Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet az, hogy a Gyakorin...

Hogy lehet az, hogy a Gyakorin a túlnyomó többség jóval többet keres a medián fizetésnél?

Figyelt kérdés

A medián fizetés 318 ezer Ft a KSH szerint. Feltettem egy szavazást ide, amely szerint a túlnyomó többség jóval többet keres. Hogy lehetséges ez?

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..



dec. 22. 14:11
A kérdező szavazást indított:
Úgy, hogy a KSH tévedett és jóval magasabb a medián fizetés.
Úgy, hogy sok itt a kamugép akik nem is keresnek ilyen jól.
Úgy, hogy csak a jól fizetettek dicsekszenek el a fizetésükkel, a többiek pedig nem szavaztak.
50 szavazat
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
40%
Es a pocsuk merete is atlagon feluli.
dec. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
25%
Ostoba vagy kerdezo...
dec. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
91%
Nem olvastam az előző kérdésedet, de nagyon egyszerű: valószínűleg többet gyakoriznak azok, akiknek ennél több a fizujuk, pl IT szektor. Nyilván a pénztáros, a targoncás, az operátor nem gyakorizik, max este ha ráér. Nem nagy matek.
dec. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
97%

Felteszem, hogy a legtöbb ide kommentelő unatkozó IT szaki, akiknek a fizetésük jó, számítógép előtt ülnek egész nap, és kommentelni is jut idejük.

Emiatt van a torzítás.

dec. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
92%

Amúgy erre tök jó példa volt tavaly a választások előtti napi 30 szavazás, hogy kire fogsz voksolni. Toronymagasan az Mzp vezetett, aztán látjuk mi lett belőle.

(#3 voltam)

dec. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
75%

A választási csalások megtárgyalása másik kategóriában van:)


Valszeg valóban azok olvasgatnak, akiknek van idejük, meg előttük a gép. Én ugyan nem it, meg nem is tudom mennyi a fizetésem, de szerintem bőven a felső 10%-ban vagyok. Van időm mostanában.

dec. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
73%
A medián egy átlag, ami úgy jön ki, hogy sokan alatta, és sokan fölötte vannak
dec. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
94%
A medián az a szám ami felett ugyanannyian vannak, mint alatta.
dec. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 Koplárovics Béci ***** válasza:
94%
Az itteni minta semmiképpen sem tekinthető reprezentatívnak.
dec. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
91%
Mit gondolsz kerdezo, milyen osszefugges vonhato egy online forumon az uzlet/penzugyek kategoriat latogato nehany tucat ember es a maradek 4 millio munkavallalo kozott. Ugy gondolod ugyanolyan aranyban kepviseltetik magukat itt pl. az IT-sok es a bolti eladok?
dec. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!