Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Meg lehet élni egyedül 300-350...

Meg lehet élni egyedül 300-350 ezer forintból havonta?

Figyelt kérdés

A szüleimmel sajnos nem jó már a kapcsolatom, így tervezem, hogy elköltözök és külön életet kezdek.

A gond az, hogy albérletet is kellene fizetnem, a havi keresetem pedig 300-350 ezer forint közt mozogna.



dec. 8. 10:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
10%
Ugyan mire kellene még ennél is több pénz?
dec. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
77%

Igen, ez elegendő:


-albi, kaja, tisztálkodási szerek, vegyi áru, közlekedés, telekommunikációs költségek, pénzügyi szolgáltatások


fedezésére.


Ami már nem fér bele (a teljesség igénye nélkül):


Üdülés, rekreáció, szórakozás, kultúra, élvezeti cikkek - azaz a minőségi élet.


Nem marad továbbá tartalékolásra, vagyonépítésre, azaz dolgozhatsz halálig a fent megnevezett létminimum fenntartásáért.

dec. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%
Hogyha csak szobát bérelsz, lazán belefér, megtakarítani is tudsz. Persze számít, mennyire szeretsz nagylábon élni. Jelenleg mennyit tudsz megtakarítani?
dec. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
26%

@2


"Nem marad továbbá tartalékolásra, vagyonépítésre"


Igaz, ha azt hagyod utoljára, akkor valóban nem.


Ám, épeszű, tudatos emberek minden bevételből elsőként félreteszik a megtakarításra szánt összeget, s minden más csak utána jön.

dec. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
68%

150-ből már lehet jó helyen, jó kis lakásokat kivenni, ha esetleg olyan helyen laksz, akkor kevesebből is.

50 a rezsire bőven elég egy ekkora méretű lakásban, beleférhet mellé még a telefon, (tömeg)közlekedés is.

100-150 marad költőpénznek, kezdetben ez is jó.

Cuccokat a lakásba mondjuk már nem nagyon fogsz tudni venni, érdemes használt, ingyen elvihető hirdetéseket csoportokat figyelni.

Valóban, megtakarításra, befektetésre, minőségibb dolgokra nem elég, viszont tudsz még ennél többet keresni. Lehet, hogy pont egy környezetváltozás fog ebben segíteni.

dec. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
50%

Alapból hiányos a kérdés. Budapesten? Vidéken? Bagdadban?


Budapesten ez kb egy szoba bérlésére elegendő, feltételezve, hogy nem rizsen és vizen szeretnél élni. Egy átlag albi 150 - 200 között mozog + rezsi amire 40 környékét lazán számolhatsz. Szóval valahol 190-240 körül áll meg a lakhatásod önálló lakás esetén. Akkor még nincs BKV bérleted, az még egy 10-es, tartunk monjuk 220-nál mediánban. Ha akarsz netezni is arra egy 5-öst alsó hangon számolj fel, 225. Maradt 75 ezred enni és szórakozni, gyakorlatban ez kb a kajádra elég, de így is már úgy csak, hogy a boltban nézned kell az árakat, hogy mit is veszel meg. Ha normálisan, változatosan és egészségesen akarsz étkezni, húst, gyümölcsöt és zöldséget nem sajnálva legalább úgy havi 100-110 el fog menni csak kajára.

Szóval nem, szerintem ez a pénz Budapesten nem elegendő élni egyedül, maximum túlélni hónapról hónapra.


Vidéken ahol 60-70-ből már kapsz fasza albit ott normálisan megfogsz tudni élni egyedül ebből a pénzből. Feltéve, ha találsz ott ilyen szinten fizető melót.

dec. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
53%

“Ám, épeszű, tudatos emberek minden bevételből elsőként félreteszik a megtakarításra szánt összeget, s minden más csak utána jön.”


Tévedés.


