Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkanélküli segély. Ha nincs...

Munkanélküli segély. Ha nincs meg az összes kilépő papírom, nem is igényelhetem?

Figyelt kérdés
Több munkahelyem volt az elmúlt 3 évben, volt ami rövid ideig tartott és nem találom a kilépő papírt. Ha csak azokat viszem amik megvannak, kaphatok? Akkor is jó nekem ha csak kevesebbet kapok emiatt.
dec. 19. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Nekem az összeset kérték elmúlt 3 évből nyáron :/

Én is csak az uccsót vittem, jöhettem haza a többiért.

dec. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

" Ha csak azokat viszem amik megvannak, kaphatok?"


Abban az esetben igen, ha ezekből össze tudnak hozni legalább 360 napnyi jogviszonyt és tudod igazolni általuk az utolsó 4 naptári negyedév keresetét. Ugyanis legalább 360 nap kell az utolsó 3 évben az álláskeresési járadékra jogosultsághoz. 360 nap után 36 napig kapsz járadékot. A járadék összegét pedig az utolsó 4 naptári negyedévben elért járulékköteles jövedelemből számolják ki.

dec. 20. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%
Sufni Bt szerű cégeknek ezért nem dolgozunk. Mindehonnan papírozott fizetés kell ami hivatalos , nem borítékba adott, és minden hónapban látnod kell a berpapirod. Most talan pár hónap múlva lesz melód és megoldodik a dolog. Képzeld el netán ha balszerencse adódik elvan egy komolyabb baleset és kellene fel egy ev tappénz mondjuk. Akkor hova futkozol és mennyit is kapsz..
dec. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Normális cégeknél dolgoztam csak volt költözés közben és nem találom azoknak a papírjait
dec. 20. 08:41
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg, hátha nekik megvan másolatba.
dec. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Kérdezd meg, hátha nekik megvan másolatba."

Már kiknek?


Maximum attól a munkáltatótól tudsz kérni másolatot az eredetiről utólag, akinél dolgoztál, és elveszett a tőle kapott, az álláskeresési járadékhoz kiállított igazolás (vagy más irat is).

dec. 22. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, így értettem én is. Mert 2 példányos. Ha szabályosak, és megőrzik, a kérdező el tudja kérni lefénymásolni.
dec. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
65%

"Ha szabályosak, és megőrzik, a kérdező el tudja kérni lefénymásolni."


A munkáltató az eredetiről állít ki egy általa hitelesített másolatot. Sima fénymásolattal nem sokra megy, amúgy sem adhatja ki a kezéből a munkáltató azért, hogy valaki elvigye, és lefénymásolja. Azt nem fogják elfogadni, csak a fent leírt módon hitelesítve.

dec. 23. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!