Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mikor jönnek rá a multis...

Mikor jönnek rá a multis vezetők, hogy attól mert Covid óta elkezdték berendelni a munkavállalókat, nem fog nőni a hatékonyság?

Figyelt kérdés

Nálunk már Covid előtt is bevett szokás volt a home office, majd 2 évig home office volt. Tavaly elkezdték heti egy, most már két napra berendelni az embereket, olyan pozikban, ahol online negoldható lenne a munka. Persze a munkavállalókat nem igazán kérdezték erről, sokan vidékről ingáznak be, nyilván az utiköltséget mindenki maga állja, valamint a home office-pótlékot is lecsökkentették. Akivel eddig beszéltem, mind egyetértett, hogy hatékonyabban tud otthonról dolgozni, nem kell feleslegesen órákat utazással töltenie, az irodában meg csak zavarja, ha a kollégák egymással beszélgetnek, random kávézgatnak az íróasztala mellett.


Nem lenne megoldás, ha annyira nyomatják itt a socializing dolgot, hogy munkán kívül találkozzanak az emberek, vagy egy fix meetingre bejöjjenek az irodába?


Gyakran mikor én bemegyek, kb egy kollégám sincs bent, mert mindenki maga dönti el, mikor óhajt bemenni. Így mi értelme van egyáltalán az irodák fenntartásának?



dec. 14. 17:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ehhez még el kell telnie egy kis időnek. A multiknál még mindig sok helyen olyan idősebb arcok vannak a vezető pozikba, akik a kádári szigorhoz szoktak, és vasököllel ragaszkodnak a régi bevált módszerekhez. Ilyen a kötelező bejárás is, mert ugye csak akkor dolgozik a munkavállaló, ha szem előtt van...

A másik, hogy sok cégnél presztízsként szolgál egy adott iroda. El tudják mondani, hogy nekik 10 országba van irodájuk... Emiatt nyilván ha fizetik az iroda bérlését, akkor elvárják, hogy használja is valaki.

Szerintem fog kelleni egy 10 év, hogy a home office az teljesen általános és elfogadott dolog legyen.

dec. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
35%

Hibaüzenet: a kérdésed hamis állítást tartalmaz.


Részletek:

Nincs arra vonatkozó bizonyíték, hogy attól mert Covid óta elkezdték berendelni a munkavállalókat, nem fog nőni a hatékonyság


Kérjük fogalmazd újra a kérdésed és próbáld újra

dec. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Ha zavar akkor miért nem váltasz céget? Ameddig birkák az emberek addig azt csinálnak amit akarnak. Ha felmondana a dolgozók 50%-a akkor egyből meggondolnák magukat.
dec. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%
Már rá jöttek, pont ezért rendelik öket vissza, mi a kérdésed?
dec. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
7) Ha rájöttek, hogy a home office-ban mindenki elégedett, kivéve a begyepesedett boomer vezető, akit otthon szekálja a neje,akkor miért nem lehet egyéni döntés, hogy bejár-e az ember vagy sem.
dec. 14. 23:00
 6/14 anonim ***** válasza:

#8 "miért nem lehet egyéni döntés, hogy bejár-e az ember vagy sem"


Nem értem az ilyen semmitmondó kérdéseket. Én például olyan cégnél dolgozom ahol teljesen egyéni döntés az, hogy a dolgozó be jár-e vagy sem. Szar cégek pedig mindig léteztek, ahol nem kötelező dolgozni. Azzal hogy feleslegesen rantelsz semmivel nem leszel előrébb, helyette inkább válts olyan céghez ahová akkor jársz be amikor akarsz.

dec. 15. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Mert senkit se érdekel, hogy TE elégedett vagy-e vagy sem, a dolgozok meg basznak dolgozni homeofficebe ami rontja a hatékonyságot(ami megint csak nem a te egyéni érzésed alapján kerül megállapításra), ezért hát vissza lettek rendelve.


Amúgy meg egyéni döntés nem bejárni, mint ahogy a vezetőd egyéni döntése kirúgni azt, aki nem jelenik meg a munkahelyen. Szabad országban vagy, ha nem akarsz bejárni akkor minden lehetőséged megvan arra, hogy alapíts egy saját céget ahol majd te fizeted az embereket azért, hogy otthon lopják a napot.

dec. 15. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönjük ezt a kádárista kommentet. 😂 Gondolom akkor te olyan cégnél vagy, ahol nincs Home Office, mert elég elfogultan, egyoldalúan írtál az egészről. Ki mondja, hogy a munkavállaló nem dolgozik HO-ban? Mert ha irodában van? Elmegy kávézgatni, ebédelgetni, ezzel-azzal beszélgetni. Az mitől növeli a hatékonyságot?
dec. 15. 08:04
 9/14 Senior Séf ***** válasza:
42%
Mért jönnének rá? Annyi munkavállalót találnak a helyedre, amennyit akarnak.
dec. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
54%

11: Ki mondja? A statisztika, tudod a vezetőség nem hasra ütésre állapítja meg a hatékonyságodat.

Bár a tény hogy ezzel sem vagy tisztában elég jól mutatja hogy miért is vagy vissza rendelve. Valami noname csicska vagy, amiből 12 egy tucat, nyilván neked nem fog HO-t adni a főni úgy is van helyedre sok másik.

Ha valami magas hozzáadott értékű munkát végeznél, akkor nem lennél annyira rákényszerítve a visszajárásra, bár akkor meg lenne annyi eszed, hogy ne írogassál ide hülyeségeket.


Pl. én szoftverfejlesztőként otthon ülök HO-ban, és az effektív munkavégzésem heti 4 óra. Kicsikét hagyd ezt ülni a fejedben, vajon mennyi kávét kéne vedelnem az irodában hogy hasonló "hatékonyságot" elérjek? Az egyetlen különbség az az, hogy az én helyemre nehezen találnak mást, így nem nagyon tehetnek ellene semmit, nem úgy mint a csicska melókra amikből tucat szám van jelentkező....

dec. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!