Sarkított példa: Ha valakinek a jövedelme csak kajára elég, akkor nem jellemezhetjük épeszű, tudatos személynek, ha részvényt vesz belőle majd 10 nap múlva éhen hal.


A létminimum költségek megelőzik a tartalékolást (ami tartalékolás meg részben jövőbeli létminimumköltségekre képez fedezetet. Ha ma meghalunk, indokolatlan jövőbeli létfenntartásra tartalékolni)

dec. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
15%

"Budapesten ez kb egy szoba bérlésére elegendő, feltételezve, hogy nem rizsen és vizen szeretnél élni. Egy átlag albi 150 - 200 között mozog "



150-ért már átlag fölötti kéglik vannak, szuper helyeken, pl.:


[link]


Rezsivel együtt 200, jó lesz az.

dec. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
32%

Hát nem tudom #8, én még idén voltam albérlet keresésben és 150 alatt normálisat (= Nem: földszinti, szoci, lelakott lakás dohos bútorokkal) nem láttam. Szuper helyeken meg főleg.


Amúgy már nincs fent az a hirdetés amit linkeltél.


Én most bérlek egy 40m2-es, teljesen felújított társasházi lakást Kőbányán 170 + rezsiért. Amikor én kerestem ennél pár tíz ezerrel olcsóbban maximum csak lelakott szoci lakások voltak, már ha voltak és nem vitték el az orrunk elől.


Biztosan kilehet fogni 150-ért is normális lakást, de ahhoz egy kalap szerencse kell és pont jó időben kell nézelődni amire én nem alapoznék.

dec. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
34%

@7 "Sarkított példa: Ha valakinek a jövedelme csak kajára elég, akkor nem jellemezhetjük épeszű, tudatos személynek, ha részvényt vesz belőle majd 10 nap múlva éhen hal."


Tényleg sarkított a példa, hisz szándékosan kiforgatod a szavaimat.


Mondok egy másikat, ami nem sarkított, s full életszerű.


Megtörtént, mégpedig velem, s mindenki jól járt, igazi win-win.


Jártamban-keltemben arra lettem figyelmes, hogy egy csövi különböző portékákat árul az egyik buszmegálló mellett. Könyveket, dvd-ket meg egyéb "lomokat". Volt köztük egy dvd-sorozat, az egyik ismert és népszerű tv-sorozat dvd-változata. Gyári, eredeti. Szép állapotban. Csövi 700 Ft-ot kért. Megadtam neki simán. Jól járt, hisz tudott kaját venni.


Fotózás, feltöltés a vaterára. Vatera jól járt, hisz feltöltési díj állt a házhoz. Másnap beesett a vevő, 4900-ért. Vatera megkapta a 6% jutalékot (így jól járt), s nekem is maradt szépen (én is jól jártam). A vevő is jól járt, hisz a pénzéért pontosan azt kapta, amit szeretett volna.


Szóval, akinek épp csak kajára van pénze, az ilyen ügyleteket simán meg tud csinálni, s pár hét alatt eljut egy olyan szintre, hogy már nemcsak kajára lesz pénze.


De volt olyan is, hogy megvettem 8000-ért egy 1600 db könyből álló könyvtárt. Nem alkudtam, az eladó ennyit kért a könyvekért. (Persze, megkért, hogy ha esetleg a nagyanyja betétkönyvét megtalálnám valamelyik könyvben, akkor azt adjam már vissza. :D :D :D )


Némi rendszerezés, fotózás és vaterázást követően több mint 100e Ft jött ki a könyvek eladásából, plusz az egyikben könyvjelzőként volt egy régi, 1950-es kiadású kártyanaptár, ami 39e Ft-ért kelt el. Az egész lezajlott másfél hónap alatt, a 8000 Ft, amennyibe került az egész, a második napon jött vissza.


Ez egy olyan vonal, amit bárki meg tud valósítani, s nem kell közben éhen halnia. Ez csak kreativitás és szorgalom kérdése.

dec. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!