásom van az informatika felé de autódidakta módon bármit hajlandó volnék megtanulni ami érdekel, vagy iskolába, képzésre járni emiatt amennyiben ez lehetséges... (Pl: villanyszerelés, programozás, stb.)



KÉRDÉSEM: Vannak itt köztetek olyanok akik szakma nélkül mentek ki dolgozni, "megszedték magukat" majd teljesen másban, kint megtanult szakmában dolgoznak és elégedettek a jövedelmükkel? Mennyi pénzzel vágtak Neki és melyik országban? Beszélték a nyelvet vagy nem? Hány évesen és milyen anyagi háttérrel indultatok Neki az adott országnak? Van-e itt olyan aki esetleg vállalkozást indított külföldön?


Minden kérdést és választ nagyon szívesen várok. Bocsásson meg akinek a háttérsztori elolvasása sok volt, nem akartam elmenni mellette. Köszönöm mindenki segítségét előre is!!!



2021. jan. 10. 23:01
 1/5 anonim ***** válasza:
16%
Külföldön 3-4 ezer euro az alapbér és ennél csak többet kereshetsz. Ha átszámolod ez több mint 1 millió Ft havonta, ami elég jó bér. Mindenképp javasolt kimenni, néhány hónap múlva már BMW-vel jössz vissza az biztos
2021. jan. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
2021,hogy mit hoz még nagy kérdés. Pl a osztrákoknál is a legtöbb magyar a vendéglátásban dolgozik, de az gatya, esetleg valami szakmunkát csinálnak vállalkozóként. A külföldi gazdaságokat is megviseli a járvány, szóval most ott se egyszerű.
2021. jan. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%

1-es, Te ezen a földön élsz vagy csak kábítod a kérdezőt?

Konkrétan buszvezető ismerősöm az egyik nyugati országban 2.600 eurót keres és nagyon nem fiatal már, nem kezdőként keres ennyit.


"náhány hónap múlva BMW-vel jössz vissza." - ja, mert lakást nem is kell bérelni, enni nem is kell, stb.


Kérdező, Ausztriából is kezdik elbocsátani a magyar munkavállalókat, úgyhogy ez most nem igazán az az időszak, amikor nagyon ugrálni lehet külföldre. Anglia kilépett az unióból, már csak bizonyos feltételek megléte mellett lehet kimenni dolgozni, szóval egyenlőre kivárás legyen a fő szempontod.


Amúgy tiszta ellentmondás vagy: azt írod:

"vágtam bele a biztosítási tevékenységbe amelyet szeretnék személyes okokból befejezni,"

- majd ezek után kiderül, hogy nem is fejezed be, csak mellékfoglalkozásként csinálod.


Vadászként dolgozol, mert nem találtál olyan munkát,. amit szívesebben csinálnál, (ez jó) de mégis elégedetlen vagy, az ideget nyeled.

Ráadásul azért az sem kerülte el a figyelmemet, hogy 2020 DECEMBER óta csinálod, azaz még 1 hónapnál alig régebben dolgozol ott.

????


Nem tudom, milyen lakhatási lehetőséged van, de gondolom, még szülőknél laksz - akkor pedig azért lehetne spórolni szépen, egyről a kettőre jutni.

2021. jan. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyelvtudas nelkul segedmunkasnak se nagyon menj ki, mert el leszel veszve. Ha nem tudod megertetni magad, akkor mit akarsz dolgozni? Rabszolgamunka kulfoldon sem karrier. Inkabb itthon tanulj ki valami szakmat es nyelvet es csak utana probalkozz.
2021. jún. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4-esnek: írta a kérdező, hogy folyékonyan beszél angolul, nem tudom, miért írod, hogy nyelvtudás nélkül ne menjen.


Kérdező, hol tartasz, kimentél valamit dolgozni?

2021. jún. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!