Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Asztalos vagy villanyszerelő?

Asztalos vagy villanyszerelő?

Figyelt kérdés
Melyik áll közelebb hozzád?

jan. 6. 07:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Nameg a levágott újjat 4 órán belül vissza lehet varrni, de a megsült / szénnéégett hússal csonttal mihez kezdjenek a kórházba?
jan. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ha atszalad 2 ujjadon 30-50 amper mig leold a tularamvedelem"


Az elengedési köszöb 15 mA (mili)

100 miliamper már halálos, ha eléri a szívet, mert szétüti a színuszcsomó ingerképző sejtjeit.

2 amper már szövetet süt!

Kb annyival indul egy hajszárító...

Túláramvédelem meg vagy működik, vagy nem.

jan. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
#12 A szamok amiket leirtal helyesek, mire a tularamvedelem megszolal, nem tuloztam azzal hogy 50 amper is atszaladhat az ujjakon. Konkretan szenne egnek, es ahogy irtad, ha megszolal a tularamvedelem. Ez a jobbik eset.
jan. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem a túláramvédelem szólal meg, hanem az ÁVK (Áram-védőkapcsoló, másnéven életvédelmi relé, vagy fí-relé a köznyelvben) leold. Jó esetben, ha van és jól, időben működik. Ha olyan szerencsés voltál, hogy sikerült feszültség alá helyezni magadat és földzárlatot létrehozni a testeden keresztül amire már leold egy 10 vagy 16 amperes kismegszakító, neked már teljesen mindegy, az meg a legkissebb bajod lesz, hogy megpörkölődött-e az ujjad vagy sem.

Ha már ennyire szakmázgatni akarunk....

8-as voltam.

Kicsit elkanyarodtunk a kérdéstől egyébként.

jan. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ha már ennyire szakmázgatni akarunk...." Meg ha mar annyira kerulgeti a kritikad a temat. Egy villanyszerelo nem csak avk mogott dolgozik, sot a legtobb esetben a halozat vagy berendezes mogott amin dolgozik meg nincs vagy egyaltalan nincs avk. Meg nem csak foldzarlat letezik. A legtobb munkavegzes kozben tortent aramuteses baleset faziszarlatbol tortent a kornyezetemben. Nem veletlenul, sokkal nagyobb az eselye (munkavegzes kozben) mint egy foldzarlatbol eredo balesetnek. Faziszarlatnal meg varhatod az avk-t...

Van baleset a 16A dugalj aramkoron tul is. Sot, ott van csak igazan.

jan. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
13 tudom, két éve vizsgáztam belőle, azóta se merek komolyabban villanyhoz nyúlni...
jan. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!