Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megérdemlik majd az orvosok...

Megérdemlik majd az orvosok az ekkora (szinte mérnöki vagy még több) béreket? Persze van amelyik igen, de szerintem a többség csapnivaló.

Figyelt kérdés

[link]


Nekem az utóbbi években hanyagság, vagy nem fogadjuk (mert a koronások az elsők, hiába van neked daganatos betegséged) vagy műhiba miatt nagyon sok rokonom, ismerősöm halt meg (és nem csak az idősebb 60 felettiek), rá sem néztek, vagy elfogadták a hálapénzt, de amikor ismét bekerült, megint tartották a markukat. Na igen, és ezzel nem fog megszűnni a hálapénz sem, ugyanúgy el fogják várni, hogy add nekik.


2020. okt. 4. 10:11
A kérdező szavazást indított:
megérdemlik, csupa jót tudok csak az orvosokról mondani
csak az, amelyik becsületes
egyáltalán nem érdemlik meg, az ő hibájuk is, hogy ilyen ramaty a egészségügy itthon
32 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
75%
Megdolgoztak már az egyetemen érte. Jár nekik, én örülök.
2020. okt. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%
Jobban megérdemlik mint az aki munka nélkül akár egy forintot is kap
2020. okt. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%
Nem az a kérdés, hogy megérdemlik-e. Ha egyszerűen elfogynak az orvosok, többet kell nekik adni. Az emberek nem szeretnek hosszú évekig tanulni azért, hogy aztán egy bolti eladó keresetét vigyék haza. Megjegyzem, a tanárokkal ugyanez a helyzet, komoly bajok vannak az oktatás terén.
2020. okt. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Na igen, ugyanez van a tanárokkal, ápolókkal, meg rendőrökkel is. Nekik mégsem emelik, vagy max ilyen 10-20%-okat, vagy bruttó 500 ezreket (egy bő havi bér)
2020. okt. 4. 10:18
 5/24 anonim ***** válasza:
63%
De az orvosoknak igen akik nagyon megérdemlik:)
2020. okt. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
89%
Azért emelik az orvosok fizetését, hogy ne fogadjanak el hálapénzt. A gyerekem születése egy állami kórházban nekem 100 ezer forintomba került. Nem biztos, hogy mindenki ki tudja ezt fizetni.
2020. okt. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

A gyerekem születése egy állami kórházban nekem 100 ezer forintomba került. Nem biztos, hogy mindenki ki tudja ezt fizetni.


De pont erről van szó, h hiába lesz mostantól ez törvénybe ütköző, mégis ugyaúgy el fogják várni hálaként. Ami gáz.

2020. okt. 4. 10:21
 8/24 anonim ***** válasza:
94%
Nem véletlen, hogy a koronavírus évében emelkedik a fizetésük. Majd a bankrablások évében megemelik a rendőrökét, egy háború évében pedig a katonákét.
2020. okt. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
38%
Nem kötelező választott orvosnál I szülni
2020. okt. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
44%

Egy újabb rétegnek megemelkedik hivatalosan a bére, megemeli az átlagbért és még jobban elkülönül a szegényebb és gazdagabb réteg. Aki 2-300 bruttót keres csak passoghat, hogy milyen sokan keresnek 1M felett. Az árakat is a gazdagabb réteghez igazítják majd. A 400 ezres átlagbér is sokkoló sokak számára, nem véletlen, hogy sehol nem publikálnak kereset kategóriánkénti adatokat. Mediánbér még csak csak volt 2016-ig.


Nem vagyok kenőpénz párti, de aki eddig adott - akár egy keveset is - az úgy érezhette, hogy talán megfelelő ellátásban fog részesülni. Nem hinném hogy ennek eltörlése után egyforma ellátásban fog részesülni egy gyárigazgató és egy egyszerű hivatalnok.

2020. okt. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!