Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nézik le az embert...

Miért nézik le az embert akkor, ha nem akar úgy élni mint a többség, ha nem akar rabszolga lenni?

Figyelt kérdés

Nem is gondoltam volna hogy mennyi negatív visszajelzést kapok a környezetemtől, az ötletem miatt. Jelenleg egyetemen tanulok, mellette diákmunkát csinálok, de ezt már évek óta csinálom. Nem mindig diákmunkásként dolgoztam, hanem rendes munkahelyeken is voltam. Levontam a tanúlságot belőlük. Egyetem után rám is uygan ez a monoton, unalmas, kizsigerlő életmód várna rám, mint az átlagemberre.


Jelenleg marketingbe, programozásba, nyelvtanulásba, grafikába ástam bele magam de nagyon, illetve az online marketingbe. Szeretnék a jövőben úgy élni, hogy szeretem amit csinálok, és mellette nagyon jól megélek, és nem egy cégnek termelem a pénzt és robotolok, miközben ők max annyit adnak amiből nem halok éhen.


Akiknek elmondom ezt, úgy néznek rám mintha kb. az lenne a célom hogy kiirtsam a világot. Nagyon durván ellenszenvesek lesznek, meg lekezelőek.....


DE MIÉRT??????? Amúgy az egyetemről is az a véleményem, hogy semmi mást nem tud nyújtani, mint azt, hogy "rendes, dolgozó robotokká" neveljenek minket. Konkrétan az oktatás a 0-val egyenlő. Nem tanítanak semmit sem, főleg nem gondolkodni, meg a szakterületen lévő összefüggéseket sem mondja el senki. Csak a vizsgára készítenek fel, amit aztán meg az egyetemisták jóóóóó nagy része gondolhatjátok hogy elfelejt, mire diplomázik.


Még is, minden egyetemistának az a célja hogy jó munkahelye legyen. Abba bele sem gondolnak, mennyi jó lehetőség van arra hoyg szabadok legyenek. Persze az hogy ez megvalósulhasson, rengeteg önmunka, önszorgalom kell, de el lehet érni. És akiknek ezt mesélem, meg úgy állnak hozzám mintha egy naplopó ingyenélő kis tetű lennék.



2017. júl. 7. 21:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
77%

Robotok, robotok

Esztek, isztok, dolgoztok

Robotok, robotok

Jaj, de mélyen alusztok

2017. júl. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
64%
A magyar az rabszolganép, azt nézik hülyének, aki nem akar rabszolga lenni nulla fizetésért.
2017. júl. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
61%

Mint ha én írtam volna ki ezt a kérdést. Mivel én is átéltem azt hogy nem tolerálták az ismerőseim a szabadságvágyam. De csak addig nem amíg nem voltam szabad. Mikor elértem, szó szerint behódoltak és azóta is maximálisan tisztelnek.

Elég mélyről indultam mivel a szüleim átélték a Rákosi-rendszert, ami rám is negatívan hatott. De ahogy mondják, ami nem öl meg az erősít. És most is úgy tele vagyok energiával hogy így még kamaszként sem voltam. Az élet úgy érzem kamatos kamattal törlesztette azt amit az elején elvett. Jobban mint amire számítottam.

2017. júl. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
57%
Figyelj az fáj nekik,hogy te nem vagy birka.
2017. júl. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
83%

Nem értem, hogy mi a célod, mi az a nagy ötlet?...azzal semmi gond nincs, hogy nem látod semmi értelmét az egyetemnek (el kell ismerni, hogy van benne igazság is mindabban amit leírtál), de a nyelvtanulás, programozás és a grafika nagyon különálló dolgok. Ritka az olyan ember aki a nyelveket is könnyen elsajátítsa, van művészi vénája is és még a reál tárgyakat is könnyedén megérti...ismétlem, nem mondom, hogy lehetetlen de ritka. Én inkább elmélyülnék az egyikben vagy max. kettőben ezek közül.

Na de tegyük fel, hogy autódidakta módon elmélyülsz valamiben. Mit akarsz kezdeni ezzel a tudással? Dolgozni nem akarsz mert az "robotolás" a számodra. Saját céget alapítani eléggé nehéz...ha csak nincs egy zseniális ötleted. Vagy mit jelent a szabadság számodra?

