Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kezdő álláskereső vagyok. A...

Kezdő álláskereső vagyok. A jelentkezéssel kapcsolatban kérnék tanácsot? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Ha olyan pozícióra jelentkezem, ami adott helyen nincs meghirdetve mit írjak a levélben, amiben jelentkezem?

Amennyiben lesz üres xy pozíció önöknél szívesen dolgoznék itt, és ennyi, plusz önéletrajz? Vagy azt is írjan, hogy miért dolgoznék ott szívesen?


Ha dolgoztam másfél évet államvizsga előtt a szakmában, akkor még nem írhatom, hogy az volt a pozim, mert a végzettséget csak diplomával kaptam meg. A “gyakornok” szó nem jó, mert egyedül voltam a pozícióra.

Ilyenkor szerintetek hogyan érdemes/szokás?


jan. 6. 15:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerinted mennyi idő alatt fogják elfelejteni, hogy te oda beadtad az önéletrajzod? Valószínűleg még az nap.


Maradj inkább a rendes meghirdetett állásoknál, nyugodtan beleírhatod, hogy gyakornok. Az interjún úgy is rákérdeznek.

jan. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Felesleges olyan pozícióra jelentkezned, hacsak nem ismerősnél teszed.


Inkább jelentkezz 20, 100 nyitott pozícióra, így nagyobb az esélyed munkahelyre.

jan. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ezen a területen kevès a meghirdetett állás. Nem véletlen kérdeztem, amit kérdeztem. Légyszi a kérdésre válaszoljatok
jan. 6. 17:22
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha olyan pozícióra jelentkezem, ami adott helyen nincs meghirdetve mit írjak a levélben, amiben jelentkezem?


Semmit. Alapból ilyen helyre felesleges beadni az önéletrajzod. Max akkor ha híresen gyorsan váltogatják egymást a kollégák, de akkor minek akarnál olyan helyen dolgozni.


Amennyiben lesz üres xy pozíció önöknél szívesen dolgoznék itt, és ennyi, plusz önéletrajz?


Ezt semmiképp.


Vagy azt is írjan, hogy miért dolgoznék ott szívesen?


Ezt írhatod álláshírdetéseknél.


Ilyenkor szerintetek hogyan érdemes/szokás?


Leírtam, de van egy csomó infó ezzel kapcsolatban az interneten, csak utána kellene keresned.

jan. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Te gondolom forprofit szférában gondolkozol, en nem.

És attól, hogy valamiről nem tudsz, még létezhet.

jan. 6. 19:50
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs meghirdetve, akkor kb. felesleges írkálni. De ha nagyon akarsz, akkor semmiképpen se ilyen proli szöveget. Olvass utána, hogyan kell motivációs levelet írni. Valami olyasmit kellene összerittyenteni, természetesen a konkrét helyzetre szabva (ebben már így nem lehet többet segíteni, mert nincs semmi konkrétum).

Egyébként, ha önállóan dolgoztál adott pozícióan, tehát valóban nem gyakornokoskodás volt, akkor nyugodtan írd bele. Az értelmes HR-es fel fogja fogni az önéletrajzból, hogy a diploma előtt dolgoztál.

jan. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Arra gondolsz, hogy a levél törzsébe írjam bele a motivàciós levelet? Mármint úgy tudom, azt külön szokták.
jan. 6. 21:21
 8/9 anonim ***** válasza:

#7: Nem, arra gondolok, hogy motivációs levél helyett írsz egy pár sort, hogy mégis miért küldöd az önéletrajzot.


#6

jan. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értelek, köszönöm!
jan. 6. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!