Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egészségügyi mérnök vagy...

Egészségügyi mérnök vagy kórháztechnikai és orvostechnikai mérnöki?

Figyelt kérdés

Jelenleg mérnökként dolgozom 7 éve járműiparban , azon belül fejlesztési területen.A fizetésem is korrektnek mondható az országban, br 1 millió felett van.

Viszont, utálom.Gépészmérnökként végeztem,de már az egyetemen kezdtem megutálni, részben a sok szivatós tárgy miatt, csak belső kényszer hatására végeztem el.Kellett a pénz, tudtam,hogy ezzel lehet pénzt keresni és nem csak zsebpénzt.


Mára viszont teljesen elegem lett ebből a területről, meg az egész járműiparból.


Szívesen ülnék újra egyetemi padsorba.Állami félévem is van még bőven.Kettőt néztem ki, egészségügyi mérnök illetve kórháztechnikai és orvostechnikai mérnök.

Előbbi a BME-n van, utóbbi az Óbudain.

Melyik lenne jobb, ha valami ilyen területen szeretne dolgozni?


dec. 18. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

"valami ilyen területen szeretne dolgozni?"


Mit értesz az alatt hogy 'valami ilyen' területen akarsz dolgozni? Konkrétan mi az elképzelésed diplomázást követően, milyen pozíciót / munkakört szeretnél betölteni és milyen munkavégzést csinálni?

dec. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
19%
Büfészak.... Csodadiplomával
dec. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a BME-n végeztem, kb 10 éve.

A képzés nagyon jó volt, de nem kaptam munkát, mindenhová csak programozókat kerestek, pedig vagy 10 cégnél vontam beszélgetni. (A képzés ebben is segített).


Viszont ha jól tudom, a fiatal, tehetséges oktatókat (Ferenci Tamás, Kovács Levente) azóta elcsábította az Óbudai Egyetem, így az ottani képzés is erős lehet.


Javaslom, hogy szerezz mindkét egyetemről tárgyi jegyzeteket és nézd meg, melyik anyag tetszik.


Illetve készülj fel rá, hogy nem egy büfészak, sokat követelnek.

dec. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A két fenti oktató csak példa, állítólag vagy egy tucat átment.
dec. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 piranja válasza:
Szia, én az ÓE-re járok, ha orvostech mérnökivel kapcsolatban van valami konkrét kérdésed szívesen válaszolok. Kettesnek meg üzenném, hogy ne itt okoskodjon a bölcsészmérnök diplomájával, vízgereblyézésre szakosodva. Köszi
jan. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!