2017. júl. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Online marketing, online biznisz ;)

A programozással tudok programokat, applikációkat kreálni, eladni. Grafikával, weblap szerkesztéssel is rengeteg munkát lehet találni, mint freelancer, sőt, tulajdonképpen ez az a 2 terület ahol a legnagyobb bevételeket lehet szerezni. A nyelvtudás meg azért fontos, mert csinálhatok olyan digitális anyagokat, angol nyelven, amiket el tudok majd adni, így csak egyszer kell megírnom egy vagy több kis anyagot valamilyen témában (pl. grafika, programozás), és azt pénzért megveszik az emberek.


Ilyen célom van jelenleg, hogy így gyűjtsek pénzt. Illetve még meg akarok tanulni forexezni (tőzsdézni ) is, profi szinten, ami hosszú évek munkája.

2017. júl. 7. 23:07
 7/22 anonim ***** válasza:
91%

Nem fekete és fehér.

Tök jól hangzik,hogy saját magad fõnöke akarsz lenni,csak nem látod a sötétséget.

Pedig hidd el rengeteg vàllalkozó inkább rabszolga mint mi programozók hidd el.

Van ismik akinek cége van de se éjjele se nappala,egész nap dolgozik és nem veti fel a pénz,bulizni nem tud elmenni,se nyaralni,se sehova.

De a saját maga fõnöke és maga ossza be az idejét.

Jah igen,csak õ felel mindenért,NAV-val harcolhat,ügyfelekkel,alkudoznak,ötletelj mibõl lesz zséd.

Ezzel szemben mi programozók alkalmazottként is szépen megélünk és tudunk bulizni,enni,edzeni,minõségi ruhát venni,kényelmesen finoman megélni,fizut minden hónapban utalják,csak a munkámra kell koncentráljak,nem kell adóbevallàsokkal idióta könyvelõkkel kardoskodnom,nem kell reszkessek a megrendelésért,hogy mikor perel be valamelyik ügyfél,nincs a sarkamba a NAV,hanem kényelmesen péntek délutàn leteszem a lantot aztàn mehet a parti,ha csajom nincs csajozàs,Balaton,eszem iszom.


Na ezt nem sok vàllalkozó teheti meg de tetejébe talàn nullszaldós közben a NAV a seggében imàdkozhat hogy ne kelljen menni a bírósàgra vagy adó ügyben.

A könyvelõnek is a sarkàban kell legyél,hétvégét felejtsd el most szólok,mert dolgozhatsz hogy fent maradjon a céged.

Amíg a többiek élnek partiznak addig te dolgozzàl reggeltõl estig és talàn valamikor felépited a céged és a sikeres lesz de addig meg kuporgathatsz és a fiatalsàgod eltûnik.


Nem egyszerû naaa,elõbb helyezkedj el aztàn majd vàllalkozz.

Mondom ezt úgy,hogy én is akarok majd céget de majd akkor ha olyan szaki leszek akiért könyörögnek és nevem lesz a szakmàmban,így van értelme csak.

2017. júl. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Egyelőre eszem ágában sincs céget csinálni. ONLINE MARKETING, ONLLINE VÁLALKOZÁS!!!!!!!!!!!!!!!! Légyszi értelmezzétek amit leírok.
2017. júl. 7. 23:35
 9/22 anonim ***** válasza:
84%

Vàllalkozàs szerinted mi?


Ezért mondom még elõbb szerezd meg az alapokat menj el dolgozni elõbb.


Hidd el egy piacképes szakmàval többet is tudsz keresni mint sok vàllalkozó.

Mondom rengeteg példa van,amíg én söttetem a hasam a Balaton vagy medence parton addig õk ülhetnek otthon és szophatnak a vàllakozàsukkal.

2017. júl. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Estádio de Felchút ***** válasza:
92%
Nyugodj már le. Azt csinálsz, amit akarsz. Ha te nagy király vagy, akkor legyél nagy király, oszt sz*rjál bele mindenbe. A lényeg, hogy legyen lóvé, a többi csak fingreszelés.
2017. júl. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!